۹ روش از بین بردن قاتل های بهره وری

افزایش نرخ موفقیت با از بین بردن قاتل های بهره وری

«فرانتس کافکا» می گوید: «بهره وری به معنای انجام کارهایی است که قبلا قادر به انجام آن نبودید.» بدون داشتن بهره وری یا هیچ نتیجه مفیدی به دست نمی آورید و یا این که نتایجی بسیار پایین تر از پتانسیل واقعی تان کسب می کنید. بهره وری به معنای کیفیت است. بهره وری به وسیله نتایج مثبتی که یک پروژه دارد، اندازه گیری می شود. هر چه بهره وری بالاتر باشد، نتایج بهتری به دست می آورید. هنگامی که بهره وری شما به سرعت بالا رود، می توانید کار خود را به دیگران معرفی کنید و آن را در بهترین حالت ممکن به پایان برسانید، در نتیجه به اهداف و موفقیت بیشتری دست پیدا می کنید. بنابراین لازم است که قاتل های بهره وری را بشناسید و آن ها را از بین ببرید.

پادکست ۹ روش از بین بردن قاتل های بهره وری

متاسفانه بهره وری شما به شدت توسط دشمنان تان تهدید می شود

این دشمنان می توانند بسیار مخرب باشند و اگر شما اجازه دهید، آن ها بر بهره وری شما تأثیر می گذارند و موفقیت شما را به طور جدی به خطر می اندازد. اگر برای انجام کاری تلاش کافی نداشته باشید، بهتر است که اصلا آن کار را انجام ندهید. هر کدام از ما هر روز ۲۴ ساعت فرصت داریم و باید از این زمان بهترین استفاده را بکنیم.

اگر از روش های مناسب استفاده کنید، می توانید بهره وری خود را افزایش دهید و قاتل های بهره وری را از بین ببرید. دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله ما به شما ۹ تا از کارآمدترین روش های افزایش بهره وری و از بین بردن قاتل های بهره وری را معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آن ها می توانید به رشد و موفقیت بزرگی در زندگی دست پیدا کنید؛ احتمالا شما نمی توانید تمامی این روش ها را اجرا کنید، انتخاب هر کدام از روش ها بستگی به برنامه روزانه شما دارد. امیدواریم که نکات ذکر شده در این مقاله با شیوه زندگی شما سازگار باشد؛ مطمئن باشید که این راهنمایی ها برای افزایش بهره وری شما بسیار مفید است. پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – برای از بین بردن قاتل های بهره وری دو ساعت در روز با خودتان خلوت کنید

۲ ساعت با خودتان خلوت کنید، یعنی چه؟ آیا شما نیاز دارید که تنها زندگی کنید؟ البته که نه، مگر این که از این تجربه لذت ببرید. آنچه شما باید انجام دهید بسیار ساده است. هر روز ۲ ساعت تمرکز خود را بر روی کاری که می خواهید انجام دهید، بگذارید و کار خود را بدون حاشیه به پایان برسانید. ساعتی را در اتاقتان، حمام و یا حتی گاراژ تنها باشید. در جایی که اقامت دارید، مکانی آرام برای خود پیدا کنید.
اصلا نباید تماس های بی وقفه مادرتان و یا درخواست دوستانتان برای بیرون رفتن برایتان مهم باشد، شما باید تمام تمرکز خود را بر روی مهارت هایتان بگذارید. مکانی را پیدا کنید که در آن هیچ کس مزاحم شما نشود و یا اگر با شما کاری دارند باید ۲ ساعت منتظر بمانند. این که هیچ کس در این مدت مزاحم شما نشود بسیار مهم است. اگر شما در حال کار بر روی چیزی مهم هستید و در همان زمان به تماس تلفنی پاسخ دهید، بهره وری تان کاهش می یابد و قاتل های بهره وری شما را احاطه خواهند کرد. اگر این زمان را برای خود در نظر نگیرید، بر اثر فشار کار زیاد مغزتان قدرت تحلیل خود را از دست می دهد.

چگونه می توانید این کار را انجام دهید و قاتل های بهره وری را از بین ببرید؟

به سادگی تلفن خود را خاموش کنید و یا آن را در حالت هواپیما قرار دهید. بعد از اتمام ۲ ساعت می توانید به هر پیامی پاسخ دهید. برای از بین بردن قاتل های بهره وری حتما از فضای مجازی دوری کنید. اگر با والدین یا هم اتاقی خود زندگی می کنید، آن ها را توجیه کنید که مزاحمتان نشوند و یا در اتاق خود را قفل کنید. اگر شما نمی توانید یک مکان آرام پیدا کنید، می توانید به کتابخانه محل خود بروید.

