قوانین واقعی ازدواج کدام اند و چرا دختران به آن ها نیاز دارند ؟

ضرورت شناخت قوانین واقعی ازدواج برای دختران

بسیاری از زنان هنگامی که تنها دختربچه ای بیش نیستند گمان می کنند که روز عروسی شان خوشحال ترین فرد روی زمین هستند. مطمئنا آنها هیچ بینش و دانشی در رابطه با ازدواج و… نمی دانند و تنها از روی روابطی که مشاهده کرده اند به این نتیجه رسیده اند که باید مردی مناسب برای ازدواج پیدا کنند و تنها در این صورت است که به موفقیت رسیده اند. در واقع این پیام از سوی خانواده به آن ها ارسال می شود که زن ها باید همواره برای خود شوهری پیدا کنند، مردی که آن ها را متقاعد کنند با آن ها ازدواج کند.

پادکست قوانین واقعی ازدواج

این افراد هنگامی که ازدواج می کنند اما با شکست مواجه می شوند به دنبال دلیل این اتفاق می روند باید بگوییم که این اتفاقات تنها به یک دلیل پیش می آید و آن این است که شما از یک سری تفکرات قدیمی در مورد ازدواج پیروی می کنید و سپس کوله باری از شکست و ناامیدی را با خود حمل می کنید. شاید با خود بگویید کدام قوانین؟ باید بگوییم شاید این قوانین هرگز بیان نشده، اما به صورت کاملا روشن و واضح از سوی اجتماع و مردم به زنان ابلاغ شده است.

تفکرات قدیمی در مورد ازدواج در مورد ازدواج دختران

«یگانه هدف در زندگی زنان این است که برای خود مردی بیابند که بخواهد با آنها ازدواج کند.» این قانون باعث شده تا بسیاری از زنان تنها به دنبال یافتن شوهر باشند و ملاک خود را برای پیدا کردن شوهری خوب قرار ندهند. نتیجه ی این پیروی این می شود که وقت و انرژی خود را تنها صرف «به دست آوردن» کنید و موقعی از خواب غفلت بیدار شوید که دیگر دیر شده است.

نکته ای که در این میان مطرح می شود این است که شما با پیروی کردن از یک سری قوانین واقعی ازدواج که همواره به زبان آورده می شود و افراد زیادی از آن پیروی کرده و به نتیجه مطلوب نیز رسیده اند به آن چیزی که میخواهید دست پیدا خواهید کرد. در واقع قوانینی که بر پایه و اساس قواعدی مثبت و در باب عشق و روابط نوشته شده باشد، شما را در دام محدودیت های گذشته قرار نمی دهد و همواره سعی می کند تا شما را به سوی آینده ای مقتدرتر و غنی تر سوق دهد.

قوانین واقعی ازدواج از شما یک عروسک خیمه شب بازی برای مردان نمی سازد، بلکه امید را به زندگی تان راه می دهد و باعث می شود سرانجام با دیدی باز به سوی ازدواج قدم بردارید. این قوانین به شما می آموزد که درون خود را ببینید و درک کنید که جذب چه مردانی می شوید و می خواهید باقی عمر خود را با چه کسانی زندگی کنید.

قوانین واقعی ازدواج تنها به دنبال این نیستند که شما همسری بیابید بلکه به شما کمک می کند تا مردی مناسب پیدا کرده و با او خوشبخت شوید. و مهمترین نکته مثبت قوانین واقعی ازدواج این است که هرگز باعث نمی شود که به دلیل ترس از تنهایی، ترس از جذاب نبودن و… تصمیم اشتباهی بگیرید.

چهار قانون عشق برای دختران و تجربه یک ازدواج موفق

قوانین واقعی ازدواج

۱ – هدف زندگی این نیست که زنان ازدواج کنند و یا شوهری برای خود پیدا کنند

زنان باید هدف والاتری را دنبال کنند آن ها باید هدف از زندگی را رشد و تحول شخصی خود بدانند. در این صورت است که می توانند به زنی مهربان، راضی و… تبدیل شوند.

۲ – تمام دغدغه ی زنان از زندگی نباید این باشد که مردی برای خود پیدا کنند

بلکه باید به این مسئله فکر کنند تا مردی را پیدا کنند که برای «خود واقعی» آن ها مناسب باشد و در کنار او احساس آرامش خاطر و رضایت داشته باشند.

۳ – وقتی مرد مناسب خود را پیدا کردید او را وادار به ازدواج نکنید

اگر توانستید مردی مناسب برای «خود واقعی» تان پیدا کنید نباید هدف خود را بر این بگذارید تا او را وادار کنید تعهد نهایی و همیشگی به شما داشته باشد. بلکه باید به دنبال این باشید تا رابطه ای سالم و مبتنی بر عشق و احترام دو طرفه فراهم آورید.

۴ – از عاقلانه بودن رابطه تان اطمینان پیدا کنید

اگر بتوانید یک رابطه ی سالم، همراه با احترام متقابل را پایه ریزی کنید، مطمئن باشید که آن رابطه به شکلی کاملا عاقلانه پیش خواهد رفت.

