نقش رابطه جنسی در زندگی زناشویی

توجه بیش از حد به رابطه جنسی

همان طور که می دانید، نقش رابطه جنسی در تحکیم روابط زناشویی بسیار تعیین کننده است و در صورتی که یک رابطه جنسی خوب و ایده آل داشته باشید، می توانید تضمین خوبی برای موفقیت در رابطه زناشویی خود به دست آورید؛ اما به همان میزان که داشتن یک رابطه جنسی خوب می تواند تاثیرات شگفت انگیزی در نوع ارتباطتان داشته باشد، داشتن رابطه جنسی بد و حتی این که در رابطه زناشویی تان تنها به احساسات جنسی اهمیت بدهید، باعث می شود به مرور از هدف اصلی رابطه خود دور شوید.

پادکست رابطه جنسی در زندگی زناشویی

هدف این مقاله هم همین است و می خواهیم بگوییم که رابطه های عاشقانه نباید صرفاً به احساسات جنسی محدود شود. رابطه جنسی موضوعی است که اهمیت بسیاری دارد و در صورتی که افراد تمایلی به انجام آن نداشته باشند، روابط آن ها بادوام نخواهد بود. اما به خاطر داشته باشید که روابط شایسته و سالم می توانند تا پایان زندگی باقی بمانند و نه غریزه و میل به رابطه جنسی! به همین دلیل در صورتی که رابطه همسران تنها بر مبنای احساسات جنسی ایجاد شود، زمانی که پای بچه ها وسط باشد، سن و سال آن ها افزایش یابد و یا گرفتار مشکلات کاری و احساسی شوند، به مشکلات سختی بر خواهند خورد. به همین دلیل رابطه جنسی به تنهایی قادر نخواهد بود یک راهکار برای تحمل کردن فشارها و فراز و نشیب های زندگی باشد.

آیا می توان رابطه جنسی را در اولویت های خود قرار داد

زمانی که به دنبال عشق باشید، این موضوع حائز اهمیت می باشد. اشتباه اصلی را زمانی مرتکب می شوید که عشق و هوس را با یکدیگر اشتباه بگیرید و تصور کنید که داشتن رابطه جنسی ایده آل، می تواند روابط میان شما و همسرتان را از سلامت و استحکام لازم برخوردار نماید. شخصی می گفت که ملاک اصلی اش در انتخاب همسر همیشه این است که شخصی را انتخاب کند که از لحاظ امور جنسی یک همسر کامل باشد. البته نمی خواهیم بگوییم که این نیاز، یک نیاز غیر مانوس است، اما موضوع حیاتی این است که در انتخاب همسر مناسب، نباید مسائل و روابط جنسی را در اولویت های اصلی و مطلق قرار دهید.

رابطه ای که مسائل جنسی جزو معیارهای اصلی بنا شدن آن نباشد، به مرور تبدیل به یک رابطه احساسی فوق العاده و بی نظیر خواهد شد و در نتیجه باعث می شود از رابطه جنسی خوبی نیز برخوردار باشیم. اما با این وجود، افرادی که تنها رابطه جنسی را معیار اصلی خود قرار داده اند، ممکن است در شروع رابطه مشترک بتوانند از ارتباطات زناشویی خود لذت ببرند، اما هیچ گاه قادر نخواهند بود که متوجه شوند دلیل عدم موفقیت رابطه آن ها در دراز مدت چیست.

البته مجدد تاکید می کنیم که قصد نداریم از تاثیر رابطه جنسی و طبیعی بودن این نیاز چشم پوشی کنیم، ولی منظور این است که این مسئله تمام مسائل را در یک رابطه زناشویی در بر نمی گیرند. در صورتی که قصد شروع یک رابطه جدید را دارید و یا به تازگی وارد آن شده اید، باید به این مسئله واقف شوید که جاذبه های جنسی و روابط زناشویی فراتر از این مسائل می باشد. همچنین باید بپذیرید که مسائلی که در ادامه رابطه وجود دارد، اساسی تر بوده و از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. با ما همراه باشید.