در صورت تشنگی یا گرسنگی، مقداری غذا یا آب کنار خود بگذارید. در این زمان دستشویی رفتن مانعی ندارد. حتما نباید دو ساعت برای این کار وقت بگذارید. شما می توانید ۶۰ دقیقه یا حتی ۳۰ دقیقه صرف این کار کنید. اگر کاری را که می خواهید انجام دهید مهم است، باید زمان زیادی را به آن اختصاص دهید. گاهی نیز اگر زمان بیشتری دارید، می توانید زمان بیشتری را با خود خلوت کنید.

گوشی موبایل

۲ – تا هر موقع که می توانید گوشی خود را خاموش کنید

هنگامی که شما مشغول کار بر روی یک پروژه مهم هستید، زنگ تلفن همراه واقعا می تواند تمرکز شما را از بین ببرد و به یکی از قاتل های بهره وری تبدیل شود. با قرار دادن تلفن خود در حالت سکوت و یا حتی خاموش کردن آن بهتر است که فرصتی برای کار بدون وقفه داشته باشید. درست مثل روش قبلی شما باید هر عاملی که در کار شما وقفه ایجاد می کند را از بین ببرید و بر روی کارتان تمرکز کنید.

۳ – برای از بین بردن قاتل های بهره وری، در یک زمان واحد فقط بر روی یک کار تمرکز کنید

با توجه به سخنان «سوزان وینسنک» روانشناس رفتاری، انجام چندین کار در یک زمان می تواند بهره وری را تا ۴۰٪ کاهش دهد. به گفته او، مردم نمی توانند بیش از یک کار را در یک زمان انجام دهند. در واقع انجام چند کار فقط تعویض وظایف مختلف است. انجام همه کارها با هم غیر ممکن است، بنابراین مغز شما روی یکی از آن ها تمرکز می کند و به سرعت تغییراتی انجام می دهد تا بتواند بر کار دیگر تمرکز کند.

اگر فکر می کنید که این کار به انجام کارهای بیشتری کمک می کند، باید بدانید که انجام هم زمان کارها نسبت به زمانی که آن ها را جدا جدا انجام دهید، وقت بیشتری می گیرد و باعث می شود این عمل به یکی از قاتل های بهره وری تبدیل می شود.

مغز شما می تواند بر روی یک وظیفه شناختی (ذهنی) تمرکز کند. شما فقط می توانید کتاب بخوانید یا فقط می توانید اخبار را تماشا کنید، اما قادر به انجام هر دو با هم نیستید. آنچه در واقع اتفاق می افتد این است زمانی که شما در حال تلاش برای تماشای اخبار و کتاب خواندن به طور هم زمان هستید، مغز شما از یک کار به سوی دیگر تغییر می کند. بنابراین مغز شما چندین کار را باهم انجام نمی دهد، بلکه به انجام وظایف مختلف می پردازد که این کار باعث کاهش بهره وری می شود.

اگر می خواهید سطح بهره وری خود را افزایش دهید و قاتل های بهره وری را از بین ببرید، باید کارهای خود را اولویت بندی کنید. سپس ابتدا مهمترین وظایف را انجام دهید.

۴ – روز خود را با انجام کارهایی که از آن متنفر هستید شروع کنید

این کار واقعا سخت نیست. ما انسان ها هنگامی که باید کاری خسته کننده یا ناخوشایندی انجام دهیم، معمولا دوست داریم انجامش را به تعویق بیاندازیم. در نتیجه، می گوییم که این کار را فردا انجام می دهم ولی در نهایت هیچ گاه آن را انجام نمی دهیم. ما همچنان می گوییم «من این کار را بعدا انجام خواهم داد» یا «من فردا این کار را به پایان می رسانم» ولی این بعدا و فردا هرگز نمی آید. درست بعد از این که از خواب بیدار شدید یا در عرض یکی دو ساعت پس از بیدار شدن، این کار را انجام دهید. همچنین این کار در افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند.

هنگامی که شما می گویید «من این کار را انجام خواهم داد» و شما واقعا آن را انجام می دهید، شما یک سیگنال ناخودآگاه را به ذهن خود می فرستید که شما فردی هستید که وعده های خود را عملی می کنید. این باعث می شود که به خودتان بیشتر اعتماد کنید و با قاتل های بهره وری جدی تر مبارزه نمایید.

۵ – کار خود را با روش ۲۵-۵ تقسیم کنید و آن را انجام دهید

این روش می تواند بخشی از راه حل اول محسوب شود و تمرکز شما را به حداکثر برساند. ایده این است که کار خود را به دو قسمت تقسیم کنید. بخش اول ۲۵ دقیقه کار بدون وقفه است. بخش دوم یک تفریح ۵ تا ۷ دقیقه برای آب خوردن، غذا خوردن و یا کمی راه رفتن است.

