۱۰ مورد از تاثیرگذارترین عادت های افراد موفق برای افزایش بهره وری

۱۰ حقیقت در مورد عادت های افراد موفق

شما برای دست یابی به موفقیت چه کارهایی انجام می دهید؟ بسیاری از افراد جزو افراد معمولی به حساب می آیند و آن چنان تلاشی برای تبدیل شدن به یک فرد برجسته نمی کنند. همچنین آن ها عادت های افراد موفق را ندارند. اما افراد موفق از این قاعده پیروی نمی کنند. برای دست یابی به موفقیت باید مجموعه ای از قواعد که توسط خودتان وضع شده را دنبال کنید.

موفقیت به صورت اتفاقی به وجود نمی آید، اگر واقعا قصد دست یابی به آن را داشته باشید، می توانید به آن برسید. دوستان عزیز سایت آگاه باشیم عادت های افراد موفق که در زندگی آن ها تاثیرگذار هستند و در زیر آورده شده اند را بیاموزید و از آن ها استفاده کنید.

۱ – آن ها در زمان هایی که برای استراحت خود در نظر گرفته اند مشغول به کار نمی شوند

هر شخص اوقاتی را باید به استراحت اختصاص دهد، اوقاتی که در آن احساس راحتی دارد و بدون تشویش و اضطراب آن را می گذراند. اما این به آن معنی نیست که در باقی اوقات باید بدون وقفه تلاش کنید و همه آن ها را با استرس و نگرانی بگذرانید، به این معناست که برای رشد، باید چیزهای جدید را امتحان کنید و افق های دید خود را گسترش دهید. سخنران مشهور انگیزشی «لس برون» در این زمینه می گوید: برای ایجاد عادت های افراد موفق در خود، وقتی در زمانی غیر از زمان استراحت خود به سر می برید باید آگاهی خود را گسترش دهید.

۲ – آن ها قبل از یاد گرفتن کاری، دست به انجام آن نمی زنند

بزرگ ترین نکته در مورد یادگیری، منفعت هایی است که در جنبه های مختلف زندگی از آن ها می بریم. عادت های افراد موفق به طور پیوسته این گونه است که به دنبال یاد گرفتن چیزهای جدید و یادگیری بیشتر چیزهایی هستند که قبلا می دانسته اند. آموزش مستمر یکی از مهمترین عادت های افراد موفق است. اگر ما یادگیری را متوقف کنیم، توانایی هایمان به یادگیری های قبلی مان محدود می شود و در نتیجه راهی برای گسترش افق های دیدمان نیز نمی ماند.

در راه رسیدن به موفقیت این گسترش بسیار ضروری است. از آن جا که ذهن و دید ما برای گسترش نیاز به یادگیری دارد، هرگز نباید یادگیری را متوقف کنیم. برای مثال تصور کنید اگر بیل گیتس یادگیری و پیشرفت خود را متوقف می کرد، چه اتفاقی می افتاد. او یکی از بزرگترین شرکت های جهان را تاسیس کرد و امروزه هم هنوز در حال پیشرفت و ترقی است.

جف بزوس

۳ – یکی از عادت های افراد موفق مشورت گرفتن است

ریچارد برانسون کارآفرین مشهور، اظهار داشت: «هنگامی که شما نیاز به گرفتن یک تصمیم مهم دارید، در میان گذاشتن ایده هایتان با کارآفرینان و کسانی که در تجارت دستی دارند، باعث می شود بتوانید تصمیم بهتری بگیرید». درخواست مشاوره همیشه آسان نیست ولی مشورت گرفتن یکی از عادت های افراد موفق است.

ما فکر می کنیم که فرصت های یکسانی با دیگر افراد داریم و گاهی اوقات نیز احساس وابستگی و مستقل نبودن به ما دست می دهد، پس تصمیم می گیریم که از دیگران مشورت نگیریم و مشکل را به تنهایی حل کنیم. اما این کار باعث می شود نتوانیم از تمام پتانسیل های خود استفاده کنیم، زیرا پیشنهادهایی که برخی از افراد ارائه می دهند، حاصل تجربه آن هاست.

