۱۰ تکنیک طلایی که زنان کارآفرین باید بدانند

۱۰ مهارت کاربردی برای زنان کارآفرین

یک کارآفرین موفق می تواند هرکسی باشد به شرطی که از راهکارهای استاندارد و صحیح در یادگیری استفاده کرده باشد. یک بانوی کارآفرین هنگامی که کار مدیریت یک مجموعه و یا کسب و کار را آغاز می کند، خودش را در شرایطی پیچیده و دشوار می بیند که در آن هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد. قبل از این بانوان کارآفرین به طور کامل به همه ی منابع و امکانات دسترسی نداشتند، بنابراین نمی توانستند آن طور که نیاز است به بررسی های لازمه بپردازند و در پایان مجموعه یا شرکت خود را مدیریت کنند.

اما مدت هاست که از آن زمان گذشته است و امروزه با پیشرفت های فراوانی که در زمینه کسب و کار و تمام ابعاد زندگی به وجود آمده، زن و مرد از حقوقی برابر برخوردارند و در نتیجه حتی یک خانم هم می تواند به یک کارآفرین موفق تبدیل شود؛ اما برای این کار آشنایی با یک سری از نکات کلی نیاز است که در این مقاله قصد داریم آن ها را برای شما دوستان عزیز سایت آگاه باشیم شرح دهیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

پادکست زنان کارآفرین

۱ – با افراد آگاه و کاربلد کار کنید

مدیریت و رهبری یک شرکت و به طور کلی مجموعه ی موفق کاری بسیار دشوار است. بیشتر زنان کارآفرین در مدیریت یک مجموعه معمولا سعی می کنند افرادی را استخدام کنند که با آن ها آشنا هستند؛ در نتیجه در شرکت آنان، افرادی به استخدام در می آیند که از نظر مهارت در کار مورد نظر، ناتوان هستند و در نتیجه هیچ کمکی از دستشان بر نخواهد آمد. زنان کارآفرین بایستی مبنا و معیار خود را برای استخدام، آگاهی و کاربلدی افراد قرار دهد و به اصطلاح از پارتی بازی دوری کنند.

۲ – مطابق قوانین روز پیش بروید

امروزه تکنولوژی سبب راحت شدن بسیاری از کارها شده است. به خصوص برای استارت آپ های تازه کار که از بودجه ی چندان زیادی بهره نمی برند، استفاده از تکنولوژی بهترین راهکار موجود برای مدیریت منابع محدود می باشد. زنان کارآفرین باید سعی کنند همیشه مطابق زمانه پیش بروند و امکانات شرکت خود را افزایش داده و از آخرین فناوری ها در جهت رشد و توسعه کسب و کار خود استفاده نمایند.

۳ – رعایت قوانین را جدی بگیرید

زنان کارآفرین باید برای کسب و کار خود یک مجموعه قوانین در نظر بگیرند و این قوانین را به طور سفت و سخت اجرا کنند. مثلا وکیلی که آشنا به آخرین قوانین جامعه است را استخدام کنید تا در مراحل سخت کاری بتواند به شما کمک کند. بدین ترتیب هزینه های شما نیز بیهوده به هدر نمی رود و با بی قانونی در مجموعه تحت مدیریتی خود با شدت برخورد خواهید کرد.

۴ – در شبکه های اجتماعی حضوری فعال داشته باشید

همان طور که پیش تر گفتیم یک کارآفرین موفق از بروزترین ابزارهای موجود در تکنولوژی استفاده می کند تا بدین ترتیب بتواند کاربر را به سمت کسب و کار خود جذب نماید. یکی از مهم ترین مزیت های تکنولوژی نیز شبکه های اجتماعی می باشند. شبکه هایی که به راحتی و بدون آن که نیاز به هزینه ی چندان زیادی داشته باشند، خیلی راحت برای کار شما بازدهی خواهند داشت.
مثلا شما برای پیوستن به جمع زنان کارآفرین می توانید با ایجاد گروه ها و کانال هایی افراد علاقه مند به کسب و کارتان را به حضور در این کانال ها دعوت کنید و سپس به معرفی امکانات خود بپردازید. این تبلیغات که از نوع تبلیغات رسانه ای هستند می توانند به خوبی در فضای جامعه اثر داشته باشند و در نتیجه پس از گذشت مدتی متوجه خواهید شد که همه از کسب و کار شما سخن می گویند.زنان کارآفرین

