۵ گام برای ایجاد یک شخصیت جذاب و موفق از خودمان در نگاه دیگران

چگونه می توانیم از خودمان یک شخصیت جذاب و موفق بسازیم؟!

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله می خواهیم به چند روش ساده به شما آموزش دهیم که چگونه یک شخصیت جذاب و موفق از خودتان در ذهن دیگران بسازید. شما با این راهکارها می توانید مهارت های ارتباطی خود را به صورت چشم گیری افزایش داده و در میان اطرافیان به یک شخصیت جذاب و موفق تبدیل شوید. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

پادکست شخصیت جذاب و موفق

۱ – مسئولیت تمام اتفاقات زندگی خود را بپذیرید

اگر می خواهید تبدیل به یک شخصیت جذاب و موفق شوید باید بعضی از ذهنیت های خود را تغییر دهید. منظور ما را از این جمله متوجه می شوید، درست است؟! مثلا اگر روابط خانوادگی شما خوب پیش نمی رود، نباید دیگران را مقصر بدانید، باید مسئولیت اشتباه تان را خودتان بر عهده بگیرید. یا اگر سلامتی شما در خطر افتاده است، به دیگران هیچ ربطی ندارد و فقط به دلیل غذاهایی است که خودتان انتخاب کرده و خورده اید. در هر وضعیتی که قرار می گیرید چه از نظر خانوادگی و چه از نظر اقتصادی باید مسئولیت تمام اتفاقات را خودتان بر عهده بگیرید. بر عهده گرفتنتمام مسئولیت های زندگی از شما یک شخصیت جذاب و موفق در نگاه دیگران می سازد.

ما به خوبی می دانیم که این کار آسانی نیست، ولی هر طور که شده باید آن را انجام دهید. شما هرگز نباید در این مسیر شکایت کنید. شما تنها تصمیم گیرنده در زندگی تان هستید، به این معنا که خودتان تنها دلیل تمام اتفاقات و تجربیات هستید. اگر دو دو تای شما ۵ شود، آیا تقصیر ریاضیات است؟ خیر، این به خاطر اشتباه شماست. اگر اتفاق بدی در زندگی شما رخ دهد، مقصر اصلی آن، خودتان هستید. شما هم مشکل هستید و هم راه حل. پس هیچ عذری پذیرفته نیست.

اگر در جایی کارتان طبق برنامه پیش نرفت، از خود بپرسید که من کجا اشتباه کرده ام؟ چه درسی از این اتفاق می توانم بگیرم؟ چگونه می توانم از بروز دوباره این اشتباه در آینده جلوگیری کنم؟ حقیقت این است که شما مسئول تمام امور هستید. تمامی اتفاقات بر اساس عملکرد شما رخ می دهند. اگر اشتباهی رخ دهد فقط به دلیل کم کاری شماست. هنگامی که شما این موضوع را بپذیرید، با قدرت برای ایجاد تغییرات عمل خواهید کرد و یک شخصیت جذاب و موفق در خود شکل خواهید داد.

۲ – برای ساختن یک شخصیت جذاب و موفق کاری را انجام دهید که می خواهید

ناپلئون هیل می گوید: «دنیا به کام کسانی است که می دانند می خواهند چه کار کنند و جایگاه خود را تشخیص می دهند».

اگر می خواهید به موفقیت دست پیدا کنید و در عین حال یک شخصیت جذاب و موفق هم داشته باشید، باید بدانید که در زندگی دقیقا چه کاری می خواهید انجام دهید. زمانی را به شناسایی علایق خود اختصاص دهید. شما به چه چیزهایی علاقه دارید؟ ضمیر درونی خود را شناسایی کنید و کارهای مورد علاقه تان را مشخص نمایید. این کار بسیار آسان است. هر کدام از ما سلیقه های متفاوتی داریم. کارهایی را که مورد علاقه شماست و بیشترین منفعت را برایتان دارد مشخص کنید. سپس آن ها را بنویسید.
به کارهای قبلی خود فکر کنید. از کدام کار خود بیشتر رضایت دارید و از کدام تجربه خود لذت بیشتری بردید؟ فرضیاتی که شما از کارهایی که می خواهید انجام دهید ممکن است با واقعیت یکی نباشد. ولی به هر حال شما باید مسئولیت تصمیمیاتی را که اخذ می کنید، بر عهده بگیرید. شما باید تصمیم بگیرید و کارهایی که دوست دارید را انجام دهید.