۴ – یکی دیگر از عادت های افراد موفق این است که مشغول جزئیات نمی شوند

وقتی زندگی ظاهرا به ما فرصت های بی پایان می دهد، احتمال آن بسیار زیاد است که حواسمان پرت جزئیات شود. با مشغول شدن بر روی جزئیات، از تمرکز بر کلیات غافل می شویم. تمرکز بیش از حد در جزئیات، توانایی شما را برای دیدن این که چطور همه چیز با یکدیگر همخوانی دارد، محدود می کند. زندگی بسیاری از ما بستگی به روابطی دارد که با دیگران و خودمان ایجاد می کنیم. اگر مشغول جزئیات شویم، مانند این می ماند که تکه هایی از یک پازل را گم کرده باشیم.

برای مثال هنری فورد را در نظر بگیرید اگر او تنها به جزئیات توجه داشت چه اتفاقی می افتاد؟ هنگام تاسیس شرکت فورد، او می دانست که اگر می خواهد شرکتش موفق شود باید کار متفاوتی انجام دهد. بعد از این که بسیاری از افراد به او گفتند که موفق نخواهد شد، شرکت او همچنان به بهبود بخشیدن از طریق جزئیات کوچکتر ادامه داد تا به موفقیت دست یافت. هنری فورد بیش از حد بر روی جزئیات کوچکی که بارها توسط آن ها شکست خورده بود تمرکز نمی کرد. او هدف کلی را در نظر می گرفت و می دانست که می تواند به آن دست پیدا کند و همین مورد یکی از عادت های افراد موفق است.

۵ – یکی از عادت های افراد موفق تمرکز بر روی یک کار است

انجام دادن چند وظیفه معمولا به عنوان یک توانایی دیده می شود که بعضی از افراد آن را دارا هستند، اما حقیقت این است که هیچ کس به طور کامل و بی نقص نمی تواند چند وظیفه را با هم انجام دهد. چند کاره بودن باعث کاهش کارآمدی می شود. یکی از عادت های افراد موفق این است که بر روی یک موضوع خاص تمرکز کنند و آن را به بهترین نحو انجام دهند.

زمانی که شما چند کار را با هم انجام می دهید، تمرکز خود را برای انجام یک کار به طور خاص، محدود می کنید. افراد موفق تمام استعداد و توانایی خود را برای انجام یک کار صرف می کنند.

اما واتسون می گوید: «زمانی که به اشتباه گوشی آیفون خود را در سوپ انداختم، متوجه شدم زمان آن رسیده که تنها بر روی یک کار مشخص تمرکز کنم.» این مثال نشان می دهد که انجام دادن چند کار به طور همزمان چقدر می تواند مخرب باشد و هنگامی که این کار را انجام می دهیم، بسیار خود را محدود می کنیم.

جف بزوس

۶ – آن ها به خود دروغ نمی گویند

هر چند دروغ گفتن به خود بسیار آسان است اما اینکه بدون هیچ بهانه ای، مشکلاتی که با این دروغ گفتن ها برای ما پیش می آید را قبول کنیم، سخت است. یکی دیگر از عادت های افراد موفق این است که می دانند همه ما با مشکلاتی مواجه خواهیم شد، اما نکته مهم آن است که باید مشکلاتی که در زندگی وجود دارد را بپذیریم و با آن ها روبه رو شویم و به خود دروغ نگوییم. همان طور که «استیو مارابولی» می گوید: «دروغ گفتن به خودتان را متوقف کنید. وقتی حقیقت خود را انکار می کنیم، مانند این است که پتانسیل های خودمان را انکار می کنیم.»

۷ – آن ها بررسی کردن بازخوردها را به تعویق نمی اندازند

بازخورد بسیار مهم است، زیرا یک چشم انداز متفاوت از موقعیت فعلی تان را به شما ارائه می دهد. گاهی اوقات شما نمی توانید از صحبت های شخصی متوجه عملکرد خود شوید، اما با دیدن واکنش او می تواند یک موضوع را از دیدگاه یک فرد دیگر ببینید. اگر شما بررسی کردن بازخوردها را به تعویق بیندازید، در واقع در حال از دست دادن زمانی هستید که با استفاده درست از آن می توانستید به رویاهایتان دست پیدا کنید. هر چه بیشتر این بررسی را به تعویق بیندازید، استفاده کردن از مشورت های دیگران برای شما سخت تر می شود.

