۱۰ روش ایجاد عادت هایی برای جذابیت که شما را دوست داشتنی تر می کند

عادت هایی برای جذابیت که موجب رشد شخصیت شما می شود

همه ما عمیقا دوست داریم که جذاب تر باشیم ولی هیچ گاه این موضوع را با صدای بلند بیان نمی کنیم. گاهی جذابیت هیچ ارتباطی با فیزیک مناسب و یا چهره زیبا ندارد، برخی از افراد هستند که هیچ کدام از این ویژگی ها را ندارند، اما دارای ویژگی ها و خصوصیاتی منحصر به فرد می باشند که آن ها را جذاب می کند. به عنوان یک انسان همه دوست دارند عادت هایی برای جذابیت داشته باشند، جلب توجه کنند و از این طریق به رشد و توسعه فردی برسند.

متاسفانه اکثر خانم ها آرایش کردن را به عنوان عادت هایی برای جذابیت انتخاب کرده اند و تصمیم گرفته اند فقط بر ظاهر خود تکیه کنند تا دیگران آن ها را دوست بدارند. هزینه ای که آن ها برای این تصمیم پرداخت می کنند به این صورت است که هم برای گذراندن دوره های آموزشی وقت می گذارند، و هم مبلغ قابل توجهی برای خرید وسایل آرایشی پرداخت می کنند. اما موضوعی که قابل تامل است این است که با تغییر عادت هایی برای جذابیت همان افرادی که قبل از این کار دوستان واقعی و صمیمی این افراد بودند، بعد از آرایش کردن، با آن ها به عنوان یک غریبه رفتار می کردند. علت کار چیست؟!

پادکست عادت هایی برای جذابیت

بله مردم دیگران را از روی ظاهرشان قضاوت می کنند

بهتر است که شما به جای این کارها سعی کنید عادت هایی برای جذابیت در خود ایجاد کنید، که موجب جذاب شدن شخصیت شما شود و این گونه توجه دیگران را به خود جلب نمایید ایجاد یک سری از عادت هایی برای جذابیت، خیلی ساده و پیش پا افتاده به نظر می آیند، اما اگر شما بتوانید این کارها را انجام دهید، تغییر شگرفی در روابط تان ایجاد خواهد شد و چاشنی عشق به ارتباطات تان اضافه خواهد شد.

۱ – افراد را سورپرایز کن و کارهایت را به آن ها نگو

فردی می گفت هنگامی که در گذشته به صورت ناگهانی یک دسته گل برایم به محل کارم فرستاده شد، بسیار شگفت زده و متعجب شدم، دلیل این شگفت زدگی هم این نبود که آن گل را نامزدم فرستاده بود، بلکه این بود که بسیار غیرمنتظره بود. پس از آن من متوجه شدم که نامزدم این گل را برایم فرستاده تا ناراحتی های من را از بین ببرد. این دسته گل فقط یک هدیه ساده نبود. با دریافت آن من تا یک هفته کاملا پر انرژی و با نشاط بودم.

برای داشتن عادت هایی برای جذابیت مثلا اگر فردی از شما خواست که کاری برایش انجام دهید، بگویید نمی توانم یا آن کار را انجام نمی دهم، ولی آن کار را برایش انجام دهید و شگفت زده اش کنید، این گونه آن شخص بسیار خوشحال تر خواهد شد و کار شما برایش به یاد ماندنی می شود.

۲ – هنگامی که نمی خواهید کاری را انجام دهید، به راحتی نه بگویید

افراد معمولا به کسانی که به راحتی افکارشان را می گویند، نسبت به کسانی که با همه چیز موافقت می کنند، احترام بیشتری می گذارند. هنگامی که شما در مورد کاری که دوست ندارید انجام بدهید به راحتی نه می گویید، مردم خود واقعی تان را می بینند، اولویت هایتان را متوجه می شوند و احساسات تان را درک خواهند کرد، و این یکی از بهترین عادت هایی برای جذابیت است که می توانید در خودتان به وجود آورید.

ولی اگر به هر کاری که از شما درخواست می شود بله بگویید، تبدیل به فرد ضعیفی خواهید شد و دیگر احساس خوبی نسبت به خود نخواهید داشت. اگر شما با خودتان درست رفتار نکنید، نباید انتظار داشته باشید که دیگران نیز این کار را بکنند.

در مقابل غریبه ها مهربان باشید

۳ – برای ایجاد عادت هایی برای جذابیت بیشتر در مقابل غریبه ها مهربان باشید

به دیگران کمک کنید. مثلا قبل از این که فردی روی صندلی نم دار بنشینید به او هشدار دهید. اگر می توانید، به دیگران کمک مالی کنید. این کارهایی است که معمولا افراد انجام نمی دهند، ولی اگر شما این کارها را بکنید تبدیل به فردی محترم خواهید شد.

