۵ نکته برای رسیدن به موفقیت در زندگی از زبان موفق ترین افراد

نکاتی از افراد موفق برای رسیدن به موفقیت در زندگی

موفقیت در زندگی برای شما چه معنا و مفهومی دارد؟ به نظر شما چگونه می توانیم در زندگی افراد موفقی باشیم؟ بعضی از افراد وقتی که به موفقیت و رشد و توسعه فردی فکر می کنند، دارایی و ثروت زیاد را در ذهن خود مجسم می کنند؛ بعضی دیگر خواهان قدرت هستند و یک سری افراد فقط می خواهند تاثیر مثبتی بر جهان داشته باشند.

همه این تعبیرات کاملا معتبر هستند، در واقع موفقیت در زندگی مفهومی است که معنای متفاوتی برای افراد مختلف دارد. این که موفقیت و رشد و توسعه فردی برای شما به چه معناست اهمیتی ندارد، نکته مهم این است که به راحتی قابل دسترس نخواهد بود.

اگرچه موفقیت در زندگی یک امر شخصی و منحصر به فرد است، اما راهنمایی ها و کتاب های بی شماری برای موفق شدن وجود دارد. توصیه های موجود در این کتاب ها اغلب نمی تواند کمکی به شما بکند. بنابراین چنین راهنمایی های اغلب بی فایده هستند. با در نظر گرفتن این نکته نظر افرادی که به طرق مختلف توانسته اند موفق شوند، احتمالا می تواند یک راهنمای خوب برای شما باشد. به همین منظور در این مقاله به ۵ مورد از توصیه های افراد موفق اشاره می کنیم که راهنمای شما در رسیدن به موفقیت در زندگی و رشد و توسعه فردی خواهد بود. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – برای رسیدن به موفقیت در زندگی بزرگ فکر کنید

از «میکل آنژ بونارتی»، هنرمند بزرگ رنسانس نقل شده است که: «اشتباه اکثر ما این است که هدف های بزرگ برای خود تعیین نمی کنیم و به اهداف کوچک و خرد بسنده می نماییم، به همین دلیل نمی توانیم به موفقیت های بزرگ در زندگی دست پیدا کنیم.»

هنرمندان تاثیرگذار کمی مانند «میکل آنژ» وجود دارند. در حال حاضر با این که قرن ها از مرگ او می گذرد، آثار میک آنژ هنوز هم الهام بخش مردم است. آثار ماندگاری مانند مجسمه «داوود» و نقاشی های دیواری او در کلیسای «سیستین» در واتیکان از او به جای مانده است. تصور کنید اگر او تصمیم نمی گرفت که به عنوان یک هنرمند فعالیت کند، چه می شد؟

فعالیت به عنوان یک هنرمند بزرگ قطعا کار بسیار دشواری است. تصور کنید که او تصمیم می گرفت این کار سخت را انجام ندهد و زندگی راحت تری داشته باشد، آیا باز هم به همین اندازه به موفقیت در زندگی می رسید؟ اغلب مردم به دلیل این که نمی خواهند کارهای سخت انجام دهند، تصمیم می گیرند رویاهای خود را کنار بگذارند. شما باید برای رسیدن به اهداف خود و موفقیت در زندگی زحمت بکشید. گاهی اوقات لازم است بلند پرواز باشید.

مدیا موگل

۲ – کارهای را که دوست دارید انجام دهید

از «مدیا موگل»، رهبر اپرا نقل شده است که: «اگر شما کاری که دوست دارید را انجام دهید، قصعا در مسیر موفقیت قرار خواهید گرفت.» این یک نقل قول خوب برای یادآوری و فکر کردن در مورد کارهایی است که انجام می دهید.

تصور کنید که امکان موفقیت در شغل فعلی شما بسیار بالا باشد. شما نیز برای کسب موفقیت سخت تلاش می کنید و اکثر زمان خود را صرف این کار می نمایید. اما اگر شما از شغل خود متنفر باشید، فقط زندگی خود را با انجام دادن کاری که دوست ندارید پر کرده اید و این اصلا به معنای موفقیت در زندگی نیست.

