راز افراد موفق برای دستیابی به موفقیت های بزرگ

موفقیت های بزرگ چگونه به دست می آید؟!

آدم های موفق با استفاده از توانایی های خودشان ریسک می کنند و فرضیات قدیمی را زیر سوال می برند تا به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنند. احتمالا شما این جمله واقعی را شنیده اید که تنها سه درصد از مردم دنیا هستند که باعث می شوند وقایع به وجود بیایند، هفت درصد مردم هم این وقایع را مشاهده می کنند و نود درصد باقی مانده هم افرادی هستند که از این وقایع تعجب می کنند.

پادکست موفقیت های بزرگ

ایمان پلی برای رسیدن به موفقیت های بزرگ است

دانشمندان می گویند برای این که کاری انجام بگیرد، ابتدا باید به وجود توانایی انجام آن کار در خودتان ایمان داشته باشید. همه ی افراد موفق دنیا می دانند که این حرف ها واقعا ارزشمند هستند. اکثر مردم اعتقاد دارند که یک چیز باید دیده شود تا قابل باور باشد، اما افراد موفق معتقدند که باید به یک چیز ایمان داشته باشند تا بتوانند آن را ببینند و موفقیت های بزرگ خلق کنند.

آن ها این موضوع را می دانند که باید ایمان داشته باشند که یک چیز اتفاق می افتد تا آن چیز واقعا اتفاق بیفتد. به خاطر همین موضوع، نیاز است آنچه باور دارید را امتحان کنید. اعتقاد یک عامل بسیار مهم است، آیا تا حالا به این فکر کرده اید که اعتقادات شما چقدر در نحوه برخورد شما با موضوعات موثر است؟ اعتقادات شما توانایی این را دارند که اعمال شما را کنترل کنند. اعتقادات شما می تواند عملکرد و واکنش شما را تحت تاثیر قرار دهد. شاید بهتر است بگوییم اعتقادات می توانند به روش زندگی شما و نحوه گرفتن تصمیمات مهم حکومت کنند و کاملا تعیین کننده موفقیت های بزرگ باشند.

واقعیت و خیال

ذهن شما تفاوت واقعیت و خیال را متوجه نمی شود!

در مورد باورهای ما یک چیز وجود دارد که باعث ترس می شود، و آن چیز این است که سیستم باورهای ما بین راست و دروغ، واقعیت، خیال و … نمی تواند فرقی قائل شود. به داستان زیر خیلی دقت کنید، چون ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد.
این طور تصور کنید که شما در آخر شب، از یک جلسه کاری یا مهمانی بیرون آمده اید و در پارکینگ تاریک ساختمان به تنهایی در حال قدم زدن هستید و سعی می کنید در این تاریکی ماشین خودتان را پیدا کنید. همین طور که در حال پیدا کردن ماشین خودتان هستید، حس می کنید صدای پای یک نفر را می شنوید. سپس تصور می کنید سایه ی یک فرد بلند قد را در تاریکی دیده اید.

شما مشکوک شده اید و تصور می کنید کسی در حال تعقیب تان است و می خواهد به شما آسیب برساند. ضربان قلب تان به خاطر این خطری که ممکن است شما را تهدید کند بالا می رود. با ترس خیلی زیاد و وحشت زدگی دقیق تر نگاه می کنید و بدنتان عرق می کند. فکرهای مختلفی به ذهنتان می رسد، دهان تان از ترس خشک می شود، نبضتان شدیدتر می زند. تا این که ماشین خودتان را پیدا می کنید و سوار آن می شوید. ماشین تان را روشن کرده و خیلی سریع از پارکینگ خارج می شوید. سپس وقتی می بینید که سالم هستید و یک نفس راحت می کشید.

ممکن است خنده تان بگیرد از این که چقدر خودتان را از نظر روحی باخته بودید. این ترس و خطری که فکرش را می کردید توسط ذهن شما ساخته شده بود و کسی وجود نداشت که بخواهد به شما آسیبی برساند، تنها شما باور کرده بودید که شخصی وجود دارد و در حال تعقیب تان است به همین خاطر تا آن اندازه ترسیده و وحشت زده شده بودید.

چیزی که خیلی تعجب آور است، این است که با این که هیچ اتفاقی نیفتاده و خطری شما را تهدید نکرده، اما بدنتان واکنش هایی از خود نشان داد که در هنگام واقعیت ممکن است اتفاق بیفتد و همین موضوع باعث شد در شما چنین عکس العملی ایجاد شود. بنابراین مثال بالا بیانگر این حقیقت است که ذهن ما چگونه در مقابل یک خطر جسمانی واکنش نشان می دهد.

آیا حرف های دیگران روی ذهن ما تاثیر می گذارد؟!

شما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر این موضوع به صورت روانی وجود داشته باشد یعنی مثلا تحقیر یا بدگویی دیگران در مورد شما، می تواند عکس العمل ذهنی شما را در پی داشته باشد و باعث آسیب رساندن به زندگی شما شود. مثلا حرف هایی مثل:

بازم که تو اینکارو انجام دادی!

