فراز و نشیب احساسات زن ها

خلاصه نوشته: شناخت احساسات زنان و روحیات آن ها به مردان کمک می کند که در زندگی مشترک عکس العمل مناسب تری در برابر رفتارهای همسرشان داشته باشند. مردانی که شناخت مناسبی از احساسات همسرشان دارند معمولا در رابطه خود کمتر دچار تنش و اختلاف نظر می شوند در نتیجه روابط محکم تری دارند.

روانشناسی احساسات زن ها

زن ها مانند یک موج هستند. زمانی که احساس کنند شخصی آن ها را دوست دارد، مانند یک موج صعود می کنند و به بالا می روند ولی زمانی که به بالاترین بخش خود رسیدند ناگهان سقوط می کنند. البته سقوطشان موقتی است و دوباره مانند موجی دیگر سیر صعودی را طی می کنند.

زن در هنگام صعودش، دارای محبت و احساسات بالایی است که می تواند به دیگران ارزانی کند اما هنگامی که سقوط می کند و پایین می آید، خالی از هرگونه محبت و احساسات است و نیاز فراوانی به دریافت محبت دارد. زن در هنگام سقوط، فرصت آن را پیدا می کند که عواطف خود را پالایش نماید.

زنان نیز همانند مردان گاهی اوقات تغییراتی در رفتار و اخلاق آن ها مشاهده می شود که به دلیل فراز و نشیب احساسات می باشد. مردانی که درک و شناخت مناسبی از احساسات زنان دارند در چنین مواقعی برخورد مناسب تری با همسر خود خواهند داشت. زنان به طور کلی به برقراری ارتباط کلامی علاقمند هستند و این ارتباط برای آن ها بسیار ارزشمند است. به همین دلیل از همسران خود انتظار دارند که شنونده های خوبی برای آن ها باشند.

مردان بهتر است در زمانی که احساسات زنان فروکش می کند به آن ها اعتماد به نفس بدهند و به نحوی برخورد کنند که زنان احساس امنیت و آرامش داشته باشند. با این کار زنان به خوبی متوجه می شوند که برای دیگران اهمیت دارند و کمتر دچار یاس و نا امیدی می شوند. زنان در مواقع سقوط احساسی احساس غم دارند و فکرهای آزاردهنده ای به ذهن آن ها خطور می کند، در چنین مواقعی به جای پرسیدن سوال های مکرر در مورد علت ناراحتی بهتر است سکوت کنید و به زن فرصت دهید که خودش با شما صحبت کند، با این کار او احساس همدردی شما را به خوبی حس می کند و سریع تر به حالت عادی باز می گردد.

در هنگامی که زنان درگیر فراز و نشیب احساسات خود هستند باید بیشتر به خواسته ها و نیازهای آن ها توجه نمایید، زیرا در صورتی که احساس کند که نیازهای او برای شما اهمیت چندانی ندارد بیشتر دچار سرشکستگی، ضعف و ناامیدی می گردد.

پادکست فراز و نشیب احساسات زن ها

زن هنگامی که بالا می رود، پر از صمیمیت و مهربانی است و عواطف منفی خود را سرکوب می کند اما هنگامی که پایین می آید، خالی از هرگونه احساسات است و عواطف منفی درونش را پر کرده است. اکنون در همان حالت زن نیاز دارد با شخصی درد و دل کند و حرف بزند. سقوط زن ها مانند رفتن در سیاهچال است.

یعنی زمانی که زن درون این چاه می رود، تمام احساسات سرکوب شده اش را تجربه می کند و یاس و ناامیدی تمام وجودش را فرا می گیرد. زن تنهایی و بی کسی را حس می کند و اگر در همان حالت صدای محبت را بشنود، سریع به آن صدا واکنش نشان می دهد، به سمت آن می رود و احساس خوبی به او دست می دهد و سبب می شود دوباره اوج گیری اش آغاز شود.

