قوانین کلیدی جهت برقراری ارتباط صحیح

خلاصه نوشته: برقراری ارتباط موثر نقش مهمی در رسیدن به موفقیت و پیشرفت در مراحل مختلف زندگی دارد. افراد موفق معمولا از دانش و مهارت کافی در برقراری ارتباط با دیگران برخوردار هستند و سعی می کنند با استفاده از تکنیک های جذب دیگران به خود ارتباطات موثر و پایداری را شکل دهند. داشتن یک ارتباط موفق و تاثیر گذار می تواند تمامی جوانب زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

برقراری ارتباط موثر با دیگران

معمولا افراد بسیار کمی به کار کردن و تقویت مهارت های ارتباطی می پردازند اما همه افراد انتظار دارند که ارتباط خوب و موثری داشته باشند. مهارت ارتباط موثر یکی از مهم ترین مهارت های زندگی هر فرد است و در صورتی که به خوبی از آن استفاده نماید می تواند در زمینه زندگی شخصی، کاری و حتی اجتماعی پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

یک ارتباط در صورتی می تواند موفق و موثر باشد که در آن انتقال افکار و احساسات به صورت دو طرفه شکل بگیرد و بتوان در آن احساسات خود را به بهترین شکل ممکن کنترل نمود. افرادی که می توانند هر شرایطی را به خوبی مدیریت نمایند و احساساتی مانند ناراحتی، خشم، ترس، نفرت و … را کنترل نمایند بهتر از سایر افراد می توانند با دیگران ارتباط اثر بخش برقرار نمایند. هنگامی که افراد مهارت های ارتباطی را به خوبی یاد گرفته باشند راحت تر می توانند نظر دیگران و اعتماد آن ها را به خود جلب نمایند و قطعا ارتباطات بیشتر و جایگاه شغلی بهتری نسبت به سایر افراد هم سطح خود خواهند داشت؛ بنابراین در زندگی پر فراز و نشیب امروزی داشتن ارتباط موثر لازمه موفقیت در زندگی است و باید به این نکته توجه داشت که ارتباط موثر ترکیب مجموعه مهارت های خوب گوش دادن، شنونده فعال بودن، داشتن هوش هیجانی و فن بیان بالا می باشد.

قانون اول – برقراری ارتباط صحیح

یاد بگیرید تنها بر روی یک موضوع تاکید کنید، از نظر متخصص های آموزش مهارت های کلامی این قانون ارزش بسیار زیادی دارد. متخصصان معتقدند این موضوع به اندازه ای سخت است که به شدت باید به آن رسیدگی شود؛ لذا در این چنین مواردی افزودن حساسیت ها با مطرح نمودن مساله های مربوط به گذشته کار درستی نمی باشد.

پادکست قوانین کلیدی جهت برقراری ارتباط صحیح

قانون دوم – از زنده کردن مجدد ناراحتی های گذشته پرهیز کنید

اگر مساله ای وجود دارد که در گذشته باعث ایجاد مشاجره شده و شما را ناراحت کرده، به هیچ وجه آن را مجدد بیان نکنید. در واقع پرش به گذشته و استفاده از آن به عنوان یک شاهد، روابط شما را تیره کرده و زندگی شما را با مشکل مواجه می کند.

قانون سوم – به حاشیه نروید

زمانی که برایتان مشکلی به وجود می آید، به جای خارج شدن از موضوع اصلی و پرداختن به مباحث حاشیه ای، مساله اصلی را مطرح نمایید. زمانی که به دلایل بی اهمیت و بی مورد در حال بحث و جدال با همسرتان می باشید، مطمئن شوید دلیل ناراحتی شما مباحث خارج از بحث اصلی نمی باشد. در چنین حالت هایی برایتان بهتر است تا به خودتان آرامش دهید و در آرامش کامل به بیان مشکل پیش آمده بپردازید، سپس او را دعوت کنید تا در صداقت کامل و ضمن قضاوت یکدیگر به صحبت و گفتگو بنشینید.

قانون چهارم – همواره از گفتن سخنان نادرست و ناسزا گفتن پرهیز کنید

چرا که شما زمان هایی که شروع به ناسزا گفتن می کنید، منطق از شما دور می شود، در واقع اندیشیدن مناسب حتی در شرایطی ایده آل بسیار سخت است و شما با عدم کنترل احساسات خود تنها مشکلات و مسائل خود را زیادتر می کنید.

قانون پنجم – هیچ گاه شکایاتی را که انباشته شده اند با هم مطرح نکنید

با این کار ممکن است طرف مقابلتان تصور کند که شما از مسائل بسیاری مطلع نیستید و با این شرایط از شما می خواهند ملاحظه اطرافیان خود را بکنید و در کمال ادب صحبت نموده و به آنان احترام بگذارید.

قانون ششم – همواره مودب و محافظه کار باشید

یکی از موارد آموزشی که متخصصان همواره آن را متذکر می شوند یک قانون بعدی می باشد که بر طبق آن همواره باید مودب بود، احترام گذاشت و ملاحظه کار بود. باید به این نکته توجه کرد که پرداختن به این موارد، باعث فرو نشستن شکایت های افراد و حس مشاجره می شود، و این فرو نشستن باعث جمع شدن آن ها می شود تا آن که روزی تمام این شکایات به صورت یک جا بیرون ریخته نشود.

