۶ خصوصیت اخلاقی یک مرد مناسب برای ازدواج

یک مرد مناسب برای ازدواج باید چه ویژگی هایی داشته باشد

مطمئنا بسیاری از افراد این موقعیت را در زندگی خود تجربه کرده اند که از مردی خوششان می آید و گاهی نیز به دیدنش می روند، اما در نقطه ای از زندگی می خواهند بدانند تکلیفشان چیست آیا می توانند این رابطه را به صورت جدی پیش ببرند و آیا می توانند بر روی طرف مقابلشان به عنوان یک مرد مناسب برای ازدواج حساب جدی باز کنند؟ در واقع در صورتی که بدانید طرف مقابل چه حسی نسبت به شما دارد، خیلی کمک می کند تا شما بتوانید به حفظ رابطه بپردازید و یا این که آن را فراموش کنید. اما زمانی که نسبت به احساسات طرف مقابل خود اطمینان ندارید، باید ملاقات های بیشتر و گفتگوهای بیشتری را ترتیب بدهید.

پادکست ۶ خصوصیت اخلاقی یک مرد مناسب برای ازدواج

اما همواره سردرگمی هایی برای افراد وجود دارد این که اضطراب وجودشان را در بر می گیرد و همواره از خود می پرسند که «از کجا بدانم او یک مرد مناسب برای ازدواج است»، «باید به دنبال چه ویژگی هایی باشم.» دقت داشته باشید برای این که بتوانید این سردرگمی ها را از بین ببرید، باید به دنبال کسی باشید که منش و مرامی سالم و خوب داشته باشد. شاید از خود بپرسید چرا؟ در این رابطه باید بگوییم منش یکی از عناصر بسیار ضروری و لازم برای خلق رابطه ای ماندگار و همیشگی محسوب می شود.

اما واقعا منش چیست؟ چگونه می توانیم بفهمیم شخصی بامنش است؟

در واقع منش، رفتار بیرونی و خویشتن اصلی انسان، هویت و ماهیت واقعی او را شامل می شود. شما با منش او می توانید به درونیات، ارزش ها و اخلاقیات فرد مورد علاقه خود پی ببرید. منش یک مرد نشان دهنده ی رفتاری است که او با خود، شما و دیگران دارد و در آینده با فرزندتان خواهد داشت. از همین رو منش خوب یکی از ارکان های اساسی ازدواج محسوب می شود.
اما آیا تفاوتی میان منش و شخصیت وجود دارد؟ همان طور که می دانید شخصیت همان چهره ای است که انسان از خود به نمایش می گذارد. به عبارت بهتر شخصیت شیوه ی ابزار درونیات به جهان بیرون است. اما نکته ی منفی که در رابطه با شخصیت وجود دارد این است که نمی توان با شخصیت خوب به منش و مرامی خوب و سالم دست پیدا کرد.

مطمئنا افرادی را می شناسید که شخصیت بسیار خوب و بزرگی دارند، بودن در کنار آن ها برای شما بسیار مفید و لذت بخش خواهد بود، اما از درون انسان هایی خوب و نیکوکار نیستند. در واقع این گونه افراد برای این که بتوانند کمبودها و کاستی هایی که در درونشان وجود دارد را پوشش دهند شخصیتی فریبکارانه برای خود دست و پا می کنند تا بدین ترتیب این فقدان و کمبود را جبران کنند.

منش که همان ماهیت و جوهره ی وجود در هر شخص است، شاید به معنی واقعی کلمه نتواند شخصیت افراد را آشکار کند و در واقع این شخصیت است که همواره «رو» بوده است. اما منش و مرام به شخصیت واقعی و درونی فرد نزدیک تر است. وقتی افراد در نظر دارند برای برقراری ارتباط با افراد قوانین قدیمی را به کار بگیرند، باید بدانند که به صورت ناخودآگاه دچار اشتباهاتی می شوند این اشتباهات عبارتند از:

– در این زمان تمامی توجه و دقت افراد تنها بر روی یکی از ویژگی های شخصیتی افراد متمرکز می شود و از توجه به منش او باز می مانند.

– در بسیاری از موارد زنان به جای این که به این مسئله فکر کنند که مرد مناسب برای ازدواج منش و مرام خوبی دارد و یا باید از او روی برگردانند، سعی بر این دارند که از آنان قول ازدواج بگیرند.

مرد مناسب برای ازدواج

۶ مورد از مهم ترین ویژگی های یک مرد مناسب برای ازدواج

در واقع در گذشته تنها هدف افراد بر این بود که یک مرد مناسب برای ازدواج پیدا کنند و فقط با او ازدواج کنند و هیچ چیزی بالاتر از آن نمی دانستند. اگر هم اکنون نیز به همین صورت فکر می کنید باید تمرکز خود را بر روی تعهد و پای بندی او بگذارید نه این مسئله که آیا او از منش و مرام سالم و مثبتی برخوردار است. و هر روز از خودتان این سوال را می پرسید که «چرا به من زنگ نزد»، «آیا از این که در رابطه با آینده ی مشترکمان صحبت کنید طفره می رود؟»

اما سوالی که در ذهن افراد ایجاد می شود، این است که چه ویژگی های شخصیتی در یک فرد میتواند نشان دهنده منش خوب در او باشد که آیا یک مرد مناسب برای ازدواج است یا خیر؟! در ادامه به ۶ مورد از مهم ترین ویژگی های یک مرد مناسب برای ازدواج می پردازیم.