توانایی های زن برای محبت کردن و ابراز محبت به دیگران، به خود زن بستگی دارد. اگر زن خودش را قبول نداشته و احساس خوبی نسبت به خود نداشته باشد، نمی تواند با روحیه ای خوب محبت را ابراز کند. هنگامی که زن در حال فرود است، محبت و عشق دیگران بسیار نیازمند به است تا دوباره شادابی خود را به دست آورد. مردها باید این شرایط زن را بشناسند تا نیازهای زن را در چنین حالتی بدانند و بتوانند محبت شان را به زن ابراز کنند. اگر مرد از موج زن آگاهی نداشته باشد، ممکن است با رفتارهایش، زن را عصبانی و ناراحت کند.

احساسات زن ها

واکنش مرد به حالت موج زن

هنگامی که مرد به همسرش محبت می کند و عواطف خود را به زن بیان می کند، زن دارای محبت و احساسات زیادی می شود و به خوشحالی و شکوفایی می رسد. مردها همیشه انتظار دارند که این خوشحالی زن ها همیشگی باشد و از بین نرود اما این افکار اشتباه است.

چنین تفکری مانند این است که مردها بخواهند هوا همیشه ابری باشد. مردها باید بدانند که زندگی مانند طبیعت همیشه در حال چرخش و تغییر است. مردها در زندگی زناشویی شان گاهی عقب می روند و دوباره بعد از مدتی نزد زن برمی گردند. زن ها هم مانند موج دریا در زندگی دچار فراز و نشیب می شوند.

مردها فکر می کنند که تغییرهای روحی زن به خاطر رفتار مرد است. یعنی زمانی که زن بی حس و ناراحت است، به خاطر مرد است و مرد در قبال او احساس مسئولیت می کند. اما زمانی که زن شاداب و سر حال است، به خاطر رفتار مرد است. زمانی که زن شاداب است مرد احساس می کند رفتار خوبی با او داشته و به همین دلیل است که زن احساس خوشحال می کند، ولی اگر همان موقع زن ناراحت شود مرد این نوع حالت زن را درک نمی کند چون نمی داند به چه دلیلی ناراحت شده است.

سعی نکنید احساسات همسرتان را بهتر کنید

بعضی مردها زمانی که شاهد تغییر ناگهانی رفتار زن ها هستند، احساس می کنند که همسرشان دچار بیماری شده است و وضع او بد است. زن ها هم احساس می کردند که شوهرشان نمی تواند وضعیت آن ها را درک کند و به همین دلیل ناراحت می شدند. زمانی که زن در حال سقوط است و به چاه خود می رود، مرد باید آگاه باشد که در این شرایط زن به هم دردی و محبت نیاز دارد. در واقع مرد باید بداند که هیچ مشکلی پیش نیامده و زن نیازی به راه حل ندارد بلکه شدیدا به محبت و احساسات مرد نیازمند است.

بسیاری از مردها حتی ممکن است نزد روان شناس بروند و از حالت همسرشان شکایت کنند. چنین مرد هایی سعی می کنند از رفتن به چاه زن، و نجات دادن او جلوگیری کنند. آن ها احساس می کنند که کار درستی انجام داده اند اما در واقع زمانی که احساسات زن در حال افت است نباید جلوی آن را گرفت بلکه باید اجازه داد تا زن به انتهای چاه برود و دوباره صعود کند.

اولین نشانه ی زن ها هنگامی که به چاه می روند، درماندگی است. در این شرایط مردها سعی می کنند که زن را توجیح کنند تا ناراحت نباشد اما در واقع تنها نیاز است که با آن ها حرف بزنند و به درد و دل هایشان گوش دهند.

هنگامی که زن ها به درون چاه می روند، به راه حل و پیشنهاد مردها نیازی ندارند بلکه تنها می خواهند شوهرشان او را تا انتهای چاه همراهی کند و شنوای درد و دل و اعتراضات زن باشد. مردها نیازی نیست حرف های زن را جدی بگیرند بلکه تنها نیاز است به حرف های او گوش دهند و بتوانند وضعیت زن را درک کنند. این توجه و اهمیت مردها باعث می شود که زن ها بتوانند خیلی زود از چاه بیرون بیایند و اوج بگیرند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.