۱۲ گام ساده برای ساختن سبک زندگی ایده آل

با این ۱۲ گام سبک زندگی ایده آل خود را بسازید

ساختن سبک زندگی ایده آل امکان پذیر است. هرکس می تواند همان طور که می خواهد زندگی کند. در حقیقت افراد بسیاری این کار را انجام داده اند. شیوه زندگی کنونی شما صرف نظر از این که آیا آن را دوست دارید یا نه، چیزی است که انتخاب و تصمیم خودتان بوده است.

پادکست سبک زندگی ایده آل

اکثر اوقات شما در حال مقایسه خود با دیگران هستید و یا به انجام کارهایی که دوست ندارید مشغولید یا این که خود را به انجام کارهایی که دوست ندارید متعهد می کنید. در این زمان شما احساس می کنید که این زندگی که دارید، آن چیزی نیست که انتظارش را داشتید و متوجه می شوید که می خواهید زندگی بهتری برای خود بسازید. پس از خودتان بپرسید: «من می خواهم زندگی ام چگونه باشد؟»، «دوست دارم چه کسانی در زندگی ام حضور داشته باشند؟» و «سبک زندگی ایده آل من چگونه است؟»
این خود اولین گام برای رسیدن به سبک زندگی ایده آل است. این مسئله به هیچ عنوان ربطی به کمال گرایی ندارد. در واقع شما باید کارهایی که دوست ندارید را دیگر انجام ندهید و در پی جبران فرصت های از دست رفته خود باشید.

باید وقت خود را صرف انجام کارهایی که دوست دارید مانند رفتن به گردش با عزیزان بکنید. سعی کنید کارهایی انجام دهید که به آن ها افتخار کنید. هر روز خود را با شادی و خوشحالی شروع کنید. بیایید ساختن سبک زندگی ایده آل را شروع کنیم.

۱ – سبک زندگی ایده آل را برای خود تعریف کنید

برای شروع، از خودتان این دو پرسش را بپرسید: «من می خواهم زندگی ام چگونه باشد؟» و «دوست دارم چه کسانی در زندگی ام حضور داشته باشند؟» و به آن ها به بهترین و صادق ترین راه ممکن پاسخ دهید، زیرا این تعریف شما از چگونگی زندگی و این که می خواهید چه کسانی در آن حضور داشته باشند، پس از مدتی به عنوان یک واقعیت تبدیل خواهد شد و سبک زندگی ایده آل شما را شکل خواهد داد.

چیز مهمی که هیچ وقت نباید آن را فراموش کنید این است که هرگز نباید بخواهید که فرد دیگری باشید تا بتوانید زندگی رویایی خود را محقق کنید. بسیاری از مردم چیزهایی را که می توانند در جهان بیرونی بهبود ببخشند را نادیده می گیرند و توانایی های خود را فراموش می کنند. سعی کنید نسبت به توانایی های خود آگاهی پیدا کنید و برای ساختن زندگی رویایی از آن ها استفاده نمایید.

۲ – برای ساخت سبک زندگی ایده آل نباید موارد غیر ضروری را در نظر بگیرید.

بدون انجام این کار، نمی توانید پیشرفت کنید چرا که در حال حاضر موانع زیادی بر سر راه شما قرار گرفته است. آن ها ممکن است مردم، افکار، حوادث، عادت ها و … باشند. کاری که شما باید انجام دهید این است که آن ها را از بین ببرید، زیرا آن ها نمی گذارند شما به سبک زندگی ایده آل خود دست پیدا کنید. این نکته را بدانید که همواره مواردی هستند که مانع حرکت رو به جلو شما می شوند.

۳ – آنچه را که برای شما مناسب است، پیدا کنید

حالا که موارد غیر ضروری را حذف کردید، می توانید یک گام دیگر در توسعه فردی خود بردارید. در این زمان ممکن است بسیار شکست بخورید. منظورمان این است که باید آنچه را که برای خودتان مناسب است، پیدا کنید. بهترین راه این است که سعی کنید همه چیز را امتحان کنید و ممکن است در این راه با شکست هایی نیز مواجه شوید. از آنجا که هیچ معلمی بهتر از تجربه نیست، زمانی که چیزی را امتحان کنید متوجه خواهید شد که آن چیز برای شما مناسب است یا خیر. ارزش چیزهای مختلف را متوجه شده و این گونه به سبک زندگی ایده آل تان نزدیک می شوید.

