۸ قانون مدیریت زمان در موفقیت کارآفرین ها و افراد موفق

۸ نقش مهم مدیریت زمان در موفقیت کارآفرین ها

برای این که بتوانید در زمانی کوتاه وظایف خود را انجام دهید چه می کنید؟ آیا محدودیت زمان بهره وری شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟ شما نیاز دارید مهارت های مدیریت زمان را که افراد و شرکت های بزرگ تعیین کرده اند، یاد بگیرید. این افراد و شرکت ها کسانی هستند که کارهای مشابه را در زمانی کمتر نسبت به افراد معمولی انجام می دهند.

یکی از این افراد معروف، که نظر خود را با دیگران به اشتراک گذاشته می گوید: «زمان کالایی ارزشمند است. افراد موفق می دانند که زمان مانند پول ضروری و ارزشمند است و از این رو عاقلانه و خردمندانه از آن استفاده می کنند. هر لحظه ای که از دست برود، دیگر غیر قابل بازگشت است. شما باید از لحظه لحظه خود عاقلانه استفاده کنید تا بتوانید روزی پربار را برای خود رقم بزنید.»

اگر می خواهید کارهای روزانه خود را به اتمام برسانید، این را بدانید که مدیریت زمان در موفقیت شما امری ضروری است. به همین سبب همیشه باید وقت کافی برای خانواده، دوستان و یا خودتان کنار بگذارید. دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله ۸ اصل ضروری مدیریت زمان در موفقیت را که افراد موفق آن ها را رعایت می کنند را مورد بررسی قرار خواهیم داد. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

پادکست مدیریت زمان در موفقیت

۱ – زمان شروع را به خاطر بسپارید

هنگامی که شما یک رژیم غذایی را شروع می کنید، متخصصان تغذیه به شما توصیه می کنند که زمان شروع را به خاطر بسپارید تا بتوانید برنامه ریزی درستی برای وعده های غذایی و تمرینات فیزیکی خود داشته باشید. همچنین بازرگانان و افراد موفق نیز اغلب توصیه می کنند که زمان ورود به سیستم را مد نظر قرار دهید تا مدیریت زمان در موفقیت شما بیشتر از قبل خودش را نشان دهد.
این کار به شما کمک می کند تا درست از زمان خود استفاده کنید و بتوانید همه چیز را کنترل نمایید. در ابتدا ممکن است کمی این کار برایتان دشوار باشد ولی در نهایت به شما کمک می کند تا استفاده بهینه ای از زمان تان داشته باشید.

۲ – برخی از تمرینات ورزشی خود را صبح ها انجام دهید

ریچارد برانسون، سلبریتی معروف و ثروتمند، ادعا می کند که هر روز ۵ صبح روز خود را شروع می کند، رژیم غذایی و ورزش کردن صبح ها باعث می شود تا روز فوق العاده ای داشته باشد. انجام برخی از کارها در صبح منجر می شود تا شما از لحاظ ذهنی و فیزیکی فعال تر شوید و به دلیل ترشح هورمون «اندورفین» که باعث شادی و خوشحالی می شود، احساس خوب و انرژی مثبت بالایی داشته باشید. با این روش می توانید تاثیر مدیریت زمان در موفقیت خود را به نظاره بنشینید و شما هم در گروه افراد موفق قرار بگیرید.

۳ – افراد موفق لیستی از کارهایی که باید انجام دهند، تهیه می کنند

مارکوس لومینس کارآفرین بزرگ، یکی دیگر از افراد موفقی است که اعتقاد دارد مدیریت زمان در موفقیت او نقش عمده ای داشته است و شما می توانید او را دز این زمینه الگوی خود قرار دهید. او هر روز لیستی از کارهایی که باید انجام دهد تهیه می کند. و خود را ملزم می کند که حتما ۵ کاری را که در این لیست نوشته است را انجام دهد و اگر وقت اضافی بیاورد به تکمیل باقی کارها می پردازد. سپس کارهایی را که انجام می دهد از لیست خود خط می زند. شما نیز می توانید با استفاده از یک دفترچه یادداشت این کار ساده را انجام دهید. شما باید برنامه خود را متناسب با ویژگی های شخصی تان تنظیم کنید.

۴ – افراد موفق وظایف دشوار را اول صبح انجام می دهند

یک سری فعالیت ها و وظایفی وجود دارند که ما باید در هر شرایط روحی که هستیم اعم از عصبانی، ناراحت یا نگران آن ها را انجام دهیم. این کارها، وظایفی هستند که بهتر است شما آن ها را صبح ها انجام دهید. چرا که در ابتدای روز شما سرشار از انرژی هستید و هیچ گونه حس بدی هنوز به شما منتقل نشده است. بهتر است کارهای سخت و خسته کننده را اول صبح انجام دهید و انجام فعالیت های جالب و هیجان انگیز را به ساعات بعدی روز واگذار نمایید. با انجام این کار در وقت خود بسیار صرفه جویی خواهید کرد، زیرا صبح ها شما اراده قوی تری دارید و می توانید راحت تر از پس کارهای دشوار برآیید، مطمئن باشید این روش مدیریت زمان در موفقیت شما بسیار تاثیرگذار است.