۱ – به تغییر و رشد شخصیتی پایبند و متعهد باشد

در واقع مردی که به تغییر و رشد شخصیتی پایبند و متعهد باشد و همواره در تلاش برای بالا بردن سطح توانایی های خود باشد، یکی از عواملی است که باعث می شود از بروز مشکلات بزرگ زناشویی جلوگیری نماید. در واقع این تعهد به این معناست که فرد مورد نظر شما تمایل بسیار زیادی دارد تا همواره نکات جدیدی را بیاموزد تا یک مرد مناسب برای ازدواج و همچنین انسانی بهتر و کامل تر در جامعه باشد. این تعهد به این معنی است که هیچ اجباری برای رشد او وجود ندارد و او همواره در این راه پیش قدم خواهد بود.

۲ – باز بودن و گشادگی روحی، احساسی و عاطفی

این که شما ارتباط صمیمی و دوستانه ای با یکدیگر داشته باشید به این معنی نیست که با یکدیگر هم خانه شوید و اتاق و دستشویی مشترکی داشته باشید. شما همواره باید در احساسات و عواطف یکدیگر هم سهیم باشید. از همین رو این مسئله که شما گشاده رو باشید و احساسات و عواطف همدیگر را درک کنید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر بتوانید چنین فردی که با احساسات خود در تماس است و تمایل دارد همواره آن را با شما به اشتراک بگذارد را پیدا کنید، در واقع کسی که قلب خود را به روی شما باز کرده و از صمیم قلب شما را دوست دارد، مطمئن باشید که او می تواند یک مرد مناسب برای ازدواج و ادامه زندگی شما باشد.

۳ – عزت نفس، نجابت و وفاداری

برای این که بتوانید یک رابطه سالم داشته باشید باید بدانید که صداقت و عزت نفس یکی از شروط اصلی آن می باشد. اطمینان از این مسئله که می توانید در تمامی احوال و اقوام بر روی مرد مناسب زندگی خود حساب باز کنید و امنیتی که او برای شما تامین می کند توسط هیچ شخص دیگری به وجود نمی آید، حسی سرشار از عشق را در شما ایجاد می کند. از همین رو به دنبال یک مرد مناسب برای ازدواج باشید تا این نشانه ها را دارا باشد و این مسئله را می توانید از صداقت او نسبت به خودش، شما و اطرافیانش به راحتی شناسایی کنید.

۴ – مسئولیت پذیری و پختگی در رفتار

هنگامی که فردی منش خوب و عالی داشته باشد، شما می توانید اطمینان حاصل کنید که دیگر بزرگ شده و هرگز از او رفتاری بچگانه سر نخواهد زد. دیگر نیازی نیست از او مراقبت کنید و او نیز چنین انتظاری را از شما ندارد. از دیگر نشانه های بزرگ شدن این است که یک مرد مناسب برای ازدواج کاملا مسئولیت پذیر باشد، این گونه میتوانید بر روی قول ها و حرف هایش حساب باز کنید.

اعتماد به نفس و خودباوری

۵ – اعتماد به نفس و خودباوری بالایی داشته باشد

شما باید همواره این مسئله را به خاطر داشته باشید که همسرتان به اندازه ای می تواند شما را دوست داشته باشد که به همان اندازه خودش را دوست داشته باشد نه چیزی بیشتر نه کمتر. در واقع این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که افراد در حین انتخاب همسر انجام می دهند. در واقع آن ها تنها بر روی رفتاری که همسرشان با آن ها دارد متمرکز می شوند و به رفتاری که همسرشان با خودش دارد هیچ دقتی نمی کنند. یکی از نشانه های منش خوب این است که افراد احساس خوبی نسبت به آنچه هستند و آنچه دارند داشته باشند و از زندگی خود احساس رضایت کنند. همواره مراقب خود باشند و بدن و روحی سالم برای خود فراهم آورند.

۶ – داشتن نگرشی مثبت نسبت به زندگی

شما همواره باید به این مسئله آگاه باشید که یک مرد مناسب برای ازدواج به هیچ وجه منفی گرا نباشد. انسان های منفی تنها بر روی مشکل تمرکز دارند و به دنبال راه حل نیستند. آن ها همواره مسئله ای را برای شکایت پیدا می کنند. اما انسان هایی با منش خوب و مثبت در تمام این عالم از خودتان و حتی خودشان به خوبی و نیکی یاد می کنند و هنگامی که زمانی را در کنار آنان سپری می کنید متوجه می شوید که احساس خوب تمام وجود شما را فرا گرفته است.

منظور این نیست که شخصیت و جاذبه ی جنسی در انتخاب همسر اهمیت ندارد، اما باید در نظر بگیرید که این مسئله نمی تواند به اندازه منش و مرام شخص مورد نظر اهمیت داشته باشد. شما باید در ابتدا بتوانید شخصیت بیرونی مرد مورد علاقه خود را بپذیرید و به آن علاقه پیدا کنید، تا بتوانید به مسائل جنسی فکر کنید وگرنه فکرتان در همانجا متوقف خواهد شد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.