یکی از راه های دستیابی به موفقیت و یک شخصیت جذاب و موفق که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، تجسم فکری است. تجسم فکری یعنی خودتان را، در آن موقعیتی که می خواهید به آن دست پیدا کنید، تصور نمایید. برای مثال در سه سال آینده شما چه جایگاه شغلی برای خود در نظر گرفته اید؟ شغل و درآمد ایده آل و موقعیت شغلی مورد نظر شما چیست؟ تصور کنید که شما در هر شغلی که می خواهید می توانید مشغول به کار شوید. دوست دارید چه کاری انجام دهید؟ اگر شما به انجام کاری که دوست دارید مشغول شوید به هیچ عنوان احساس نمی کنید که عمرتان به هدر رفته است. علایق خود را پیدا کنید، چرا که این کار کمک شایانی به موفقیت شما می کند و یک شخصیت جذاب و موفق از شما در نگاه دیگران می سازد.

شخصیت جذاب و موفق

۳ – برای داشتن یک شخصیت جذاب و موفق با خودتان روراست باشید

ما معمولا خودمان را با افراد مشهور و موفق مقایسه می کنیم. ولی فقط موفقیت های آن ها را مشاهده می کنیم و هیچگاه زحمت هایی را که برای رسیدن به این جایگاه متحمل شده اند را در نظر نمی گیریم. ولی چرا ما اختلاف زیادی با این گونه افراد داریم؟!

آن ها تمرکز خود را بر موفقیت در یک زمینه می گذارند و از این شاخه به آن شاخه نمی پرند. شما هیچ گاه این کار را انجام نمی دهید. شما می خواهید یک بالانسی در تمام زمینه ها ایجاد کنید و برای موفقیت تلاش کنید.

موفق شدن بسیار لذت بخش است، اما باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از توجه به سلامتی خود و حفظ روابط تان با دیگران غافل نشوید. نسبت به آنچه می خواهید انجام دهید با خودتان روراست باشید. جیم ران می گوید: «نسبت به آنچه انجام می دهید و نسبت به آن چیزی که می خواهید بشوید، آگاه باشید». بنابراین بدون داشتن هدف به راحتی گمراه می شوید. پس باید ابتدا ارزش های خود را مشخص نمایید.

شرکت های بزرگ نیز همین گونه عمل می کنند، آن ها اهداف و چشم انداز خود را مشخص می کنند تا از مسیر منحرف نشوند. چشم انداز شخصی شما چیست؟ همانند شرکت ها که مسیر حرکت خود را مشخص می کنند، شما نیز برای خود به صورت فردی همین کار را انجام دهید. شما می توانید با این کار توانایی های خود را توسعه دهید و با مشخص کردن ارزش ها و تصمیم گیری درست در زندگی، موفقیت را به زندگی خود هدیه دهید. هنگامی که دلیل کاری که می خواهید انجام دهید را بدانید، چگونگی انجامشان راحت تر می شود. این مسیر ساختن یک شخصیت جذاب و موفق است.

۴ – برای رسیدن به موفقیت باید رنج و زحمت زیادی متحمل شوید

مایکل آنجلو می گوید: «رنج و زحمتی که ما متحمل می شویم باعث رشد و موفقیت ما می شود». یک کاغذ و خودکار بردارید. در هر طرف آن دو نقطه بکشید و سپس این دو نقطه را با خطی به یکدیگر وصل کنید. یکی از آن نقطه ها موقعیتی است که شما در آن قرار دارید و نقطه دیگر نشان دهنده وضعیتی است که می خواهید به آن برسید. این خط فاصله شما بین وضعیت فعلی و مطلوب است.

