آیا از خطرات و مضرات استفاده از محصولات آرایشی اطلاع دارید؟

چرا باید به دنیای سمی محصولات آرایشی نه بگوییم؟!

سوال هایی که اکثریت مردم مخصوصا بانوان هنگام خرید محصولات آرایشی می پرسند این است که آن ها فقط به مسائلی مانند طبیعی، حساس، ضد پیری و … در هنگام خرید محصولات آرایشی و بهداشتی توجه می کنند. موضوع بسیار وحشتناک این است که این عناوین واقعا هیچ معنایی نمی دهند.

ما می دانیم که کمپانی ها می توانند به طور قانونی هر چیزی که دوست دارند بر روی محصولات شان بنویسند و مقررات بسیار کمی در این زمینه وجود دارد. در حقیقت، FDA خودش اعلام می کند که برچسب های محصولات آرایشی حقیقت را بیان نمی کنند و هیچ فرآیند تصویبی برای این عناوین وجود ندارد. صرفا تولید کنندگان هر موردی را که بخواهند می توانند بر روی محصولات آرایشی خود بنویسند.

پادکست خطرات و مضرات استفاده از محصولات آرایشی

حتی عنوان هایی مانند «برای پوست های حساس»، «دارای مواد غیر شیمیایی» و یا «معطر» هیچ مفهومی ندارند. آن ها فقط مواردی هستند که شرکت ها برای بازاریابی محصولات آرایشی خود از آن ها استفاده می کنند. شما بانوان عزیز برای خرید هر محصولی شما باید به مواد تشکیل دهنده آن توجه کنید و قبل از مصرف کامل هر محصولی آن را بر روی قسمت کوچکی از پوست خود امتحان کنید تا اگر حساسیتی به آن داشتید مشخص شود. گاهی اوقات در تولید محصولات آرایشی از موادی استفاده می شود که باعث ایجاد جوش و آکنه بر روی پوست خواهد شد.

آیا واقعا هیچ قانون و مقررات خاصی برای کنترل محصولات آرایشی وجود ندارد؟!

خود سازمان FDA نیز مستقیما این موضوع را بیان کرده است: «هیچ قانون و مقرراتی برای آزمایش محصولات آرایشی برای نشان دادن ایمنی آن ها وجود ندارد. همچنین قانونی وجود دارد که می گوید شرکت های محصولات آرایشی نیازی نیست که اطلاعات مواد اولیه خود را با FDA به اشتراک بگذارند.»

همچنین بیانه ای وجود دارد که در آن آمده است محصولات آرایشی نیاز به تایید FDA ندارند. به هر حال، دفعه بعد که شما یک محصول آرایشی کاملا طبیعی را خریداری می کنید باید به عناوینی که روی آن نوشته شده است کمی فکر کنید. حتی محصولاتی که عنوان ارگانیک بر روی آن ها درج شده است، فقط ۱۰% مواد ارگانیک استفاده شده و احتمالا این محصول هنوز دارای مواد شیمیایی مصنوعی است که می تواند موجب آسیب هایی به بدن شود. بسیاری از مواد مورد استفاده در محصولات آرایشی و بهداشتی چه برای مردان و چه برای بانوان، بسیار مضر است.

اثبات شده است که این مواد باعث ایجاد سرطان، آسیب های جنسی، آلودگی اعضای بدن، تضعیف بینایی و آسیب های دیگر بسیاری می شوند. بنابراین اولین نکته ای که شما باید در هنگام خرید محصولات آرایشی حتی از نوع طبیعی و ارگانیک به خود یادآور شوید، این است که این محصولات باعث ایجاد سرطان می شوند. تولید کنندگان این محصولات برای فروش بیشتر محصولات آرایشی خود و تبلیغات بیشتر، انواع و اقسام عبارات را بر روی این ها می نویسند.

این که شما بخواهید بر اساس این عناوین محصولی را انتخاب کنید، صد در صد زمان و پول خود را به هدر داده اید و سلامتی تان را به خطر انداخته اید. بررسی ها و آزمایشات بسیاری ثابت کرده اند که مواد تشکیل دهنده این محصولات سرطان زا هستند. بنابراین شما نباید به هیچ عنوان گول عناوین مختلفی که بر روی بسته بندی ها درج شده اند را بخورید و به آن ها اعتماد کنید. در عوض ما می خواهیم شما را با کشفی که کرده ایم آشنا کنیم، شاید زندگی شما هم تغییر کند.

محصولات آرایشی

با محصولات آرایشی چه کار باید بکنیم؟

اگر کسی به دنبال زیبایی طبیعی، ایمن و سالم می گردد، راه حل آن پیش ما است. ما بسیاری از حساسیت ها و آلرژی ها را مورد بررسی قرار داده و جایگزین های طبیعی مناسبی را برای مواد شیمیایی یافته ایم. حتی محصولاتی را که ادعا می شود ۱۰۰% طبیعی هستند را نمی توانیم بپذیریم چرا که حداقل مقدار کمی مواد شیمیایی خطرناک در آن ها نیز به کار رفته است.