بهت قبلا هم گفتم تو مثل خانواده ی خودت بی عقلی!

ما می دونیم تو خیلی نادونی، پس فکر نکن زرنگی و …

اعتقادات ما کلید موفقیت های بزرگ یا شکست های بد زندگی هستند

این که شما چه اعتقاداتی دارید، خیلی مهم است. اعتقادات شما می توانند کلید موفقیت های بزرگ یا شکست های بد در زندگی تان باشند. روش مبارزه شما اصلا مهم نیست، فقط این مهم است که بتوانید مبارزه کنید. با باور این موضوع که زندگی شما کاملا تحت تاثیر اعتقادات تان است، می توانید به این نکته برسید که دیگران چقدر در زندگی شما می توانند تاثیرگذار باشند و این که خیلی از اعتقادات شما توسط دیگران برای تان ایجاد شده است. به خصوص باورهایی در مورد این که شما توانایی انجام کارهایی را ندارید.

درست است، همه ما از کودکی تا نوجوانی، توسط اعتقاداتی که دیگران برایمان ساخته اند تحت کنترل هستیم، حتی ممکن است زمانی برسد که به گفته ها و اعتقادات دیگران در مورد خودمان شک کنیم، ولی بازهم شک خودمان را نادیده می گیریم اعتقادات دیگران را باور می کنیم.

ما توانایی این را داریم با اعتقاداتی که دیگران به ما القا کرده اند، مبارزه کنیم؛ اما موضوع اینجاست که ترجیح می دهیم این اعتقادات را بپذیریم و طبق آن ها عمل کنیم، چون تمایل داریم طوری عمل کنیم که دیگران از ما انتظار دارند.
خوشبختانه، برخی افراد، دیر یا زود به این موضوع پی می برند که ممکن است از هوش و توانایی بیشتری نسبت به آنچه فکر می کردند بهره مند باشند. این افراد، همان کسانی هستند که می توانند خود را از اسارت اعتقادات تحمیل شده نجات دهند و مسیر زندگی خود را به سمت دیگری هدایت کنند و به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنند.

افراد موفق

افراد موفق کاری را انجام می دهند که دیگران از انجام آن عاجز هستند

این افراد می توانند علیه موانع احتمالی بجنگند تا بتوانند به آن هدفی که همیشه آرزویش را داشتند دست پیدا کنند. افراد موفق، چنان بصیرت و شجاعتی دارند که می توانند تمام عقاید دیرینه خود را بررسی کنند. این افراد می توانند عقایدی که با آن ها بزرگ شده اند و دیگران به آن ها القا کرده اند را بررسی کنند. شجاعت این افراد به آن ها اجازه می دهد که تصمیمات تازه ای بگیرند و به این نتیجه برسند که چه کارهایی را می توانند انجام دهند و انجام چه کارهایی از عهده آن ها خارج است.

در این بخش از نوشته، می خواهیم به اعتقادات نادرست و غیرواقعی شما رجوع کنیم، یعنی همان اعتقاداتی که تاثیر عمیقی در موفقیت های بزرگ زندگی شما دارند. بسیاری از این اعتقادات واقعیت ندارند؛ اما می توانند تصور شما از خودتان، آرزوها و انتظارات تان را تحت تاثیر قرار دهند. افرادی که موفق هستند، می دانند که باید به صورت خلاق و نامحدود فکر کنند و انرژی مثبت داشته باشند.

این افراد، اشتیاق زیادی برای رسیدن به اهداف خود و موفقیت های بزرگ دارند و قوانین را خودشان مشخص می کنند. این افراد همواره تلاش می کنند خودشان را قوی کنند. مثلا وقتی کسی به آن ها می گوید که «این کار از توان شما خارج است و از عهده این کار بر نخواهی آمد»، معمولا سوال می کنند که «چرا این کار از عهده آن ها خارج است؟» یا مثلا زمانی که کسی به آن ها می گوید که در انجام این کار موفق نمی شوید، آن ها این موضوع را نمی پذیرند و با خود می گویند: «پس باید بنشینی و موفقیت من را نگاه کنی!» این نصیحت ها و اندرزهای ظاهری، برای افراد موفق مانند یک مبارزه شخصی است.

به نظر افراد موفق، یکی از بزرگترین خوشی ها و لذت های زندگی در این است که آن ها بتوانند کاری را انجام دهند که دیگران از انجام آن کار عاجز هستند. این افراد، شک و گمان دیگران را نسبت به خود می بینند و سخنان آن ها را می شنوند؛ اما سعی می کنند با این حرف ها مبارزه کنند تا به خواسته های خود و موفقیت های بزرگ در زندگی دست پیدا کنند.

100%
نظرسنجی
  • لطفا به مطلب بالا امتیاز دهید بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.