فلسفه بودایی در مورد مردان جذاب چه می گوید؟

رازهای تبدیل شدن به مردان جذاب با فلسفه بودایی

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم آن چیزی که می خواهیم در این مقاله برایتان توضیح دهیم راهکارهایی برای تبدیل شدن به مردان جذاب بر اساس آموزه های مذهب بودایی است. فقط باید سعی کنید این مقاله را با ذهنی باز مطالعه کنید. اگر شما خود را به عنوان یک فرد معنوی در نظر نمی گیرید، به این معنا نیست که شما نمی توانید از این اصول و راهکارها استفاده کنید. افراد بسیاری هستند که با استفاده از این روش ها توانسته اند موفقیت های بسیاری به دست آورند و خود را در دسته مردان جذاب قرار دهند.

آخرین چیزی که باید در ذهن داشته باشید، این است که متن هایی که می خواهید بخوانید شامل تفسیر ما از تعالیم بودا است تا جذابیت خود را برای دیگران افزایش دهید. از این رو، این درس ها به طور مستقیم به شیوه های مذهبی بودایی یا تعالیم الهیات وابسته نیست، بلکه تنها یک تفسیر شخصی است. اکنون برای تان آنها را بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

پادکست فلسفه بودایی در مورد مردان جذاب چه می گوید؟

بودا می گوید: ما توسط افکارمان شکل می گیریم؛ ما تبدیل به آنچه فکر می کنیم می شویم …

اگر شما مجبور بودید یک تصویر از خود را در ذهنتان بسازید، این تصویر چگونه بود؟ آیا تا به حال فکر کرده اید چرا هر بار این سوال از شما پرسیده می شود، یک تصویر خاص در ذهن شما شکل می گیرد؟ در حال حاضر شما از زندگی خود راضی و خوشحال هستید و ما از شما خواسته ایم که تصویری که از خودتان دارید را توضیح دهید، در این حالت طبیعی است که شما زندگی فعلی خود را تصور می کنید، نه چیزی کمتر و نه چیزی بیشتر. مثلا اگر شما فکر کنید که هیچ تغییر و بهبودی در زندگی تان ایجاد نخواهد شد، زندگی خود را به بدترین شکل ممکن توصیف می کنید.

اگر شما خودتان را مانند مردان جذاب و دوست داشتنی در بین مردم تصور کنید، احساس خوبی نسبت به خود پیدا می کنید و مطمئنا در گروه مردان جذاب هم قرار خواهید گرفت. اجازه دهید در این موضوع کمی عمیق تر شویم و چند نمونه برایتان بیان کنیم.

هنگامی که «لبرن جیمز» در دوران دبیرستان بود، به عنوان یک بسکتبالیست مبتدی بیان کرده بود که دوست دارد درNBA بازی کند. او همیشه خود را به عنوان یک بازیکن NBA می دید و در نتیجه این تصور او به واقعیت تبدیل شد. حالا او به عنوان یک بازیکنNBA فعالیت می کند. او یک تصویر ذهنی برای خود ساخته بود. این تصویر به وی انگیزه می داد تا تلاش بیشتری کند تا بتواند رویای خود را محقق کند. او یک هدف بزرگ در سر داشت که تحقق آن اجتناب ناپذیر بود.

یکی از مردان جذاب عصر ما «آرنولد شوارتزنگر» است. تصور او نسبت به خودش چگونه بود؟ او در زندگینامه خود گفته است که شما هر چیزی که بخواهید را می توانید به دست آورید، شما می توانید تصویر ذهنی که از خود دارید را به واقعیت تبدیل کنید. او می خواست قهرمان شود، بنابراین چنین تصوری نسبت به خود داشت و به طور خاص بر روی آن تصویر تا زمان تحقق آن متمرکز شد. همان اصل که او را به بزرگترین بدن ساز در تمام دنیا تبدیل کرد، به او کمک کرد تا به یکی از بزرگترین ستاره های فیلم تبدیل شود. او حتی توانست به هدف های بزرگتری دست پیدا کند و به فرماندار کالیفرنیا تبدیل شد. بله درست است «ترمیناتور»، فرماندار کالیفرنیا شد.