یک محصول واقعا طبیعی و ارگانیک را پیدا کنید

شما باید در هنگام انتخاب محصولات مراقبتی پوست، دقت و توجه لازم را بکنید. هنگامی که شما چیزی را از طریق پوست خود جذب می کنید، آن به همان روشی که مصرف می کنید متابولیزه نمی شود. شما هنگامی که چیزی می خورید، بزاق شما آن را تجزیه می کند و سپس به معده می رود، در آنجا نیز دوباره به مواد ریزتری شکسته می شود و به کبد منتقل می گردد. سپس مواد زائد از طریق ادرار دفع می شود. با این حال مواد سمی که از طریق پوست جذب می شوند مستقیم وارد جریان خون شده و در سراسر بدن شما پخش می شوند.

بنابراین احتمال دارد که این سموم به سرعت به سلامتی شما آسیب برساند و شما را مریض کند. این سموم می توانند ساختار سلول ها را تغییر دهند و باعث سرطان شوند. آن ها می توانند «نوروتوکسین» باشند. اختلال های غدد درون ریز می توانند کل سلامتی شما را تحت تأثیر قرار دهند.

آنچه در تماس با پوست شماست، بسیار مهم است

بانوان عزیز باید آگاهی داشته باشید، آنچه روی پوست شما قرار داده می شود باید به اندازه چیزی که می خورید سالم و طبیعی باشد. محصولات آرایشی هم مانند غذای فرآوری شده است که به آرامی شما را مریض می کند. رژیم غذایی در سلامتی شما نقش مهمی ایفا می کند. آیا شما حاضرید مثلا یک کلم بروکلی که ۱۲ ماه پیش تولید شده است را بخورید؟ محصولات آرایشی نیز همین گونه اند، اگر ۱۲ ماه از تاریخ تولیدشان گذشته باشد غیر قابل مصرف هستند، مگر محصولاتی که مقادیر زیادی مواد نگه دارنده داشته باشند که آن هم به نوعی دیگر مضر است. راه حل ساده این است که شما فقط از محصولاتی که تازه تولید شده اند استفاده کنید تا به سلامتی تان آسیبی وارد نشود.

اما انسان ها به آرامش نیاز دارند و گاهی همین حس باعث می شود آن ها نسبت به سلامتی خود بیش از حد حساس شوند. بنابراین ما باید دقت داشته باشیم که دچار وسواس فکری نشویم. در عین حالی که باید مراقب سلامتی خود باشیم در عین حال باید سعی کنیم که از زندگی خود نیز لذت ببریم.

سلامتی واقعی بستگی به افکار ما دارد. شما می توانید با استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی طبیعی سلامتی را به خود هدیه دهید و دیگران را نیز ترغیب به استفاده از این محصولات کنید. شما به راحتی می توانید با انجام یک سری بررسی های ساده و گذراندن دوره های آموزشی این کار را به راحتی انجام دهید و عادات بد خود را تغییر دهید. یکی از بدترین عادت هایی که افراد دارند این است که نوشته های درج شده بر روی بسته بندی محصولات آرایشی را مطالعه نمی کنند.

اکثر مردم، مخصوصا بانوان که بیشتر در معرض این خطرات هستند، درباره محصولات آرایشی که استفاده می کنند تحقیقات لازم را انجام نمی دهند چرا که به شرکت های تولید کننده آن ها اعتماد دارند. اما باید این نکته را همواره مد نظر قرار دهیم که کسب سود بیشتر هدف اصلی این گونه شرکت هاست. پس باید هنگام انتخاب محصولات آرایشی و بهداشتی دقت بیشتری داشته باشیم.

دولت استفاده از مواد شیمیایی خطرناک را در محصولات مراقبت شخصی، ممنوع نمی کند و هیچ گونه کنترلی بر روی مواد تشکیل دهنده محصولات آرایشی وجود ندارد. قانون فدرال در واقع اجازه می دهد تا شرکت ها برخی مواد شیمیایی بسیار خطرناک را در تولید محصولات آرایشی خود به کار ببرند.

سلامتی پوست صورت

شما تنها کسی هستید که به سلامتی تان اهمیت می دهید

اگر شما استفاده از محصولات آرایشی غیر طبیعی را حذف کنید، تاثیر زیادی بر روی سلامتی شما خواهد گذاشت. این مسئله زندگی شما را تغییر می دهد و ممکن است زندگی شما را کاملا نجات دهد. تنها راه جلوگیری از نفوذ مواد شیمیایی خطرناک به پوست شما این است که از محصولات اصلی و طبیعی استفاده کنید. محصولات دست ساز را فقط از شرکت ها و افرادی که به آن ها اعتماد دارید تهیه کنید و یا خودتان آن ها را با استفاده از مواد طبیعی و ارگانیک تولید نمایید. فقط به نام یک برند تجاری بسنده نکنید و تحقیقات لازم را انجام دهید.

ما با کمک هم می توانیم درباره این موضوعات بین افراد جامعه آگاهی ایجاد کنیم و شروع به تغییر زندگی خود نماییم. شما با این کار می توانید سلامت خود را تضمین نمایید. گام اول با شما شروع می شود. باید برای ایجاد این تغییرات تصمیم بگیرید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.