نکات مهم عشق ورزی که زن ها دوست دارند مردها بدانند

آنچه زن ها دوست دارند مردها بدانند

چیزی که باید در رابطه زناشویی همه ی مردها بدانند این است که برای زنان عشق، از هر چیزی در دنیا مهم تر و بر هر چیزی مقدم تر است. منظور این نیست که زنان به صورت خودآگاه به سراغ عشق می روند و آن را اولویت زندگی خود قرار می دهند، بلکه عشق فی الواقع در زندگی آن ها به صورت اولویت قرار می گیرد و چیزی از قبل تعیین شده نمی باشد. عشق به صورت طبیعی، ذاتی و فطری در وجود زنان قرار دارد و قبل از این که تصمیمی در رابطه با آن گرفته شود، به آن ها نزدیک تر می شود. زنان تصمیم نمی گیرند که عشق مهم ترین موضوع در زندگی شان باشد، اما خب این طور است!

پادکست نکات مهم عشق ورزی

سفری به افکار زنان

همواره گفته می شود اگر مردها بدانند در سر زن عاشق چه چیزهایی می گذرد، از تعجب شاخ در می آورند. اما در واقع تمرینی وجود دارد که به مردان کمک می کند تا بتوانند این نکته را درک کنند که برای زنان عشق مهم تر از هر چیز دیگری می باشد و همچنین بتوانند مفهوم کیک عشق را درک کنند. این تمرین به این صورت است که زنان گزارش دقیقه به دقیقه افکار خود را در طول یک روز با شرح موقعیت مربوط به ثبت برساند و سپس آن را به همسر خود نشان دهند. مطمئنا مردان از آن چیزی که در ذهن و فکر آن ها می گذرد شگفت زده خواهند شد.

در واقع داستان از این قرار است که وقتی رابطه ای برای زنان صمیمی می شود، دنیا را از پشت شیشه ای پر از عشق نگاه می کنند. وقتی آهنگی از رادیو پخش می شود، زن ها تنها به آن ترانه گوش نمی دهند، بلکه آن ها در فکر چیزی هستند که خاطرات شان را با مرد مورد علاقه شان زنده می کند. و یا وقتی میوه ای می خورند، به مزه آن فکر نمی کند، بلکه به این فکر می کنند که همسر یا نامزدشان به آن میوه علاقه دارد.

باید این موضوع را مردها بدانند و همواره به این مسئله آگاه باشند، این یک فرآیند بسیار طبیعی در زنان می باشد و آن ها اصلا از تمام اتفاقاتی که انجام می دهند آگاه نیستند. طی تحقیقاتی که در طی چندین سال گذشته انجام شده محققان به این نتیجه رسیده اند که مردان و زنان به صورت کاملا متفاوت به دیگران عشق می ورزند، و همین مسئله باعث می شود تا آن ها به روش های مختلف عشق را تجربه کنند.

اغلب زنان بر این باورند که عشق یک واقعیت بی انقطاع و ممتد می باشد. آن ها عشق را یک توجه مستمر و مداوم می پندارند و حتی مواقعی که مشغول به کار و یا انجام وظیفه ای هستند، به عشق فکر کرده و آن را درون کارهای خود پیدا می کنند.

اما مردان بر این باورند که عشق کلاسه شده و تفکیک شده است. گویی دیداری است با بخشی از وجودشان آن هم گهگاهی و با تعیین وقت قبلی. وقتی آن ها زنان را در حال عشق ورزیدن مشاهده می کنند نمی توانند وضعیت آن ها را درک کرده و همواره با خود می گویند: «چنانچه از اینجا مانده بودم و از آنجا رانده، کار و زندگی هم نداشتم. آن وقت چنین احساسات و رفتاری می داشتم!» و سپس به این نتیجه رسیده اند که نامزد آن ها از اینجا مانده و از آنجا رانده، بی کار و درمانده شده است که این گونه عشق می ورزد و مدام به او فکر می کند.