همه چیز را امتحان کنید

در نهایت شما بهترین ها را برای خود پیدا خواهید کرد، مانند ورزش مناسب خودتان، غذاهایی که به شما انرژی می دهند و متابولیسم تان را افزایش می دهند؛ بهترین زمان برای انجام کارهای شخصی یا شغلی، عادت هایی است که باید ایجاد کنید، چگونگی نگرش تان به زندگی، نحوه صحیح گفتار و رفتار و …

مثلا اکثر افراد موفق، صبح ها زود از خواب بیدار می شوند، ولی ممکن است این نکته درباره شما صدق نکند و حالت مناسب شما این است که دیرتر از خواب بیدار شوید، چرا که بهره وری تان در عصر و یا شب بیشتر است. پس در این یک مورد به غرایز خود گوش دهید و به آن ها اطمینان کنید. الگوهای خواب، ساعات کار، رفتار، استراتژی های انگیزشی مختلف را امتحان کنید. مورد مناسب خود را پیدا کنید تا به سبک زندگی ایده آل تان برسید.

عادت و تغذیه

۴ – عادات کلیدی و مهم برای خود ایجاد کنید

یک عادت کلیدی عادتی است که زنجیره ای از فعالیت های مناسب شما را شامل می شود.
مثلا ممکن است یکی از عادت های مهم کسی این باشد که صبح ها زود از خواب بیدار شود، سپس کمی ورزش کند و صبحانه مقوی بخورد. این فرآیند معمولا کتاب خواندن و یا موسیقی گوش کردن را نیز شامل می شود. باشگاه رفتن روزانه به وی کمک می کند که پر انرژی باشد. سپس بعد از آن یک دوش آب سرد یا گرم می گیرد. بهتر است عادت های این چنین را برای خود به وجود آورید. پس بهتر است تمرکز خود بر روی این کار قرار دهید تا به سبک زندگی ایده آل تان برسید.

در اینجا بهترین عادت هایی را که می توانید در خود ایجاد کنید را برایتان مطرح کرده ایم:

ورزش کردن؛

مدیتیشن؛

تغذیه سالم؛

زود بیدار شدن؛

داشتن برنامه روزانه.

انجام این کارها باعث می شود تا بتوانید سبک زندگی ایده آل و رویایی تان را بسازید. فقط سعی کنید این عادات را در تمامی طول عمرتان انجام دهید، حتی اگر روز بدی داشته اید از انجام آن ها دست نکشید.

۵ – برای ساخت سبک زندگی ایده آل علایق خود را مشخص کنید

این کار را می توانید با گوش دادن به صدای درونی خود و تمرکز بر کارهایی که می کنید، انجام دهید. سعی کنید در انجام فعالیت های جدید نیز بکوشید. نکته اینجاست بعد از این که علایق خود را پیدا کردید، از انجام آن ها دست نکشید و آن ها راه به عنوان بخش حیاتی و جدانشدنی زندگی تبدیل کنید. این کار برای شما شادی، دلگرمی و هدف را به ارمغان خواهند آورد.

۶ – شغلی که دوست دارید را انجام دهید

این مرحله کمی سخت تر از بقیه مراحل است. در اینجا شما باید شغلی که دوست دارید را انتخاب کنید، به احتمال زیاد تا به حال این کار را نکرده اید. ولی نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که ممکن است کاری که شما دوست دارید انجام دهید را نشود به عنوان یک شغل در نظر گرفت.

اگر می خواهید یک نویسنده شوید، هر زمانی که می توانید نوشتن را شروع کنید. سعی کنید این توانایی خود را بهبود ببخشید و در عین حال راه هایی برای تبلیغ کار خود پیدا کنید.

اگر شما مربی باشگاه هستید، عملکرد خود را بهبود ببخشید. فیزیک بدن تان را اصلاح کنید و دوره های آموزشی لازم را بگذرانید و مدارک لازم را دریافت کنید. به شاگردان خود کمک کنید تا به فرم بدنی مورد نظرشان برسند. سپس فقط با افرادی که مایل به بهبود خود هستند ارتباط برقرار می کنید و بیشتر وقت خود را در سالن ورزشی می گذرانید. بهتر است حداکثر یک روز در هفته را به تفریح اختصاص دهید.