ایلان ماسک که یک کارآفرین برجسته است، می گوید: «من فکر می کنم بسیار مهم است که یک حلقه بازخورد داشته باشیم، به خصوص زمانی که شما به طور مداوم در مورد آنچه انجام داده اید و این که چگونه می توانید آن را بهتر انجام دهید، فکر می کنید.»

۸ – یکی دیگر از عادت های افراد موفق این است که آن ها پیروی نمی کنند، خود رهبر هستند

شما احتمالا ضرب المثل «هدایت کنید، پیروی کنید یا از سر راه کنار بروید» را شنیده اید. دو نوع از افراد در جهان وجود دارند کسانی که از دیگری پیروی می کنند و رهبران. افراد موفق همان کسانی هستند که دیگران از آن ها پیروی می کنند. آن ها به صورت اتفاقی به موفقیت دست نیافته اند و راه رسیدن به موفقیت را از طریق پیروی کردن از کسی طی نکرده اند، آن ها راه خود را در زندگی یافته اند و آن را هموار کرده اند.

همان طور که رابرت فریست، اظهار داشت: «دو راه در جنگل وجود دارد و من راهی که افراد کم تری در آن وجود دارند را انتخاب می کنم و این باعث متفاوت بودن من نسبت به بقیه می شود.»

۹ – آن ها به گذشته خود اجازه نمی دهند که روی آینده شان تاثیر بگذارد

گذشته چیزی است که ما هرگز نمی توانیم آن را تغییر دهیم و نباید فکر تغییر دادن آن را هم داشته باشیم، زیرا بدون آن، ما درس هایی را که برای یادگیری نیاز داشتیم یاد نمی گرفتیم. بنابراین ما بارها و بارها اشتباهاتی را مرتکب خواهیم شد تا درس هایی که زندگی در تلاش است به ما یاد بدهد را یاد بگیریم.

جف بزوس

۱۰ – با افرادی که افکار منفی دارند رابطه نداشته باشید تا عادت های افراد موفق را در خود بسازید

هنگامی که در پی دست یابی به موفقیت هستیم، ارتباط با افراد دارای افکار منفی می تواند بسیار مخرب باشد؛ زیرا در طول زندگی به موقعیت های زیادی برمی خوریم که باعث شکست یا پسرفت ما می شود و ارتباط داشتن با این افراد باعث می شود ما زودتر در مقابل آن ها تسلیم شویم. ارتباط داشتن با این گونه افراد باعث می شود، چیزهای منفی را بیشتر ببینیم و از تلاش برای دست یابی به آرزوهایمان دست بکشیم. موفقیت بیش از هر چیزی به ذهنیت ما بستگی دارد و اگر شما دائما افکار منفی در سر داشته باشید آن ها را به سوی خود جذب خواهید کرد.

جول اوستین در مورد عادت های افراد موفق می گوید: «شما هنگامی که با افراد منفی معاشرت دارید، نمی توانید انتظار داشته باشید که زندگی مثبتی داشته باشید». موفقیت نیازمند به تمرکز و عزمی جزم است. به نظر می رسد که تمام افراد موفق از یک الگوی مشابه پیروی کرده اند و عادت های افراد موفق یکسان است؛ بنابراین درک این که چگونه همه آن ها همان جایی هستند که می خواستند باشند، آسان می شود.

آن ها می دانند که برای رسیدن به آرزوهایشان چه کاری باید انجام دهند و به کسی یا چیزی اجازه نمی دهند که مانع رسیدن آن ها به آرزوهایشان شود. در آخر مطمئن باشید شما قدرت تبدیل شدن به یکی از افراد موفقی که آن ها را تحسین می کنید، دارید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.