بهتر است به جای این که شکایت های جمع شده درون خود را با یک اتفاق بیرون بریزید، آن ها را به عنوان راهنمای مسیر زندگی خود دانسته و به کمک آن ها مشکلات خود را حل کنید.

ارتباط موثر، به عنوان یک جادو

برخوردهای مختلف شما با افرادی که در اطراف شما قرار دارند، نوع ارتباط شما را مشخص می کنند. بعضی از افراد در این مورد دچار مشکلاتی می شوند و دلیل اصلی این مشکلات این است که همگی از شیوه هایی که تنها مورد تایید خودشان است برای برقراری ارتباط با سایر افراد استفاده می کنند.

شما برای داشتن ارتباطی موثر با دیگران، باید در رفتار خود خلاقیت به خرج دهید. افراد در هر لحظه از زمان و با توجه به شرایطی که دارند، شرایط ادراکی متفاوتی خواهند داشت. اگر جهت ارتباط با طرف مقابلتان، از روش های مورد علاقه ی او استفاده کنید و خود را هم سطح همه ی آنان قرار دهید، برای انتقال نظرها و بیان صحبت های خود به زبان آن ها اقدام کنید، مطمئنا واکنشی مثبت از طرف مقابلتان دریافت کرده و ارتباطی موثر همراه با نتیجه ی موردنظر خودتان به دست خواهید آورد.

در مباحثی همچون قانع کردن افراد مختلف، نحوه ی برقراری ارتباط موثر با افراد، چگونگی جذب افراد متفاوت و جلب حمایت آن ها و حتی به وجود آوردن شرایطی که طبق آن افراد براساس میل خودشان به گونه ای رفتار کنند که کاملا مطابق میل شما باشد، کلید اصلی در ارتباط با افراد مختلف می باشند.

راه های مختلفی جهت برقراری ارتباط با افراد وجود دارد

قوانین کلیدی جهت برقراری ارتباط صحیح

گوش دادن دقیق به صحبت های افراد مختلف

برای آن که بتوانید توانایی ایجاد ارتباطی موثر و درست، افزایش درک اطرافیان و دیدی مثبت در خود ایجاد کنید و همچنین برای ایجاد شرایطی جهت درک بهتر خودتان توسط افراد دیگر، گوش دادن پویا راهکار مناسبی می باشد. این هنر می تواند هم زمان ضمن صحبت کردن شما و گوش دادنتان به طرف مقابل، روابطتان را به طور دقیق کنترل کند. شما زمانی می توانید ارتباطی موثر و دقیق ایجاد کنید که بتوانید شنونده ی خوبی باشید.

منظور از این کار این است که به نحوه ی بیان و نقطه نظرهای طرف مقابلتان به صورت دقیق گوش دهید و روی هدفی که وی از صحبت هایش و احساسی که در آن لحظه دارد تمرکز نموده، و به طور دقیق و خاص به طرز فکر او گوش دهید. اگر روشی مطابق با علایق هم صحبت خود انتخاب کرده اید، سطح خود را با او برابر کنید و نظرات خود را با زبان طرف مقابلتان مطرح نمایید. با این روش مطمئن باشید می توانید به راحتی تاثیر مثبتی بر او بگذارید.

همدلی و درک همگامانه

با این روش شما می توانید در شخصیت خود و طرف مقابلتان تغییرات فراوانی ایجاد کنید. لذا شما برای آن که شنونده ی خوبی باشید باید همانند طرف مقابلتان هم ببینید و هم بشنوید؛ همچنین احساسی برابر با وی داشته باشید. با این کار شما در جهت برقراری یک ارتباط موثر با طرف مقابل خود هم قدم می شوید. در واقع پس از آن که به همسان کردن روش های مختلف درک آن ها اقدام نمودید، می توانید این تضمین را به طرف مقابل بدهید که طی برقراری ارتباط، با فردی یکسان با خودش ارتباط خواهد داشت.

به این نکته توجه داشته باشید که حتی پس از درک کامل طرف مقابلتان، گاهی ممکن است متوجه منظورهای پنهان شده در صحبت هایشان نشوید. شما در این گونه مواقع نباید در پرسیدن سوال «چرا» دریغ نکنید که البته همین سوال خودش ممکن است مشکلاتی به همراه داشته باشد.

شما می توانید همزمان که با مخاطب خود صحبت می کنید کارهایی انجام دهید برای این که نشان دهید به طرف مقابلتان توجه دارید. کارهایی از قبیل، نشستن در آرامش کامل و دوختن نگاه به طرف مقابل، به سخنان او با دقت فراوان گوش دادن، گاهی از او بخواهید در مورد بخش خاصی بیشتر توضیح دهد، اگر صلاح دانستید می توانید گاهی به طرف مقابلتان پیشنهاداتی عرضه نمایید و … که البته در این زمینه نیز باید اصولی را رعایت کنید، و در آخر به این نکته توجه کنید که درک همدلانه باعث تغییرات فراوانی در مخاطب شما شده و با شنیدن درست می توان به جای او دید، شنید و احساس کرد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.