از یک تایمر با یک ساعت زنگ دار استفاده کنید که به شما یادآوری می کند که ۲۵ دقیقه کاری یا ۵ دقیقه استراحت، چه زمانی تمام می شود. این روش برای زمان هایی که شما طولانی مدت می خواهید کار کنید بسیار مفید است. حتی برای ۲ ساعت کار هم می تواند بسیار موثر باشد، زیرا مغز شما پس از مدتی خسته می شود. علاوه بر این، این کار باعث می شود تا بتوانید تمرکز بیشتری داشته باشید. از سوی دیگر، شما باید ۵ دقیقه زمان بگذارید تا مغز شما به اندازه کافی استراحت کند و آرام شود.

به هیچ عنوان در زمان استراحت به سراغ فضای مجازی و گوشی موبایل خود نروید؛ چرا که ممکن است این ۵ دقیقه تبدیل به ۵۰ دقیقه شود و خودش به یکی از قاتل های بهره وری تبدیل شود.

۶ – می توانید در حال غذا خوردن به کتاب های صوتی گوش دهید

وعده های غذایی می تواند، یک فرصت عالی برای تغذیه روح و جسم باشد. در حالی که اکثر مردم در زمان غذا خوردن مشغول تماشای تلویزیون می شوند، شما می توانید از این فرصت برای تحصیل خود و گوش دادن به کتاب های صوتی استفاده نمایید. البته باید توجه کنید که کتابی را که دوست دارید برای این کار انتخاب کنید. چیزی را که دوست دارید یاد بگیرید پیدا کنید.

شما موضوعات بی شماری دارید که می توانید از موارد زیر انتخاب کنید:

چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهید؛

چگونه وزن خود را کم کنید؛

چگونه با زنان ارتباط برقرار کنید؛

چه ورزش هایی برای سلامتی مفید است؛

چگونه حافظه خود را بهبود بخشد؛

چگونه می توان پول به دست آورد و …

شما نباید از ابتدا به کتابهای صوتی نیچه یا فروید گوش دهید. چیزی را پیدا کنید که به یادگیری آن علاقه مند باشید و بدانید که زندگی شما را بهبود می بخشد و باعث می شود قاتل های بهره وری را از بین ببرید.

اما ممکن است تعجب کنید که گوش دادن به کتاب های صوتی چگونه باعث افزایش بهره وری می شود؟ آیا اثر مشابهی مانند خواندن یک کتاب واقعی دارد؟ به نظر می رسد که این مسئله به موضوع کتاب بستگی دارد اما عموما اثر مشابهی دارد. مطالعه ای در مورد دانشجویان یک کالج در سال ۱۹۹۷ نشان داد کسانی که به یک داستان کوتاه گوش می دهند، راحت تر خلاصه نویسی را انجام می دهند و خود را در مقابل قاتل های بهره وری مجهز می کنند.

مطالعه

۷ – برای از بین بردن قاتل های بهره وری تا زمان مرگ به یادگیری چیزهای جدید بپردازید

هنگامی که بهره وری به تحقق اهداف و رسیدن به موفقیت به شما کمک می کند، شما باید تا زمان مرگ به تحصیل بپردازید. اگر خودتان را بهبود ندهید، دستیابی به یک هدف غیرممکن خواهد بود. اگر هر روز یک گام به این هدف نزدیکتر نشوید و قاتل های بهره وری را از بین نبرید، نمی توانید آن را انجام دهید. شما ممکن است بگویید که وقت کافی ندارید اما واقعیت این است که بسیاری از ما زمان زیادی را هدر می دهیم.

آخرین باری که سوار اتوبوس شده اید، کی بوده است؟

هنگامی که منتظرید تا نوبت دکترتان بشود، چه کاری انجام می دهید؟

به احتمال زیاد اکثر شماها در این زمان ها مشغول چک کردن فیس بوک یا ایمیل خود، گوش دادن به موسیقی و یا تماشای بیرون از پنجره هستید.

این درحالی است که دارید وقت خود را تلف می کنید. در این زمان ها می توانید کتاب های الکترونیکی بخوانید و یا به کتاب های صوتی گوش دهید. اگر شما در اتوبوس هستید و ۳۰ دقیقه زمان دارید، از آن به نحو احسن استفاده کنید، یک کتاب بخوانید. اگر در حال رانندگی هستید، به یک کتاب صوتی گوش دهید. اگر در حالی که رانندگی می کنید هر روز ۳۰ دقیقه به کتاب های صوتی گوش دهید، بعد از یک سال به راحتی تفاوت ذهنیت خود را متوجه خواهید شد. پس از همین الان شروع کنید. می توانید کتاب های صوتی یا کتاب های الکترونیکی ارزان قیمت را پیدا کنید و قاتل های بهره وری را از بین برده و بهره وری خود را برای رسیدن به موفقیت افزایش دهید.

