۱۲ تکنیک فوق العاده مهم در شبکه سازی

آنچه باید در مورد شبکه سازی بدانید

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در مقاله های قبلی در مورد چگونگی شبکه سازی و مزایای آن در توسعه مهارت های ارتباطی صحبت کردیم. حال در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۲ تکنیک فوق العاده مهم در شبکه سازی آشنا کنیم که با استفاده از آن ها بتوانید مهارت های ارتباطی خود را به صورت چشمگیری افزایش دهید و در کسب و کار و زندگی تان به موفقیت های دلخواه دست پیدا کنید. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

پادکست شبکه سازی

۱ – نگرش خوب پایه و اساس تمام اتفاقات خوب است

برای این که در شبکه سازی موفق باشید، باید نگرش درستی داشته باشید. برای ایجاد ارتباطات موثر، می توانید از روش های درست شبکه سازی استفاده کنید؛ اما اعمال این روش ها بدون داشتن نگرش درست، موجب می شود که هم خودتان احساس پوچی کنید و هم دیگران نتوانند به شما اعتماد کنند. اگر می خواهید رابطه ای سالم و لذت بخش بسازید، باید نگرش درستی داشته باشید.

۲ – برای داشتن نگرش درست تمرین کنید و از درونتان نگرشی فوق العاده داشته باشید

خوشبختانه شما می توانید اصول مهم نگرش درست را یاد بگیرید و آن ها را تمرین کنید. به موضوع شبکه سازی، به عنوان فرصتی برای کمک به دیگران، رشد مهارت های ارتباطی خود و دستیابی به موضوعات جدید نگاه کنید. روی روابط اجتماعی تان تمرکز کنید و با نگرش درست، با افراد بیشتری ارتباط سالم برقرار کنید.

۳ – در ارتباطات خود فردی مطمئن باشید

هنگام برقراری ارتباط، بسیار مهم است که بتوانید خود واقعی تان را نشان دهید و از فریبکاری و دورویی دوری کنید. در تمام لحظات به یاد داشته باشید که شما باید خودتان باشید نه چیزی که دیگران می خواهند. اگر فریبکاری و تظاهر کنید، دیگران شما را به عنوان فردی غیرقابل اعتماد خواهند شناخت. برای معتبر بودن، باید با مردم به روشی ارتباط برقرار کنید که اعتماد آن ها را جلب کنید.

شبکه سازی

۴ – برای این که به فردی قابل اعتماد تبدیل شوید تلاش کنید

یکی از صفت های بسیار مخرب در شبکه سازی، غیر قابل اعتماد بودن است. برای این که این خصوصیت را تغییر دهید، باید خودتان باشید و خود را به همان صورتی که هستید نشان دهید. هرگز روی تایید گرفتن از دیگران تمرکز نکنید، بلکه بدون ترس و واهمه خود واقعیتان را بروز دهید. ممکن است از بعضی جنبه های اخلاقی و رفتاری خود ناراضی باشید؛ در این صورت به جای پنهان کردن آن ویژگی ها، سعی کنید که آن ها را به شیوه ای مثبت تغییر دهید.

۵ – برای برقراری ارتباطات گاهی لازم است کارهایی را انجام دهید که دوستشان ندارید

در بسیاری از موقعیت های شبکه سازی، شما باید کاری را انجام دهید که به آن تمایلی ندارید. مثلا با غریبه ها صحبت کنید و از آن ها درخواست کمک کنید. برای بیشتر مردم، این کارها سخت و اضطراب آور هستند. مثلا بسیاری از افراد از سخنرانی در جمع و رفتن در یک گروه غریبه می ترسند. زمانی که ما با کارهای استرس آور و سخت روبه رو می شویم، دائما دوست داریم انجام آن را به تعویق بیندازیم، از انجام آن دوری کنیم و به دنبال کارهای ساده تر باشیم.

