۶ راهکار طلایی برای ایجاد یک شبکه سازی قوی و یافتن شغل دلخواه

چگونه با ایجاد یک شبکه سازی قوی به دنبال یافتن شغل دلخواه خود باشیم ؟

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله قصد داریم به روش های ایجاد یک شبکه سازی قوی برای پیدا کردن شغل دلخواه اشاره کنیم. شما با یادگیری این مهارت های ارتباطی به راحتی می توانید به شغل دلخواه خود دست پیدا کنید. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – شبکه سازی قوی برای یک شغل با نگرش درست

همواره افرادی که مشغول به کار نیستند و در به در دنبال کار می گردند احساس ترس، افسردگی و ضعف روحیه با آن ها همراه می باشد. و این مسئله هنگامی که می خواهند یک شبکه سازی قوی را آغاز کنند، برای آن ها سخت خواهد بود. جلب اعتماد دیگران نیز برای آن ها دشوار می شود.

سعی کنید همواره به دنبال افرادی باشید که از جستجوگران شغل، مربیان حرفه ای و… حمایت می کنند. یک شبکه سازی قوی با این گروه از افراد کمک می کند تا درک کنید و متوجه شوید که دیگر تنها نیستید؛ و افراد بسیاری همچون شما در حال تلاش برای شروع فعالیتی مطابق میلشان هستند و همواره تعداد زیادی از آن ها نیز مسیر خود را پیدا کرده اند.

۲ – یک شبکه سازی قوی برای پیدا کردن شغل بسیار موثر می باشد

وقتی افراد در جستجوی شغل مورد نظر خود هستند و به دنبال راهی برای شبکه سازی قوی می گردند، بر این باورند که انجام این کار تنها به صورت یک طرفه انجام می شود و تنها جستجوگران شغل باید به دنبال شبکه سازی قوی بروند. اما این یک باور غلط می باشد، زیرا صاحبان مشاغل همواره به دنبال شبکه سازی بهتر و گسترده تر برای گسترش و افزایش فعالیت ها و استراتژی های خود برای رسیدن به مهارت های ارتباطی و موفقیت های بیشتر می باشند.

هنگامی که در نظر دارید از بهترین شیوه ها و همچنین تفکرهایی که در رابطه با شبکه سازی وجود دارد، اطمینان حاصل کنید. در طول جستجوی شغلی، اغلب شبکه ی شما به سرعت گسترش می یابد. بنابراین فرصت های بیشتری برای ارتباط با افراد خواهید داشت. فرصت ها را غنیمت بشمارید و به یک ارتباط دهنده بسیار قوی تبدیل شوید.

شبکه سازی قوی و یافتن شغل دلخواه

۳ – یک شبکه سازی قوی می تواند بهترین استراتژی برای جستجوگران شغل باشد

در واقع با اطمینان می توانیم بگوییم که یک جستجوگر شغل و همچنین پژوهش صنعتی به خوبی درک می کند که شبکه سازی پربارترین استراتژی برای جستجوی شغل محسوب می شود. اما اکثر جستجوگران برای این کار استرس و مشکلات زیادی دارند.

از شبکه سازی فرار نکنید. همواره قدم هایی هر چند کوچک در این راه بردارید و تلاش های خود را برای شبکه سازی قوی پایه ریزی کنید. سعی کنید با مخاطبین نزدیک خود تماس بگیرید و یا با آن ها ملاقات کنید. هنگامی که بتوانید در یک جلسه شبکه سازی حضور پیدا کنید، متوجه می شوید که چه رفتار و حرکاتی باید از خود نشان دهید. در آن صورت متوجه می شوید که سایت های شبکه سازی اینترنتی تا چه اندازه می تواند در این راه به شما کمک کند و شما را به نتیجه دلخواهتان برساند.

۴ – کارفرمایان دوست دار استخدام افراد توصیه شده هستند

اکثر کارفرمایان ترجیح می دهند کسانی را به استخدام در بیاورند که آن ها را می شناسند و یا کسی که توسط مخاطب شخصی یا یک کارمند فعالی توصیه شده است. در حقیقت، بسیاری از شرکت ها هزینه های کارمند یابی را به کارکنان پرداخت می کنند که کسی را معرفی کنند که استخدام شود.

این که شما چگونه از این روش استفاده کنید به استراتژی شبکه ای شما مرتبط می باشد. از طریق ارتباط شخصی روزومه خود را به مدیر استخدام برسانید. در واقع وقتی با یک فرصت شغلی بسیار خوب مواجه می شوید، اولین چیزی که ذهن شما را به خود مشغول می کند این است که چگونه می توانم از طریق شبکه هایی که ایجاد کرده ام خودم را به مدیر استخدام برسانم و با او ارتباط برقرار کنم؟ نکته ای که وجود دارد این است که شما نباید بیشتر از سه ارتباط با مدیر استخدام دور باشید. از همین رو بر روی شبکه های خود به خوبی کار کنید.

۵ – باید آگاه باشید که چگونه می توانید افراد رده پایین را تحت تاثیر قرار دهید

شما باید بدانید این که کارفرمایان از چگونگی تجارب شما نسبت به بهبود وضعیت شرکشان آگاه باشند، بسیار اهمیت دارد. زیرا آن ها همواره در حال تلاش برای بهبود وضعیت خود می باشند. همواره افراد زیادی در اطراف ما وجود دارند که در شبکه سازی بسیار ضعیف هستند، زیرا نمی توانند از مهارت های ارتباطی و تاثیرگذاری خود به خوبی استفاده کنند؛ از همین رو قادر نیستند به خوبی ارتباط برقرار کنند. در نتیجه ارتباط با افراد رده پایین را از دست می دهند و یا در همان حالت باقی می ماند.

سعی کنید نقاط قوت خود را کشف کنید و به این مسئله پی ببرید که چگونه می توانید به شرکت منفعتی برسانید. بعد از انجام این کار خلاصه ای از این که شما چه کسی هستید و چه ارزش هایی را می توانید برای افراد به همراه داشته باشید را ارائه دهید. این خلاصه باید شامل اطلاعات جالب باشد تا شخص دیگر را در مورد شما کنجکاو کرده و او را به مکالمه با شما دعوت کند.

این که شما تا چه اندازه اطلاعات داشته باشید، می تواند در پیشرفت شما و همچنین مهارت و تجارب شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. از همین رو سعی کنید از آن ها در مسیری درست استفاده کنید و در شبکه سازی های خود آن ها را به کار گیرید. اگر بتوانید یک جلسه ترتیب دهید، آن گاه می توانید در آن خلاصه ای سریع از رویدادهای شبکه سازی کاری و ترکیب های اجتماعی آن عنوان کنید.

شبکه سازی قوی و یافتن شغل دلخواه

۶ – هرکسی می تواند به عنوان رابطه بعدی شما شناخته شود

هنگامی که افراد به جستجوی شغل می پردازند اغلب افرادی را که می شناسند نادیده می گیرند. هنگامی که یک شبکه سازی قوی برای پیدا کردن یک شغل انجام می شود، هر مخاطب می تواند یک ارتباط محتمل برای شبکه ی فرصت شغلی داشته باشد.

با هر کسی را که می شناسید تماس بگیرید و به او بگویید که به دنبال کار هستید. فرقی نمی کند که این شخص کیست مهم این است که شما با چه کسی تماس می گیرید و او شخص مورد نظر شما را می شناسد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.