۸ – از روش چک لیست ۳ لایه استفاده کنید

این روش واقعا یک روش منحصر به فرد است. این یک راه عالی برای کارآمدتر شدن و انجام کارهای مهم است. چرا؟ چون وظایف خود را با توجه به اهمیت آن ها اولویت بندی می کنید. همه شما به یک تکه کاغذ و ۳ قلم رنگی نیاز دارید. ما ترجیح می دهیم از قرمز، سیاه و آبی استفاده کنیم.

سپس کار خود را تقسیم می کنید:

مرحله ۱ – قرمز: کارهایی ضروری که امروز باید انجام شوند.

مرحله ۲ – سیاه: انجام کارهای معمولی.

مرحله ۳ – آبی: انجام کارهای کم اهمیت.

در پایان روز شما باید تمام کارهای مرحله یک و دو را انجام داده باشید. برای هر کار در مرحله ۳ شما باید دو وظیفه در مراحل ۱ و ۲ داشته باشید. این روش به شما کمک می کند تا بتوانید به درستی کارهایتان را اولویت بندی کنید. برای مثال، اگر شما دو کار را در لایه آبی داشته باشید، باید دو کار از لایه سیاه و دو کار از لایه قرمز و یا سه کار از لایه سیاه و یک کار از لایه قرمز را انجام داده باشید. نسبت قرمز و سیاه به آبی باید ۲ به ۱ باشد.

این سیستم به شما امکان می دهد با تمرکز بیشتر به یادگیری و تکمیل وظایف مهم خود بپردازید. شما همیشه در ابتدا کارهای مهم را انجام می دهید و اگر وقت اضافه آوردید به انجام کارهای کم اهمیت تر می پردازید. قطعا این روش یکی از روش های مهم از بین بردن قاتل های بهره وری و افزایش آن است.

۹ – برای از بین بردن قاتل های بهره وری حتما صبحانه بخورید

وجود تنوع در وعده های غذایی ضروری است. اکثر افراد صبحانه نمی خورند، در حالی که عقل عمومی می گوید که شما باید یک کاسه بزرگ غلات بخورید تا متابولیسم خود را فعال کنید. بدن شما انرژی زیادی را برای هضم غذا صرف می کند. بنابراین شما باید انرژی لازم برای این کار را به بدنتان برسانید. شما باید کالری مورد نیاز را در طی روز دریافت کنید. حالا بعضی از افراد این کالری را در طی ۳ وعده غذایی و بعضی دیگر در طی ۶ وعده غذایی دریافت می کنند.

صنایع غذایی میلیون ها دلار سرمایه گذاری کرده است تا ما را متقاعد کند که صبحانه ضروری است. پن کیک، کلوچه، شیر، کیک و غلات بخورید تا بدنتان گرسنه نماند. این چیزی است که آن ها به ما گفتند و ما آن را باور داشتیم. در حقیقت، صرف صبحانه نه تنها به شما کمک می کند که چربی بیشتری بسوزانید، بلکه دارای مزایای دیگری همچون افزایش هورمون رشد و سلامت روانی نیز می باشد.

اما این کار چه ربطی به از بین بردن قاتل های بهره وری دارد؟

هنگامی که شما صبحانه نمی خورید، ، فقط ۲-۳ وعده غذا و چند عدد میان وعده در روز می خورید. خوردن صبحانه به شما در چربی سوزی کمک می کند. در واقع با خوردن صبحانه شما انرژی اصلی روزانه را دریافت می کنید. به طور کلی، شما نباید صبحانه را حذف کنید، بلکه باید میزان وعده های غذایی خود را نیز کاهش دهید. نیازی نیست که در طی روز ۵ یا ۶ وعده غذا بخورید.

این که هدف شما عضله سازی، چربی سوزی و یا کاهش وزن است بستگی به میزان کالری دریافتی تان دارد. شما می توانید این میزان کالری را در طی ۲ یا ۳ وعده غذایی به دست آورید. شما باید زمان کافی را برای پخت، خوردن و هضم غذا در نظر بگیرید.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم از این که در این مقاله ما را همراهی کردید از شما ممنونیم. از نظر شما بهترین راه از بین بردن قاتل های بهره وری چیست؟ لطفا در این مورد فکر کنید و دانسته های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.