نقش ظاهر در انتخاب همسر

آیا جذابیت های ظاهری در انتخاب همسر اهمیت دارد

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که رابطه ی جدید خود را هنوز شروع نکرده اید، قبل از شروع می خواهید به وضعیت ظاهر خود مقداری توجه نمایید؛ چرا که ممکن است متوجه شوید مقداری اضافه وزن دارید، یا موهایتان در حال ریزش است، زیر چشم هایتان سیاه شده است و قدتان خیلی بلند نیست. یا ممکن است متوجه شوید دندان هایتان به شدت نامرتب هستند و در یک ردیف قرار ندارند.

پادکست نقش ظاهر در انتخاب همسر

حال اگر مقداری دقیق تر به اطراف خود نگاه کنید می بینید که همواره افرادی وجود دارند که ممکن است چاق تر، کچل تر، نامرتب تر، کوتاه تر یا بلندتر از شما باشند و یا این که نسبت به شما بیشتر به دندان پزشکی نیاز داشته باشند، اما کاملا برعکس، یک زندگی همراه با خوشحالی و رضایت در کنار افرادی که دوستشان دارند، برای خود درست کرده اند. آن ها قبل از شروع رابطه با طرف مقابل هم ظاهری بسیار زیبا، جذاب و مناسب هم نداشته اند!

فرض کنید شخصی وجود داشته باشد که از لحاظ ظاهری بسیار جذاب باشد، اما با شخصی ازدواج کرده باشد که با کمترین تغییر در وزنش به او یادآور می شود تا وزن خود را مجدد متعادل نماید. برای مثال او را به زور به باشگاه می برد تا با ورزش وزن خود را پایین بیاورد و یا از مقدار غذای روزانه اش کم می کند! در واقع چنین فردی کم کم به این تصور می رسد که همسرش تنها او را به دلیل ظاهری که دارد به عنوان شریک زندگی انتخاب نموده است.

لذا اگر اندکی به اطراف خود نگاه کنیم متوجه می شویم مردان و زنان بسیاری وجود دارند که تنها ملاک ازدواجشان جذاب بودن طرف مقابل از لحاظ ظاهری بوده است و باطن طرف مقابل برای آن ها هیچ اهمیتی نداشته است.

اما در واقع مشکل شما هیچ کدام از موارد ظاهری مثل کم پشتی مو، چاق شدن و یا نامرتب بودن دندان ها نیست، زیرا افرادی که بسیار سطحی نگر بوده و تنها به خاطر جذاب بودن ظاهر انتخاب هایشان نگاه می کنند، شما را به خاطر ظاهر جذابتان می خواهند و زمانی که مقداری سنتان بالاتر رفت و به دلیل پیری صورتتان چروک شد دیگر شما را نمی خواهند. نیازی نیست تا برای این گونه افراد نگرانی به خرج دهید چرا که چنین اشخاصی در هر صورت شریک زندگی شان را به بهانه های مختلفی رها می کنند.

نقش ظاهر در انتخاب همسر

چه کسی لایق ازدواج با شما می باشد

در واقع فردی لایق است که شما را به خاطر خودتان بخواهد نه جذابیت های ظاهری تان و در نتیجه برایش مهم نیست چه ایرادهایی در ظاهرتان دارید. آیا تاکنون برایتان پیش آمده است تا شخصی را به دلیل چاق بودن و یا عینکی بودنش رها کنید؟! امیدواریم که اینگونه نباشد. حال فکر کنید چه دلیلی دارد تا شخصی لایق به دلیل نقص های ظاهری این کار را با شما بکند؟!

البته باید به این مسئله اشاره کرد که این موارد مختص ظاهر نمی باشند، بلکه در مورد مقام و ثروت نیز صدق می کنند و به همان صورت فقیر بودن و نداشتن مقام اجتماعی بالا و یا حتی نداشتن خانه و ماشین جزو فیلترهای اساسی افراد ظاهربین می باشند.