اگر می خواهید دختر شایسته ای شوید باید آن را با تمام وجود بخواهید و برای آن نهایت تلاش تان را بکنید. بر اساس مطالعات روان شناسی هر چیزی که در ذهن تان وجود داشته باشد، همان برایتان اتفاق می افتد. پس به خودتان اعتماد داشته باشید. وقتی که به هدفی که در نظر داشتید رسیدید، سعی کنید دیگرانی را که در این مسیر قرار دارند راهنمایی و کمک کنید. به افراد کمک کنید تا بتوانند بر ضعف های خود غلبه کنند. شما می توانید برای این کار یک وبلاگ طراحی کنید و تجربیات خود را در آن با دیگران به اشتراک بگذارید.

من برای شما چندین نمونه را به طور تصادفی بیان کردم، به شما نشان دادم که در این جهان با سعی و تلاش به هر آنچه که می خواهید می توانید دست پیدا کنید و بر آن مسلط شوید. هنگامی که کار مورد علاقه خود را پیدا کردید، سخت تلاش کنید و زمان و انرژی زیادی به آن اختصاص دهید. مطمئن باشید که می توانید موفق شوید. انجام این کار به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید سبک زندگی ایده آل و رویایی خود را محقق کنید.

۷ – برای داشتن سبک زندگی ایده آل درباره تایم کاری تان تصمیم بگیرید

برای هر روز خود برنامه ریزی داشته باشید و زمان هایی را که می خواهید کار کنید، مشخص نمایید. این زمان ها می تواند هر موقعی باشد. البته به این نکته توجه کنید که باید زمان کافی را به کارتان اختصاص دهید تا بتوانید موفق باشید و به سبک زندگی ایده آل تان دست پیدا کنید.

سفر کردن

۸ – سفر کردن را در نظر بگیرید

مسافرت یکی از بهترین چیزهایی است که می توانید برای رسیدن به سبک زندگی ایده آل انجام دهید. این کار را باید حداقل یکی دو بار در سال انجام دهید. ترجیحا هر دو سه ماه یک بار به سفر بروید. اکثر مردم معمولا با سفر کردن مشکلات خود را فراموش می کنند. اما وقتی شما سبک زندگی ایده آل و رویایی خود را رقم زده اید، دیگر هدفتان از سفر کردن فرار از واقعیت نیست. بلکه به این دلیل سفر می کنید که زمانی را به استراحت بپردازید. در هنگام مسافرت سعی کنید از زیبایی های مناطق مختلف لذت ببرید. به این ترتیب زندگی شما هرگز خسته کننده نخواهد شد.

۹ – تفریح و سرگرمی هایی برای خود ایجاد کنید

برای دستیابی به سبک زندگی ایده آل تان، کارهایی را که از انجام آن ها لذت می برید را مشخص کنید و زمانی را به انجام شان اختصاص دهید.

۱۰ – همیشه رو به جلو حرکت کنید

هرگز فرصتی را برای یادگیری چیزهای جدید از دست ندهید. مهم نیست که چه کسی هستید و چقدر درآمد دارید، همیشه باید در حال یادگیری باشید. قدرت ذهن خود را نادیده نگیرید. کتاب های خوب بخوانید و آنها را الگوی خود قرار دهید و با این روش سبک زندگی ایده آل خود را رقم بزنید.

۱۱ – سبک زندگی ایده آل همیشه برای پذیرش شرایط جدید آماده است

سعی کنید هر چند وقت یکبار کارهای جدیدی انجام دهید. ممکن این کارها شامل برقراری ارتباط با غریبه ها، بانجی جامپینگ، سخنرانی عمومی، رقصیدن، بازدید از کشورهای جدید، انجام ورزش های جدید و … باشد. هر یک از آن ها یک تجربه شگفت انگیز خواهد بود و زندگی شما را هیجان انگیز تر می کند.

۱۲ – بخشنده و قدردان باشید

بخشش، بهترین سرمایه گذاری است و می تواند باعث شود شما از خودتان راضی باشید و سبک زندگی ایده آل تان را بسازید. بنابراین مواردی که به آن ها نیازی ندارید مانند پول و یا چیزهایی که استفاده نمی کنید را ببخشید. برای انجام کارهای خیر همواره داوطلب باشید. همواره قدردان و سپاسگزار تلاش های دیگران باشید. در این صورت احساس خوشبختی بسیاری خواهید کرد. بنابراین چگونگی احساس خود را نسبت به افراد، حوادث و مسائل زندگی بیان کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.