مسائل کوچکی که باعث سرد شدن روابط زناشویی می شود

برای حفظ رابطه زناشویی خود از این مسائل دوری کنید

ازدواج و رابطه زن و مرد، پاک ترین و مقدس ترین روابط روی کره زمین است که خداوند از همان اول هم از انسان ها چنین چیزی را خواسته است. رابطه زناشویی با صداقت و مهربانی شکل می گیرد و همین هم باعث می شود که یکی از محکم ترین ستون های رابطه صداقت، دوستی، مهربانی و … باشد. حال مسائل کوچکی در رابطه رخ می دهد که طبیعی است، اما زمانی خطرناک به حساب می آیند که روی هم انباشته شوند و نه زن و نه مرد به آن توجهی نداشته باشد.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مطلب به چهار مورد از مهم ترین مسائل کوچکی که موجب سرد شدن رابطه می شود، اشاره کرده ایم. امیدواریم با آگاهی از این موارد از بروز آن ها در رابطه زناشویی خود جلوگیری کنید تا همواره در زندگی مشترک با همسرتان موفق باشید.

پادکست سرد شدن روابط زناشویی

تمیزکاری خانه

همه ی زن ها و مردها در اوایل رابطه زناشویی شان عاشق برنامه ریزی هستند. برای مثال آن ها ظرف شستن را به عهده ی زن و جارو کشیدن خانه را به عهده ی مرد می گذارند و از این کار لذت می برند و تا مدتی هم به دقت به وظایف خود عمل می کنند. اما مشکل اینجاست که بعد از مدتی کم کم زن و مرد این برنامه را فراموش می کنند و دیگر علاقه ای به تمیز کردن خانه ندارند. همین باعث می شود که مرد فکر کند همسرش بی نظم است و زن هم فکر کند که شوهرش اهمیتی به نظافت منزل نمی دهد. چنین مسئله ی کوچکی کم کم باعث می شود که بین زن و مرد ناراحتی و جدایی شکل گیرد و حتی شاید به دلیل همین نظافت هم نتوانند همدیگر را تحمل کنند، به مرور از هم دور شوند و همین مورد در نهایت به سرد شدن روابط زناشویی شان منجر شود.

بیان جملات عاشقانه در آخر شب

اوایل ازدواج مرد هر شب که به تخت می رفت و در کنار همسرش می خوابید، عادت داشت جملات عاشقانه ای به او بگوید یا شعر زیبا و عاشقانه ای برای زن بخواند. همسرش هم عادت کرده بود که هر شب با صدای او به خواب برود. حال شرایط سخت و پر استرس زندگی باعث شده که مرد فراموش کند، شب ها برای همسرش شعر بخواند یا دیالوگی بگوید و همسرش هم به همین دلیل احساس می کرد که شوهرش دیگر به او و رابطه زناشویی شان توجهی ندارد یا به شخص دیگری فکر می کند.

همین دلیل کوچک باعث می شود که بین آن ها جدال بدی ایجاد شود. گاهی عادت های کوچکی در برابر همسرتان ایجاد می کنید که مجبورید همیشه آن را ادامه دهید. اگر قرار است روزی از آن عادتتان دست بکشید برای همسرتان به خوبی دلیلش را توضیح بدهید تا بتواند شما را درک کند و آرامش خود را به دست آورد و بدون دلیل دچار استرس نشود.

سرد شدن روابط زناشویی

دروغ مصلحتی

احتمالا همه ی شما با واژه ی دروغ مصلحتی آشنایی دارید. افراد زمانی که دروغ های کوچکی می گویند و می خواهند که آن دروغ خوب جلوه کند می گویند که دروغ مصلحتی بود. حال بسیاری از روابط زناشویی به مرور با همین دروغ های مصلحتی پر می شود و زن و مرد پس از مدتی دیگر نمی توانند همدیگر را تحمل کنند. در واقع زن نمی تواند اعتمادی به حرف های مرد کند و مرد هم چنین حسی نسبت به زن دارد؛ چون آن ها در تمام زندگی شان سعی کرده اند به همدیگر دروغ بگویند و آن را با عنوان دروغ مصلحتی بپوشانند.

در حقیقت دروغ گفتن نوعی باور و تفریح برای آن ها حساب می شود و پس از مدتی دیگر نمی توانند به همین راحتی از آن دست بکشند. طلاق های زیادی به دلیل دروغ ها ثبت شده اند. تنها راه رهایی از این حالت این است که زن و مرد سعی کنند روی حرف هایشان فکر کرده و همواره از دروغ و نزاع در رابطه زناشویی خود دوری کرده تا بتوانند به راحتی با همسرشان صحبت کنند و با جلب اعتماد همیشگی رابطه سالم و پویایی با یکدیگر داشته باشند.

فراموش کاری

در اوایل ازدواج روند زندگی همیشه خوب است و حتی اگر سختی ای وجود داشته باشد، مرد و زن به آن هیچ اهمیتی نمی دهند. آن ها هیچ موقع چیزی را فراموش نمی کنند و کارهایشان حساب شده و دقیق است. وقتی چند ماهی از ازدواج می گذرد حسی به نام فراموش کاری در رابطه زناشویی شکل می گیرد. برای مثال مرد فراموش می کند که خریدهای خانه را کامل انجام دهد، یا زن فراموش می کند که خانه را مرتب کند. این فراموش کاری با گذر زمان بیشتر می شود به طوری که مرد و زن دیگر توجهی به صحبت های همدیگر ندارند و هردو غرق در کار و مشکلاتشان می شوند.

همین فراموش کاری ساده باعث می شود که عشق میان زن و مرد کم کم کاهش پیدا کند و دائم با یکدیگر به بحث و مشاجره بپردازند در نتیجه رابطه زناشویی آن ها به خاطر این مسائل حتی به مرز طلاق هم برسد. فردی در دادگاه طلاق حاضر شده بود و نمی توانست دیگر حتی یک لحظه هم با همسر خود زندگی کند. وقتی دلیلش را پرسیدند او گفت همسرش دیگر حتی سلام کردن را هم فراموش کرده است. وقتی مرد به خانه می رفت نمی توانست هیچ حرفی با همسرش بزند، چون همسرش توجهی به آن نداشت و تنها شام خانه را آماده می کرد. همین وضعیت باعث شده بود که فرد نتواند در خانه زندگی کند و مجبور به جدایی و طلاق گرفتن از همسرش بشود.

نتیجه گیری

البته تمام این ها بخش کوچکی از مشکلات زن و مرد در رابطه زناشویی بودند. اگر به همه ی نکات دقت کرده باشید متوجه می شوید که این ها چیزهایی است که کسی به آن اهمیت نمی دهد، اما به مرور باعث تمام شدن و سرد شدن رابطه می شوند. برای این که بتوانید یک رابطه زناشویی موفق با همسرتان داشته باشید باید به تمام نکات خانه توجه کنید و چیزی را از قلم نیندازید. می توانید از یک دفترچه یادداشت استفاده کنید و اخلاق ها و رفتارهای مورد پسند و با اهمیت همسرتان را بنویسید. این کار باعث می شود که به همسرتان نزدیک تر شوید و او را بهتر بشناسید. همچنین دقت کنید که در این رابطه نباید وسواس بیش از حدی به خرج دهید. مطمئن باشید با این روش ها می توانید همواره رابطه زناشویی گرم و صمیمانه ای با همسرتان داشته باشید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.