انجام دادن کار

۵ – کارها را به صورت جالبی که دوست دارید، انجام دهید

جک گروتزینگر یکی از بنیانگذاران موفق و مدیر عاملان شرکت «سیت گیک» وظایف خود را با استفاده از این اصل انجام می داد. او نرم افزاری را طراحی کرده که زمان لازم برای انجام هر کاری را به راحتی محاسبه می کند. مثلا تخمین می زند که ارسال یک ایمیل یا نوشتن یک گزارش چقدر زمان لازم دارد. او سعی می کند هر روز کارهای مشابه را با زمان کمتری انجام دهد و به عبارتی دیگر رکورد شکنی کند، حتی اگر به اندازه چند ثانیه باشد.

به هر حال برنامه ها و نرم افزارهای زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا برای کارهای خود برنامه ریزی مناسبی داشته باشید و کارهای خود را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید. آن ها این کار را با استفاده از هشدارهایی که بر روی صفحه نمایش موبایل تان ارسال می کنند، انجام می دهند تا با آموزش مدیریت زمان در موفقیت شما سهیم باشند.

۶ – افراد موفق بر مهارت های اصلی تمرکز می کنند

اگر نمی دانید چگونه کاری را انجام دهید، مطمئنا زمان زیادی را از دست خواهید داد. همه ما فقط در انجام چندین کار، به خوبی مهارت داریم. به یاد داشته باشید که همیشه در مدیریت زمان، باید کارهایی که در آن ها مهارت بالایی دارید را انجام دهید و کارهایی که نحوه انجام آن ها را نمی دانید به دیگران واگذار نمایید، این کار ممکن است خیلی آسان نباشد. این نکته به این معنی نیست که شما هیچ گاه نباید مهارت جدیدی یاد بگیرید و کارهای تازه ای را امتحان کنید، شما باید انجام این گونه فعالیت ها را به زمان فراغت خود موکول نمایید تا مدیریت زمان در موفقیت شما تاثیر شگفت انگیز خود را بر جای بگذارد.
بیل اسمیت، بنیان گذار و مدیر عامل شرکت «شیپت» می گوید که تا جایی که می تواند کارهایش را به کارمندانش واگذار می کند تا بهترین نتیجه ها را به دست آورد. افراد موفق دقیقا این گونه رفتار می کنند.

۷ – از وقت آزاد خود استفاده کنید و برنامه ریزی نمایید

آریانا هافینگتون، نویسنده و کارآفرین معروف، می گوید یکی از نقش های مهم مدیریت زمان در موفقیت او این است که همیشه برای خود برنامه ریزی می کند، به خصوص در مورد وعده های غذایی اش! او معتقد است که مصرف مکمل ها موجب افزایش بهره وری و کاهش استرس می شود.

همچنین دیموند جان، بنیان گذار و مدیرعامل شرکت «فوبو» تلاش می کند که با برنامه ریزی حداکثر استفاده را از زمان خود بکند. او هیچ گاه کارهایش را عقب نمی اندازد و در اوقات فراغتش ایمیل هایش را چک می کند. بنابراین برای تبدیل شدن به یکی از افراد موفقی که می شناسید، شما هم باید از این اصل مدیریت زمان در موفقیت خود استفاده کنید و از اوقات فراغت به طور بهینه استفاده کنید و برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

۸ – آخر هفته خوبی برای خود برنامه ریزی کنید

نیک هزر، بنیان گذار و مدیرعامل شرکت «افرآپ» اکثرا برای تعطیلات خود برنامه های مفرحی را پیش بینی می کند تا بتواند هفته کاری خوبی را پشت سر بگذارد. داشتن یک تعطیلات و آخر هفته هیجان انگیز، به شما کمک می کند تا بتوانید از شر فشارهای کاری که در یک هفته تحمل کرده اید، خلاص شوید. شما می توانید برای این کار به یک پیک نیک خانوادگی بروید و یا حتی به تماشای یک فیلم جالب بنشینید. اوقات فراغت خود را صرف کارهای خسته کننده نکنید.

بنابراین، اساسا، از افراد موفق و کارشناسان یاد بگیرید که چگونه از اصول مدیریت زمان در موفقیت خود استفاده می کنند تا زمان شان را مدیریت کنند و بتوانند کارهای بیشتری را انجام دهند. همه ما در طول یک روز، فقط ۲۴ ساعت فرصت داریم. اما مدیریت زمان در موفقیت ما نقش مهمی دارد و کمک می کند تا بیشترین استفاده را از این ۲۴ ساعت داشته باشیم و کارهای بیشتری را انجام دهیم تا سرانجام ما هم به جمع افراد موفق جامعه بپیوندیم.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.