مهارت های ارتباطی با زنان

آیا می توانید روند را متوجه شوید؟

کلید جذب عناصر مثبت در مهارت های ارتباطی با زنان در زندگی این است که ابتدا بتوانید خودتان را به عنوان مردی جذاب معرفی کنید و آن ها شما را جزئی از گروه مردان جذاب بدانند. این دیدگاه شما را به شخصیت بزرگی تبدیل می کند. اگر اعتقاد ندارید که این اتفاق برای شما هم می افتد، فقط کسی که در شرایط شما بوده و توانسته زندگی اش را تغییر دهد پیدا کنید و چگونگی ایجاد تغییرات را از او بیاموزید. وقتی متوجه شدید که زندگی شما بازتابی از افکار شماست، آن زمان است که موفق هستید.

آزادی به این معنی است که شما راهی برای رهایی از افکار منفی تان پیدا کنید. اما اگر هنوز اعتقاد دارید که گذشته شما با آینده شما برابر است، پس شما به دام افتاده اید و نمی توانید اقدامی انجام دهید. باید با خودتان بگویید: «من می توانم بیرون بروم و گاهی اوقات روابط خوب و گاها عاشقانه ای با زنان برقرار کنم، همه این ها به خاطر تصویری است که من از خود در ذهنم ساخته ام.»

یک تمرین برای کنترل و هدایت ضمیر ناخودآگاه

شما می توانید با کنترل و هدایت ضمیر ناخودآگاه خود به یک فرد خاص و منحصر به فرد تبدیل شوید و به گروه مردان جذاب بپیوندید. تصویر فردی که می خواهید باشید را در ذهن خود بسازید. در این شرایط ذهن شما به طور طبیعی شروع به فیلتر کردن و تجزیه و تحلیل شرایط می کند و اوضاع را برای تغییر شما آماده می نماید.

به عنوان مثال یکی از تمرین هایی که می توانید انجام دهید این است:

۱ – به محیط اطرافتان نگاه کنید و اشیای قرمز رنگ را مورد توجه قرار دهید.

۲ – سپس چشمان تان را ببندید و سعی کنید همان اشیای قرمز رنگ را آبی تصور کنید.

شما باید سعی کنید تا زمانی که چشمان تان را باز نکرده اید تمام آن اشیا را در ذهن خود آبی ببینید. حتی اگر ذهن شما بر هدف دیگری متمرکز بود. مهم نیست چه اتفاقی می افتد اگر خودتان را به عنوان کسی که در صحبت کردن با زنان خوب است و مهارت های ارتباطی بالایی دارد، تصور کنید. در هر مهارتی که توانایی بالا دارید خود را آن گونه تصور نمایید.

مقایسه برادران دوقلو

ممکن است دوقلوهایی که در یک خانواده به دنیا آمده اند و در یک شرایط بزرگ شده اند زندگی بسیار متفاوتی از هم داشته باشند. پدر آن ها فردی لاابالی بوده است. یکی از آن ها بسیار موفق و ثروتمند شده و دیگری فردی معتاد به مواد مخدر. از هر کدام از آن ها به طور جداگانه سوال شده است که چگونه به وضعیت فعلی شان رسیده اند. آن ها هر کدام پاسخ های مشابهی داده اند: چه چیزی از من انتظار داشته اید؟ من با یک پدر لاابالی بزرگ شده ام.

یکی از آن ها خود را به عنوان قربانی تعریف کرد و دیگری خود را فردی که توانسته از تجربیات غلط پدر استفاده کند و بر آن ها غلبه نماید. تصویر و ذهنیتی که آن ها درباره مردان جذاب از خود داشته اند، به واقعیت تبدیل گردید. محیط اطراف آن ها مشابه، اما شرایط درونی شان متفاوت بوده است. تفاوت در چیست؟ در آنچه در ذهن شان می گذشته است.