در عوض چرا بر روی کاری که دوست دارید تمرکز نمی کنید؟ وقتی که شما مشغول به انجام کاری باشید که آن را دوست دارید، انگیزه و اشتیاق تان نیز چندین برابر خواهد شد. در اینجا موفقیت در زندگی به معنای تحقق پیدا کردن رویاهایتان است. شما هنوز نمی دانید که کار مورد علاقه تان چیست؟ پس باید در ابتدا این مورد را مشخص نمایید.

حتی اگر شما موفق هم نشوید، در عوض وقت خود را با انجام کاری که دوست دارید پر کرده اید. بسیاری از نوازندگان موفق، سال ها زندگی خود را صرف اجرای برنامه هایی کرده اند که هیچ مخاطبی نداشته است، اما آن ها ناامید نشده اند و به کار خود ادامه داده اند و در نهایت نیز موفق شده اند، تنها به این دلیل که آن ها کار خود را دوست داشته اند.

فیل نایت

۳ – یاد بگیرید زندگی متعادلی داشته باشید

از «فیل نایت»، مدیر عامل شرکت نایک نقل شده است: همواره یک درگیری و هرج و مرجی بین زندگی شخصی و حرفه ای افراد وجود دارد. هر کدام از این جنبه ها می توانند یکدیگر را تحت تاثیر قرار دهند. این که شما چگونه بین این دو تعادل برقرار کنید، کلید رسیدن به موفقیت در زندگی است.»

اغلب مردم فکر می کنند که برای موفقیت باید تمام زندگی خود را صرف رسیدن به هدف کنند. اگر فردی فکر کند که شغلش او را به موفقیت می رساند، ممکن است ساعت های بی شماری را در روز صرف شغلش کند و به سختی کار کند. انجام این کار ممکن است هزینه های سنگینی برای آرامش و سلامتی شما داشته باشد و نتوانید از زندگی خود لذت ببرید. در نهایت ممکن است آن ها تبدیل به افرادی افسرده ولی موفق در کارشان شوند.

اگر آن ها موفقیت را در روابط اجتماعی و وقت گذراندن با دوستانشان ببینند، ممکن است شغل شان لطمه ببیند. یعنی ممکن است به دلیل حفظ روابط دوستانه شغل خود را از دست بدهند. در مسیر موفقیت در زندگی همان طور که در بالا «فیل نویت» اشاره کرد، شما باید یک زندگی متعادل داشته باشید. یعنی باید بین کار و شغل خود با زندگی شخصی تعادل ایجاد نمایید.

موفقیت در زندگی - هنری فورد

۴ – برای موفقیت در زندگی از شکست نترسید

از «هنری فورد»، بنیانگذار «فورد موتورز» نقل شده است: «شکست یک فرصت دوباره برای شروع است، اما این بار باید هوشمندانه تر عمل کنید.» یک داستانی وجود دارد اما صحت آن هنوز تایید نشده است، به هر حال پیامی که در این داستان نهفته، کاملا درست است:

توماس ادیسون، مخترع برق، بارها در این مسیر شکست خورده بود. در مصاحبه ای از او سوال شد که نسبت به این همه شکستی که خوردید، چه احساسی دارید؟ پاسخ او فوق العاده بود: «من بارها شکست خوردم ولی صدها روشی که باعث عدم تولید برق می شود را یاد گرفتم.» او به هر شکست خود به عنوان یک درس نگاه می کرد. از این درس ها او توانست موضوعات بسیاری را بیاموزد و به موفقیت در زندگی برسد.

سرهنگ ساندرز ، موسس kfc

۵ – یک تعریف واضح از موفقیت داشته باشید

از «سرهنگ ساندرز»، موسس KFC نقل شده است: «من به این نتیجه رسیدم که هر کاری که بخواهم می توانم انجام دهم و هیچ چیزی نمی تواند مانع کارم شود.» این مسئله نیز به نوعی مربوط به این می شود که شما باید از شکست های خود درس بگیرید.

این ساده ترین کاری است که شما می توانید انجام دهید. اگر شما واقعا تمایل به موفقیت دارید، باید هر کاری که از دست تان بر می آید را انجام دهید و برای تحقق اهداف خود تلاش نمایید. اگر شما نتوانید موفق شوید، شکست ها نباید ناامیدتان کند و به شما صدمه بزند. به دست آوردن موفقیت دشوار است؛ مخصوصا اگر شما تعریف واضحی از آن نداشته باشید. در واقع این موضوع می تواند یک مانع بر سر راه شما تلقی شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.