۴ – گذشته خود را فراموش کنید و از افرادی که از شما بهترند الگو بگیرید

برای ایجاد عادت هایی برای جذابیت بیشتر، شما می توانید دائما درباره نداشته های خود غر بزنید و از خود شکایت کنید. ولی هیچ کدام از این کارها موجب رشد و توسعه فردی شما نمی شود و به شما هیچ کمکی نخواهد کرد.

وقت خود را صرف مطالعه کنید و از تجربیات دیگران بهره مند شوید. اگر واقعا می خواهید کاری را انجام دهید باید بسیار تمرین کنید و نهایت تلاش خود را به کار بگیرید. برای بهترین بودن باید بهترین ها را الگو قرار دهید و از آن ها یاد بگیرید.

۵ – برای داشتن عادت هایی برای جذابیت در مورد همه چیز کنجکاو باشید

صحبت کردن با دیگران ممکن است سرگرم کننده باشد، اما هنگامی که هیچ کدام از طرفین حرفی برای گفتن نداشته باشند، گفت و گو دیگر هیچ جذابیتی نخواهد داشت. شما باید همواره در مکالمه های خود حرفی برای گفتن داشته باشید و اجازه ندهید که مغزتان برای بیان کلمات قفل کند.

اگر می خواهید خودتان را از این وضعیت نجات دهید، تنها راه این است که در مورد موضوعات مختلف کنجکاوی کنید. در مورد چگونگی انجام کارهای مختلف از افراد سوال کنید. سعی کنید در مورد تمام اتفاقاتی که در جهان رخ می دهد، مطالعه داشته باشید. هنگامی که شما این گونه رفتار کنید افراد به طور ناخودآگاه فکر می کنند که شما یک همدم جذاب و هوشمند هستید.

۶ – جذابیت یعنی هنگام عصبانیت آرام باشید

یکی از بهترین عادت هایی که برای جذابیت وجود دارد این است که هنگام عصبانیت هم فریاد نزنید و بدون سر و صدا فردی آرام و منطقی باشید. گاهی اوقات برعکس این گونه رفتارها باعث دور شدن افراد از شما می شوند. بنابراین قبل از این که عصبانی شوید و فریاد بزنید چند دقیقه در مورد وضعیتی که در آن قرار گرفته اید، فکر کنید. شاید این مسئله سو تفاهمی بیش نیست و بهتر است آن را با آرامش حل کنید. بهترین راه حل ارتباط نزدیک با افراد و درک احساسات آن ها می باشد.

صحبت کردن با افراد جدید

۷ – با افراد جدید ارتباط برقرار کنید

بسیاری از ما از این که بخواهیم با افراد جدید ارتباط برقرار کنید می هراسیم. این یک شاخص عالی برای تعیین میزان اعتماد به نفس افراد است. افرادی که عادت هایی برای جذابیت را در خود ایجاد کرده اند همیشه سعی می کنند در مواجهه با افراد جدید، خود را به آن ها معرفی کنند و با آن ها ارتباط برقرار نمایند تا بتوانند بیشتر با آن ها آشنا شوند. شما هم برای ایجاد عادت هایی برای جذابیت بیشتر در خود، سعی کنید از صحبت کردن با افراد جدید نترسید و اعتماد به نفس خود را برای انجام این کار بالا ببرید.

۸ – چیزهایی را که می خواهید یاد بگیرید لیست کنید

ما انسان ها از کسانی که برنامه ای برای خود ندارند و همیشه سردرگم هستند متنفر هستیم. برخی از افراد همیشه بدون هیچ گونه برنامه ریزی هر روز خود را فقط صرف تلویزیون دیدن و خوابیدن می کنند. اکثر افراد معتقدند که باید در لحظه زندگی کرد و لذت برد ولی به نظر ما این تفکر کوتاه مدت بسیار اشتباه است. آنچه در بلند مدت باعث ایجاد عادت هایی برای جذابیت بیشتر افراد می شود داشتن برنامه ریزی است.

افراد جذاب همیشه برنامه روزانه خود و چیزهایی را که می خواهند یاد بگیرند را یادداشت می کنند. شما هر زمانی که وقت داشته باشید می توانید این لیست را به روز رسانی کنید.

۹ – برای جذابیت بیشتر از دیگران تشکر کنید

این یکی از ساده ترین کارهایی است که شما می توانید برای جذاب شدن انجام دهید. تشکر کردن از دیگران به خاطر کارهایی که برای شما انجام داده اند، فقط چند ثانیه طول می کشد. ولی دقت کنید که نباید در انجام این کار زیاده روی نمایید.

۱۰ – جذابیت یعنی برای خود وقت بگذارید

اگر تا به حال نتوانسته اید بخشی از زندگی خود را بهبود ببخشید، اکنون وقت آن رسیده است که این کار را انجام دهید. افرادی که معمولا به انجام کارهایی که دوست دارند مشغول می شوند، معمولا افراد جذاب تری هستند. برای زندگی خود ارزش قائل شوید تا عادت هایی برای جذابیت را در خود نهادینه کنید. همیشه به یاد داشته باشید که کمترین چیزی که در وجود شما جذابیت دارد، فیزیک بدنی و چهره تان است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.