حال با تمامی این توضیحات اگر دوست دارید می توانید بروید دندان هایتان را درست کنید یا کاشت مو انجام دهید و یا وزنتان را کم کنید اما آیا می توانید قدتان را هم بلند کنید؟! البته می توان فرد بلندقدی را در نظر گرفت که در جوی ها راه می رود تا هم قد دوستانش باشد، پس فقط کافی است تا روحیه ی شادی داشته باشید و به این وسیله به تمام خواسته هایتان برسید.

اما اگر دلیل آن که می خواهید تغییراتی در ظاهر خود به وجود بیاورید این است تا با ساختن ظاهری جذاب شریکی مناسب برای خود پیدا کنید، راه را اشتباه رفته اید. اطمینان داشته باشید اگر قرار باشد در جایی شخصی مناسب با شما وجود داشته باشد در هر صورت شما را پیدا خواهد کرد.

در نتیجه امیدوار باشید و برای هر شخصی که با تمام وجودتان با او باشید و آن شخص هم به دلیل ویژگی های وجودیتان شما را بخواهد نه جذابیت ظاهری تان، می توانید بسیار ارزشمند باشید و اگر چنین شخصی بتواند شما را پیدا کند بدون در نظر گرفتن تمامی عیب های ظاهری اش، حسی خاص و عمیقی به او خواهید داشت.

لزوم شناخت چند فصله ی طرف مقابل قبل از گرفتن تصمیم های بزرگ

به این نکته توجه کنید که اگر فردی از نظر جنسی جذاب باشد لزوما نمی تواند شخص مورد نظر شما شود. در واقع همه ی افراد به خوبی بر این مسئله آگاهی دارند که در زمان شروع یک رابطه همه تلاش می کنند تمامی نکات مثبت خود را تمام و کمال به نمایش بگذارند، اما همواره برای شناخت یک شخص و پیدا کردن حس اعتماد و آرامش در کنار او زمان تقریبا زیادی لازم است.

اگر فردی وجود داشته باشد که به همان اندازه که شما می خواهید جذاب است، احتمالات کمتری در آینده وجود خواهند داشت که مشکلاتی به وجود بیاورند. برای مثال شخصی را در نظر بگیرید که همسرش چندین بار افسردگی گرفته است و کم کم آن مرد به این میزان از شهامت می رسد تا اعتراف کند در زمان شروع رابطه شان افسرده نبوده است.

در این حالت آن شخص ممکن است به دلیل شخصیت و ویژگی هایی که آن مرد دارد تصمیم بگیرد به او کمک نماید تا با یکدیگر این مشکل را حل نمایند و این در حالی است که هر شخصی نسبت به این مسئله می تواند واکنش هایی دیگر داشته باشد. مثلا اگر جای زن و مرد در این مسئله عوض می شد ممکن بود به این راحتی قضیه حل نشود. اما نکته اصلی در این است که برای شناخت شریک زندگی تان از جهت خودخواهی یا حمایت دیگران، به زمان زیادی نیاز دارید لذا همواره به خاطر داشته باشید از نظر هر شخصی تنها می توان با بعضی از خصوصیت ها کنار آمد.

در واقع یک سال زمان بسیار مناسبی است تا به خود فرصت بدهید تصمیم های مهم زندگی تان را بگیرید و در صورتی که طرف مقابل پس از چند ماه اصرار به تصمیم گیری دارد قانون یک ساله خود را به او یادآور شوید، درست است گاهی افراد چندین سال به خود وقت می دهند و در نهایت پشیمان می شوند، اما منطقی بودن مدت زمان یک ساله این نگرانی را نیز رفع می نماید.

در واقع اگر این شخص همانی می باشد که قرار است شریک زندگی تان شود، یک سال صبر کردن برای رسیدن به تصمیم درست ارزش دارد، چرا که یک سال فکر کردن در مقابل یک عمر تباهی غیر قابل توجیه است، لذا نیازی به عجله کردن برای تصمیم گیری نیست. سعی کنید در کمال آرامش و قبل از تحمیل شدن مشکلات بزرگ زندگی به تفریح خود بپردازید و همواره تلاش کنید شاد باشید.

100%
نظرسنجی
  • لطفا به مطلب بالا امتیاز دهید بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.