خیلی از افراد می گویند که من هیچ گاه در برقراری ارتباط با زنان خوب نیستم چرا که اصلا از بدو تولد این کار را بلد نبوده ام. بر فرض محال نیز اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، شما باید تمام تلاش خود را برای تغییر شرایط خود انجام دهید.

هیچ چیز را باور نکن، مهم نیست چه کسی و در چه زمان و چه شرایطی مطلبی را بیان کرده است. فقط موضوعاتی را که به نظرتان منطقی است بپذیرید

از زمانی که ما کودک بودیم، شخصیت ها، ارزش ها و باورهایمان به وسیله جامعه شکل گرفت، به گونه ای که هرگز توجهی به تغییر ارزش های اجتماعی در طی نسل های مختلف نداشته ایم. در جامعه ما ادراک مردانه به گونه ای شکل گرفته است که ما فکر می کنیم مردان جذاب که زنان به آن ها علاقه مند هستند، مردانی با هیکلی قوی و پولدار هستند. بر اساس فرهنگ ما مردانی که در رابطه هستند نیز برای این که بتوانند جذابیت خود را برای طرف مقابل شان حفظ کنند باید داری سه ویژگی باشند، این سه ویژگی عبارت است از: ثروت، مرتب بودن و تیپ ظاهری مناسب.

امروزه یک موضوع جدی به وجود آمده است: اکثریت مردان بر این باورند که اگر با تعصب در تعامل با زنان رفتار کنند، ارزش آنها را به عنوان یک مرد پایین می آورد. اکثر مردان مهارت های ارتباطی لازم را برای جذب زنان دارا نیستند، زیرا اعتقادات غلطی در مورد چگونگی جذب زنان دارند. به همین دلیل است که بسیاری از مردان سعی دارند با پولدار نشان دادن خود اقدام به جذب زنان و برقراری ارتباط با آن ها نمایند، چرا که فکر می کنند ویژگی که زنان روی آن تمرکز می کنند، ثروت است.

چگونگی رهایی از باورهای محدود کننده

چگونگی رهایی از باورهای محدود کننده

از آنجا که ما هیچ گاه به باورهای خود شک نمی کنیم، این باورهای محدود کننده را کنار نمی گذاریم. بنابراین مردان هیچ گاه نمی توانند ویژگی های مثبت خود را نشان دهند و این مسئله باعث می شود که اعتماد به نفس شان را برای تبدیل شدن به مردان جذاب از دست بدهند.

دلیل این که اکثر افراد این موضوع را مورد سوال قرار نمی دهند، این است که زمانی که کودک بودیم اگر در مورد مسائل رایج و پذیرفته شده سوالی می پرسیدیم، مجازات می شدیم. آرام باشید و مودبانه سوالات خود را بپرسید.

در مقیاس گسترده ای، ما در گذشته در مورد بسیاری از مسائل مانند نژادپرستی، عقاید و مذهب باورهای غلطی داشتیم ولی امروزه آن ها را اصلاح کرده ایم. در مورد زنان نیز این موضوع صدق می کند. ما می توانیم باورهای خود را اصلاح کنیم.

شما می توانید به سادگی با پرسش در مورد باورهایتان نسبت به تغییر آن ها اقدام کنید و در برابر فشارهای اجتماعی ایستادگی نمایید و به واقعیت پی ببرید. چرا باید خود را برای برقراری ارتباط با زنان و یا هرکس دیگری محدود کنم؟ چرا باید این واقعیت را کتمان کنم که من از برقراری ارتباط با زنان لذت می برم؟ چرا باید احساسات خود را در هنگام دوست یابی پنهان نمایم؟

شما باید این سوالات را از خود بپرسید تا بتوانید از بند باورهای محدود کننده خود رها شوید و به جرگه مردان جذاب بپیوندید. با انجام این تغییرات برخی شما را دوست خواهند داشت و برخی دیگر خیر. اما چیزی که واقعیت دارد این است که شما آزاد هستید و می توانید مهارت های ارتباطی خود را بالا ببرید و در گروه مردان جذاب قرار بگیرید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.