زن ها دوست دارند که مردها بدانند

زن ها دوست دارند که مردها بدانند آن ها مدافعان و نگهبانان سرسخت عشق هستند

وقتی زنان عشق را مهم ترین بخش زندگی خود می دانند از همین رو نسبت به آن احساس مسئولیت هم می کنند و سعی دارند از آن مراقبت کنند. زن ها به سراغ ارزیابی عشق خود می روند و سعی می کنند تا مطمئن شوند که مشکلی برای آن ها پیش نمی آید. در واقع محققان بر این عقیده هستند که زمان و انرژی که زنان صرف برقراری روابط خود می کنند، می تواند نشانگر میزان تعهد آن ها نسبت و عشق و مرد زندگی شان در رابطه زناشویی باشد. آن ها این عشق را با ارزش ترین دارایی و سرمایه گذاری تمام عمر خود می دانند.

نکته ی مهمی که باید مردها بدانند این است که زن ها موجودات بسیار قوی و مجهز به قوی ترین سیستم های رادار هستند که به راحتی می توانند تنش های روحی و احساسی در دیگران و به ویژه مردان را ردیابی کنند؛ از همین رو وقتی رابطه ای با تهدید روبه رو می شود، آن ها بلافاصله این سوال را مطرح می کنند: «چه اتفاقی افتاده است؟» و یا اغلب پیشنهاد می دهند که در رابطه با پیرامون مشکلی که ایجاد شده صحبت کنند. مطمئن باشید که این اتفاقات باعث نمی شود که آن ها اعصاب مردان را به هم بریزند. زن ها تنها می خواهند بدانند که چیزی از دیدشان پنهان نمانده و چیزی نمی تواند به رابطه زناشویی آن ها لطمه ای وارد کند.

کارهایی که زن ها دوست دارند مردها بدانند و انجام دهند

زن ها همواره دوست دارند که مردها بدانند که آن ها به کیفیت رابطه زناشویی شان اهمیت می دهند و سعی در برطرف کردن مشکلات دارند، پس دوست دارند که مردها از آن ها قدردانی کنند.

زن ها تمایل دارند که از تلاش آن ها برای داشتن یک رابطه ی عاشقانه به خوبی تعبیر شود. دوست دارند مردها بدانند که آن ها به همسرشان علاقه دارند، نه این که تنها به دلیل وسواس و یا اشتغال ذهنی این کارها را انجام می دهند.

آن ها همچنین علاقه بسیار زیادی دارند که در برخی مواقع مردان شروع کننده یک رابطه باشند، این که گاهی آن ها رابطه ای را جلو ببرند، در روحیه زن ها تاثیر بسیار خوبی خواهد گذاشت.

زن ها دوست دارند که مردها بدانند عشق یک نعمت است

زن ها دوست دارند که مردها بدانند عشق یک نعمت است نه مصیبت

زن ها با تمام وجود و از خوگذشتگی این عشق را در اختیار اطرافیان خود می گذارند و آن را اولویت زندگی خود قرار می دهند، از همین رو می خواهند که مردها از عشق به عنوان یک نقطه قوت یاد کنند نه یک نقطه ضعف. این مسئله غیر قابل انکار است که در اکثر مواقع برای این که این ویژگی در وجود زنان نهفته است مورد سرزنش قرار می گیرند و از همین رو نیاز است که از آن دفاع کنند، اما باید بدانید که مردها هم توانایی عشق ورزیدن را هر چند کم، از زنان می آموزند.

ممکن است ابراز عشق آن ها تفاوت بسیار زیادی داشته باشد. این که مردها علاقه ای به عشق ورزیدن ندارند، شاید به این دلیل باشد که آن ها تجربه ای دردناک و یا ناخوشایند در زندگی داشته اند و از همین رو درهای قلبشان را به روی دیگران از جمله عشق بسته اند تا دیگر دچار آسیب هایی که تجربه کرده اند نشوند.

البته نباید از این مسئله غافل شوید که اگر در خانواده ای با احساسات و عواطفی سرد بزرگ شده اید، این مسئله در ضمیر ناخودآگاه شما به وجود آمده که ابراز احساسات برای دیگران کار درستی نیست و نباید با دیگران احساس صمیمیت داشته باشید. اما باید بدانید که عشق در فطرت همه ی انسان ها وجود دارد، شما تنها به آن اجازه شکوفا شدن نمی دهید و اجازه نمی دهید که در وجودتان جریان پیدا کند. بنابراین همواره در زندگی به عشق به عنوان یک نعمت بزرگ و الهی نگاه کنید و از رابطه زناشویی و عاشقانه خود لذت ببرید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.