چگونه تفکرات قدیمی در مورد ازدواج، زندگی عشقی را خراب می کنند؟

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که با توجه به مطالبی که داخل کتاب ها نوشته شده و یا از دوستان تان یاد گرفته اید کاری کنید تا نامزدتان زودتر با شما ازدواج کند؟ آیا این مسئله باعث خجالت شما می شود که بگویید این قوانین را باور ندارید اما به طرز پنهانی آن ها را به کار می برید تنها به این دلیل که از مجرد ماندن خسته شده اید؟

اگر در پاسخ به این سوالات، کلماتی نظیر «بله»، «شاید» و حتی «مطمئن نیستم» را به کار برده اید، پیشنهاد می کنیم هر کاری دارید زمین بگذارید و به این نکته توجه کنید که به کار بستن تفکرات قدیمی در مورد ازدواج، می تواند به قیمت تخریب اعتماد به نفس و خودباوری افراد تمام شود و اقتدار و ابتکار عمل را در رابطه از شما سلب کند. این در صورتی است که اگر شما به قوانین واقعی ازدواج تکیه کنید، علاوه بر این که می توانید مردی مناسب خود پیدا کنید بلکه احساس اعتماد به نفس نیز در شما افزایش پیدا می کند.

دوست دارید در زندگی چگونه زنی باشید؟

دوست دارید در زندگی چگونه زنی باشید؟

تفکرات قدیمی در مورد ازدواج تنها یک پیش فرض دارند و آن این است که یگانه هدف زنان پیدا کردن مردی برای زندگی و ازدواج است. این پیش فرض به شما می گوید که مردان دوست ندارند متعهد و پای بند باشند و با شما ازدواج کنند، پس از ازدواج نیز مشاهده خواهید کرد آن ها همواره از دست شما در می روند و این به یک شغل برای شما تبدیل می شود که او را گول زده و به خانه بیاورید و یا وادار کنید کارهایی که می خواهید را انجام دهند.

– شما نمی توانید حقایق زیادی را از خود فاش کنید، زیرا این مسئله باعث سرد شدن او از شما می شود.

– باید احساسات واقعی خود را نشان دهید، زیرا این امکان وجود دارد که علاقه اش را نسبت به شما از دست بدهد.

– خیلی با او صادق نباشید زیرا ممکن است حوصله اش سر برود.

– خود را دست نیافتنی و تصرف ناشدنی نشان دهید تا او بیشتر تلاش کند شما را به دست آورد و در نتیجه بیشتر به قلب شما گیر کند!!

اگر بخواهیم به دومین پیش فرض تفکرات قدیمی در مورد ازدواج اشاره کنیم باید بگوییم در مرحله ای از زندگی، شما به آن بخش خواهید رسید که برای فریبکاری دست به هر کاری خواهید زد. به عنوان مثال سعی می کنید به فلان رنگ در آیید تا همسرتان از شما خوشش بیاید. در واقع شما تلاش می کنید تا خود را شبیه ایده آل های او در آورید و هیچ عذر و بهانه ای دست او ندهید.

تفکرات قدیمی در مورد ازدواج، اعتماد به نفس را از بین می برد

در زیر به برخی از دلایل فریبکاری می پردازیم که باعث می شود زنان حس اقتدار، اعتماد به نفس و خودباوری را از دست بدهند. همچنین این دلایل ثابت می کنند که تفکرات قدیمی در مورد ازدواج در طولانی مدت می تواند آسیب زننده باشند:

۱- وقتی که برای جلب اعتماد مردی به سراغ فریبکاری می روید این را باید بدانید که هرگز نمی توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. شما به این مسئله واقف هستید که علاقه و یا عشق او با رفتار طبیعی خودتان به وجود نیامده و اگر روزی این رفتارها را نداشته باشید، امکان دارد که او برود از همین رو هیچ گاه احساس آرامش نخواهید داشت.

۲- وقتی به سراغ فریبکاری و فیلم بازی کردن می روید حس اقتدار و شخصیت واقعی خودتان را نمی توانید تقویت کنید. شما به خوبی می دانید که علاقه و توجه او تنها به دلیل تکنیک های مصنوعی به وجود آمده و برای اینکه بتوانید این علاقه را همواره داشته باشید، باید همیشه فیلم بازی کنید و نمی توانید خود واقعی تان را نشان دهید؛ در نتیجه این عوامل باعث می شود که اقتدار شخصی شما از بین برود.

۳- تمامی مردان به شیوه ای پنهانی از فرمول زیر درباره ی قوانین واقعی ازدواج آگاهی دارند: ف + ف = ب در واقع این مسئله مخفف: فریبکاری + فیلم بازی کردن = بنداز خر کن! می باشد. متاسفانه حقیقت تلخ است و واژه ی دیگری برای توصیف این زنان وجود ندارد و همگی ما معنی آن را به خوبی می دانیم.

شاید بتوانیم با به کار بردن واژه هایی روشن فکرانه و مودبانه تر از زشتی این جملات بکاهیم، اما حقیقت را نمی توان کتمان کرد. تفکرات قدیمی در مورد ازدواج چیزی جز این به همراه ندارد. هر قدر که شما نیت خوبی داشته باشید رفتارهای شما در نزد مردان جلوه خوبی ندارد و نمی تواند برای مردان جذاب باشد. حال سوالی که مطرح می شود این است که چه قوانینی می تواند یک جانشین خوب برای تفکرات قدیمی در مورد ازدواج باشد؟ تنها پاسخی که می توان برای آن ارائه داد قوانین واقعی ازدواج است.

2 نظرات
 1. یکتا می گوید

  عالی بود
  لطفا در مورد ازدواج بیشتر مطلب بذارید

  1. امیر ابوالمعصوم می گوید

   خواهش مبکنم
   بله حتما

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.