حالا چطور می خواهید این فاصله را پر کنید؟

شما می توانید این کار را با یادگیری دانش و مهارت های جدید انجام دهید. شما باید یک کار متفاوت و جدید انجام دهید. اما این کار به هیچ عنوان آسان نیست. به اطراف خود نگاه کنید. همه چیزهایی که می بینید چیزهایی هستند که انسان ها تولید کرده اند. صندلی که روی آن می نشینید، کتابی که می خوانید، ماشینی که با آن رانندگی می کنید، لباسی که می پوشید، خلاصه همه چیزهایی که استفاده می کنید. این امکانات معمولا موجب آسایش شما می شوند. شما نیز باید کاری کنید که زحمت شما کاهش پیدا کند. شما باید کمی صبر کنید و نظم داشته باشید.

برنده مدال طلای المپیک «مایکل فلیپس» پس از سال ها تلاش و کوشش توانست در رشته خود به موفقیت برسد. «گبی داگلاس» یکی دیگر از قهرمانان المپیک نیز همین طور بود. این کار بسیار سختی است، اما آن ها تصمیم گرفتند و هیچ گاه مشکلات باعث عقب نشینی شان نشد.

اگر شما نیز می خواهید مانند این گونه افراد یک شخصیت جذاب و موفق داشته باشید، باید برای رسیدن به هدف خود زمان زیادی را اختصاص دهید. اگر می خواهید پیشرفت کنید باید کمی زحمت بکشید و سختی تحمل کنید. اما در نهایت شیرینی موفقیت تمام تلخی های مشکلات را از بین می برد.

شخصیت جذاب و موفق به راه های موفقیت فکر میکند

۵ – یک شخصیت جذاب و موفق به راه های موفقیت فکر می کند

جیمز آلن می گوید: «تنها دلیل موفقیت و یا شکست افراد، افکار آن هاست». جان ماکسول در کتاب خود، «۱۱ روش اندیشیدن درست» را بیان کرده است، اما ما فقط شماره ۷ آن را می خواهیم برای شما توضیح دهیم. آن هم درباره نحوه ی تفکر است.

شما باید توانایی فکر کردن به گذشته و تجزیه و تحلیل آن را داشته باشید. حالا چرا داشتن این توانایی مهم است؟ زیرا به شما کمک می کند تا نتایج بهتری به دست آورید و شخصیت جذاب و موفق تری از خودتان بسازید. مثلا فردی عاشق نوشتن است، پس موانعی که ممکن است با آن ها مواجه شود را می نویسد، همچنین تجارب مختلفی را که به دست می آورد را هم یادداشت می کند. این کار به رشد او و درست فکر کردنش کمک می کند. او همچنین از این یادداشت ها برای توسعه توانایی هایش کمک می گیرد. علاوه بر این، آرزوهای خود را نیز می نویسد. مثلا دوست دارد تا ۳ سال آینده یک شغل رویایی در هیئت دولت داشته باشد. با این کار ممکن است بتواند شغلی مشابه آن برای خود دست و پا کند.

تجربه، بهترین معلم برای هر یک از ماست. اگر شما از تجارب خود درست استفاده کنید نه تنها زندگی بهتری برای خود می سازید بلکه دیگر اشتباهات گذشته خود را تکرار نمی کنید. همچنین می توانید این تجارب خود را در اختیار دیگران نیز قرار دهید و آن ها را راهنمایی کنید. افرادی که شخصیت جذاب و موفقی دارند همیشه به تجاربی که تا به حال به دست آورده اند، فکر می کنند. درست فکر کردن باعث می شود که هم خودشان موفق باشند و هم به دیگران کمک کنند.

آیا شما نحوه درست فکر کردن را بلد هستید؟ اگر همه این کارها را انجام دهید، به شما اطمینان می دهیم که می توانید تبدیل به یک شخصیت جذاب و موفق شوید. بله همه این ها به خود شما بستگی دارد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.