۵ – پیش از ورود به کسب و کار تحقیق کنید

زنان کارآفرین برای رسیدن به موفقیت در کسب و کارشان باید از هرگونه خطای احتمالی جلوگیری کنند؛ به همین منظور باید ابتدا در مورد فضای کسب و کاری که قصد ورود به آن را دارید تحقیقات لازم را به عمل آورده و سپس به آن وارد شوید. این گونه می توانید اطمینان داشته باشد که سرمایه شما حیف و میل نخواهد شد و در کار درستی سرمایه گذاری خواهید کرد.
ممکن است یک ایده بر روی کاغذ جالب و سود ده بنظر بیاید ولی وقتی آن را اجرا کنید متوجه شوید که چقدر نسبت به این زمینه بی اطلاع بوده اید. تا وقتی که تقریبا در مورد همه چیز کسب و کار مقصد، اطلاعات به دست نیاورده اید از ورود به آن جلوگیری نمایید.

۶ – نگران هزینه های استارت آپ نباشید

زنان کارآفرین نباید همیشه برای شروع استارت آپ منتظر پول باشند؛ بلکه باید کمی شجاعت به خرج دهند و کسب و کار خود را با سرمایه ای اندک آغاز کنند.

بنابراین شما باید ریسک پذیر باشید، مطمئنا این ریسک پذیری شما در صورتی که مرحله ی قبل، یعنی تحقیقات را به خوبی انجام داده باشید، جواب خواهد داد و شما را خوشبخت خواهد کرد. هم چنین اگر سرمایه ی مورد نیاز برای یک استارت آپ عظیم را ندارید، بهتر است که از کسب و کارهایی شروع کنید که هزینه های کمی برای شروع می خواهند؛ بدین ترتیب شاید در صورت پیشرفت، بعده ها بتوانید آن کسب و کار عظیم را راه اندازی نمایید.

۷ – از قیمت گذاری درستی بر روی محصولات تولیدی تان استفاده کنید

یک قیمت اشتباه بر روی محصول شما می تواند مشتری را از کسب و کار شما رانده و دیگر هیچ وقت پای او را به سمت شما نکشاند. زنان کارآفرین موفق قبل از آن که روی محصول یا خدمات خود قیمت گذاری کنند، ابتدا تحقیقات لازم را در مورد کسب و کارهای رقیب انجام می دهند و می بینند که آن ها از چه قیمتی بر روی محصولاتشان استفاده می کنند. سپس موارد دیگر مثل، درآمد کاربر را مورد بررسی قرار داده و در نهایت یک قیمت مناسب را برای کسب و کار خود انتخاب می کنند.

۸ – محصولات درستی را به مشتری ارائه دهید

عرضه محصول یا خدمات نادرست می تواند در زمانی کاملا کوتاه کسب و کار شما را نابود کند. برای این که چنین اتفاقی برای کسب و کار شما نیفتد باید به بررسی بازار بپردازید و ببینید که مردم به چه چیزی بیش از دیگری نیازمند می باشند. زنان کارآفرین موفق بعد از بررسی های لازم به نتیجه مناسب دست پیدا کرده و خدمات و محصولات مورد نیاز مردم را با بهترین کیفیت در اختیارشان قرار خواهند داد.

۹ – کورکورانه ایده ی دیگران را کپی نکنید

گاهی اجرای یک طرح خارجی در کشور ما نیازمند برخی فرهنگ سازی ها می باشد؛ بنابراین ممکن است با کپی یک ایده ی موفق که در فلان کشور به خوبی اجرا شده و نتیجه داده است، در کشور خودمان به عملکرد مطلوب دست پیدا نکنیم. زنان کارآفرین بهتر است آن ایده ای که قصد کپی کردنش را دارند به طور مناسب بومی سازی کرده و مطابق فرهنگ خودمان آن را اجرا نمایند تا به رشد و موفقیت در کسب و کار موردنظرشان برسند.

۱۰ – مانند زنان کارآفرین شهامت زیادی داشته باشید

تبدیل شدن به یک بانوی کارآفرین موفق کار چندانی سختی نیست، ولی باید شهامت لازم برای به کار بردن موارد بالا را داشته و افکاری متفاوت از دیگران در پیش بگیرید. به طور قطع با کمی سعی و تلاش به یک کارآفرین موفق تبدیل خواهید شد.

100%
نظرسنجی
  • لطفا به مطلب بالا امتیاز دهید بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.