رابطه جنسی در زندگی زناشویی

پیش از تصمیم گیری درباره رابطه شخص مقابل را به خوبی بشناسید

همان طور که گفته شد، رابطه جنسی به تنهایی نمی تواند یک دلیل برای تصمیم گیری سریع باشد. برای این که یک نفر را به خوبی بشناسید و او نیز به قدر کافی از شما شناخت پیدا کند، نیازمند زمان کافی خواهید بود و نباید عجله کنید. در صورتی که شخصی از نظر جذابیت انتظارات شما را برآورده می کند، در ادامه مشکل خاصی با هم نخواهید داشت. به خاطر داشته باشید که برای پی بردن به خودخواهی طرف مقابل، به زمان زیادی احتیاج دارید. همچنین مدت ها طول می کشد تا بفهمید طرف مقابل قصد کنترل کردن شما را دارد و یا به دوستانتان احترام نمی گذارد. برخی از چنین ویژگی هایی ارزش تحمل کردن را دارند و برخی دیگر خیر، اما تا زمانی که به طور دقیق شناخت کافی از طرف مقابل به دست نیاورده باشید، نباید در تصمیم گیری عجله کنید.

پیش از این که برای اتفاقات مهم زندگی مانند ازدواج کردن، بچه دار شدن یا مهاجرت کردن به شهر یا کشوری دیگر، بهتر است زمانی نزدیک به یک سال منتظر بمانید. در صورتی که پس از گذشت چند ماه طرف مقابل به شما فشار وارد کرد، می بایست به او بگویید: «من همیشه پیش از این که درباره یک موضوع مهم تصمیم گیری کنم، زمان کافی را در نظر می گیرم تا به خوبی تصمیم بگیرم.» ممکن است برخی از افراد زمانی که پس از گذشت چند ماه، جواب مثبت از طرف مقابل نگیرند، به آن ها استرس وارد شود، اما نباید فراموش کنید که چنین تاخیر و درنگ کردن در تصمیم گیری برای مسائل مهم زندگی، یک موضوع کاملاً متفاوت می باشد. در مقابل، درخواست یک بازه زمانی یک ساله برای شناخت بیشتر و تصمیم گیری بهتر، یک فرصت کاملاً منطقی می باشد و شما کاملاً حق دارید به خواسته خود دست پیدا کنید.

در صورتی که این فرد همان شخصی است که می خواهید با او زندگی کنید، مسلماً انتظار کشیدن به مدت دوازده ماه به دلیل تصمیم گیری برای یک عمر زندگی ارزشش را دارد. دلیل این مسئله هم این است که یک سال در مقابل یک عمر زندگی، زمان قابل توجهی نمی باشد. پس بهتر است آرامش خود را حفظ کنیم و قبل از این که زندگی برای ما سخت شود، کمی شاد باشیم و از زمان خود نهایت بهره را ببریم.

مدیریت رابطه جنسی در زندگی زناشویی

لازم به یادآوری است که رابطه جنسی، یک جزء جدا نشدنی از روابط زناشویی می باشد که هرچه بهتر انجام دادن آن باعث می شود بتوانید در ابعاد دیگر رابطه خود نیز موفق باشید و در کنار همسرتان احساس شادمانی کنید. اما لازم است به خاطر داشته باشید که توجه بیش از حد به موضوع رابطه جنسی تاثیرات مخربی به دنبال دارد، هر چند که در ابتدای رابطه ممکن است همه چیز بر وفق مراد باشد، اما به مرور زمان رابطه زناشویی تان کیفیت خود را از دست می دهد. به همین دلیل باید همه چیز به اندازه باشد و نباید توجه بیش از اندازه به این مسائل باعث شود از دیگر ابعاد رابطه خود غافل شوید.

همچنین در زمان انتخاب شریک زندگی، باید نظر وی را نیز درباره این موضوع جویا شوید. اگر بتوانید میزان رابطه جنسی خود را به خوبی مدیریت کنید و تنوع لازم را در آن به کار گیرید، مطمئن باشید که هم شما و هم شریک زندگی تان از زندگی خود لذت خواهید برد و زندگی خوبی در کنار یکدیگر تجربه خواهید کرد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.