۶ – برای ساختن ارتباطات موثر، گاهی اوقات باید ریسک کنید

در ابتدا باید بر ناراحتی خود تمرکز کنید و جسم و روح خود را به آرامش دعوت کنید. ببینید چگونه می توانید مسیر ساده تری را انتخاب کنید و به دل آن کار بروید. مثلا وقتی می خواهید شبکه سازی کنید، به این قضیه این طور فکر کنید که به جای ارتباط با غریبه ها، در حال برقراری ارتباط با آشنایان خود هستید. حالا باید گام های کوچکی بردارید و حاشیه امن خود را بشکنید. مثلا با فردی صحبت کنید که او را نمی شناسید. ببینید بعد از برقراری ارتباط با او چه اتفاقی می افتد. این نکته را در نظر داشته باشید که ابتدا به نتیجه فکر نکنید، بلکه فقط خطر کنید. هرچه بیشتر ریسک پذیر باشید، در شبکه سازی موفق تر عمل خواهید کرد.

۷ – این را بدانید که شما به دیگران نیاز دارید

اگر می خواهید در زندگی به اهداف خود برسید، باید خودتان را نیازمند دیگران بدانید. چرا؟ چون دیگران به شما کمک می کنند تا به اهداف خود دست پیدا کنید. برای دستیابی به اهداف تجاری، اهداف ارتباطی و اهداف شناختی به دیگر انسان ها نیاز دارید. این طرز تفکر به شما کمک می کند بهتر شبکه سازی کنید.

۸ – به گونه ای شبکه سازی کنید که به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کند

برای توسعه مهارت های ارتباطی خود و موفقیت در آن، روابطی را با افراد هم فکر ایجاد کنید که با اهداف شما و دیدگاه هایتان هم جهت باشد. این موضوع را به یاد داشته باشید که انجام کارها با کمک دیگران، بسیار آسان تر از انجام کارها به تنهایی است.

شبکه سازی

۹ – شما مجبور نیستید همه کارها را به تنهایی انجام دهید

یکی از موضوعاتی که شاید به آن توجه کمی کرده باشید، این است که شما نباید همه کارها را به تنهایی انجام دهید. در بسیاری از کارها باید خودتان دست به کار شوید؛ اما در کارهای دیگر می توانید از دیگران کمک بخواهید. انسان ها با ایجاد روابط و کمک به دیگران پیشرفت می کنند. درخواست کمک از دیگران، نشانه ضعف شما نیست؛ بلکه نشانه علاقه شما به پیشرفت و زندگی گروهی است.

۱۰ – در بعضی از کارها از دیگران کمک بخواهید

یادتان باشد که درخواست کمک از دیگران، یک ضعف نیست. شما با کمک گرفتن از دیگران می توانید به فرد قدرتمندتری تبدیل شوید. وقتش رسیده است که موانع را کنار بگذارید و ترس از رد شدن را از بین ببرید. به یاد داشته باشید شبکه سازی یعنی بخشیدن چیزی برای به دست آوردن چیزهای دیگر و به دست آوردن چیزها با هدف بخشیدن آن ها به دیگران.

۱۱ – شما مدام در حال شبکه سازی هستید

شاید فکر می کنید که شبکه سازی تنها زمانی اتفاق می افتد که با آگاهی کامل با دیگران ارتباط برقرار کنید و با آنها حرف بزنید؛ اما شما به صورت پیوسته در حال شبکه سازی هستید و همین شبکه سازی، بخش مهمی از زندگی روزمره شما است.

۱۲ – از تمام شبکه سازی هایی که انجام می دهید آگاه باشید

شاید بپرسید در طول روز چگونه و در چه مواقعی شبکه سازی می کنید؟ وقتی یک همسایه را راهنمایی می کنید تا به یک مکانیک خوب مراجعه کند، شما شبکه سازی کرده اید. وقتی از دیگران درباره محلی خوب و مناسب برای غذاخوردن سوال می کنید، شما شبکه سازی کرده اید. وقتی از راننده ای می خواهید شما را به مقصد موردنظرتان برساند، شما شبکه سازی کرده اید. وقتی بدانید که همواره در حال شبکه سازی هستید، فرآیند شبکه سازی برای شما آسان تر و طبیعی تر می شود. بنابراین از این به بعد به موقعیت های روزانه شبکه سازی توجه کرده و این فرآیند را لمس کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.