دو مورد از مهم ترین نیازهای مردان در زندگی زناشویی

آشنایی با نیازهای مردان در روابط زناشویی

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله قصد داریم به دو مورد از نیازهای مردان در زندگی زناشویی بپردازیم. برآورده شدن این نیازهای مردان باعث می شود که آن ها در زندگی آرامش خاطر زیادی داشته باشند و با تمام وجود عشق و علاقه خود را نثار همسر و خانواده کنند. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با این نیازهای مردان آشنایی پیدا کنید.

پادکست نیازهای مردان در زندگی زناشویی

۱ – یکی از نیازهای مردان این است که برای تلاش هایی که انجام می دهند مورد قدردانی و تشکر قرار بگیرند

بارها گلایه و شکایت های زن ها را در مورد رفتار شوهران خود شنیده ایم. برای مثال خانمی می گفت: «گاهی رفتارهای شوهرم مرا سردرگم و عصبانی می کند. من از او خواسته بودم که پاکت های خواروبار را از داخل ماشین به آشپزخانه ببرد و او این کار را به طرز عجیبی انجام داد. در واقع چنان با غرور رو به روی پاک ها ایستاده بود گویی که از شکار برگشته و سر شکارش را بریده و روی پیشخوان قرار داده است. همچنین او در بیشتر مواقع هنگامی که بعدازظهرها از فرزندانمان مراقبت می کند این انتظار را دارد که یک مدال بر روی سینه اش بچسبانیم.»

نکته ی جالبی که در این زمینه وجود دارد این است که اکثر خانم هایی که برای مشاوره نزد روان شناس می روند از داشتن چنین مشکلاتی گله و شکایت می کنند، اما باید بدانید که داشتن این گونه رفتار از جانب مردان اصلا غیرعادی نیست. در واقع این یکی از نیازهای مردان است که برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد این که باید برای دستیابی به موفقیت هایشان مورد قدردانی قرار گرفته شوند. آن ها تمایل بسیار زیادی دارند که افراد با آن ها بر اساس خدمتی که برایشان صورت گرفته و جهان را به مکانی بهتر برای زندگی تبدیل کرده اند ارتباط برقرار کنند. به عبارت دیگر این نیاز همواره در ذات آن ها وجود دارد.

البته این مسئله که همه ی ما دوست داریم مورد تصدیق واقع شویم غیرقابل انکار است، اما این یکی از برجسته ترین نیازهای مردان است که در آن ها عمیق تر دیده می شود. حتی گاهی این نیاز بسیار کودکانه بوده و صدای خنده زنان را بالا می برد و حتی ممکن است آن قدر متعجب شوید که شما را میخکوب کند. مخصوصا به خاطر این که شما هم در طول روز در داخل و بیرون از خانه سخت کار می کنید، ولی از هیچ کس انتظار ندارید به شما مدال دهد. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و به آرامی سر جای خود بنشینید.

نکاتی که در مورد نیازهای مردان در ادامه به آن می پردازیم شاید احمقانه باشد، اما به شما کمک می کند تا بتوانید همسرتان را بهتر بشناسید و او را بیشتر از هر زمان دیگری دوست داشته باشید؛ این را در نظر بگیرید شاید شوهر شما جزو یکی از مردانی باشد که می خواهد مثل یک قهرمان باشد.

نکته ی مهم: شاید همسرتان با خود فکر کند که سوپرمن و یا اسپایدرمن است و شما کسی هستید که به کمک او احتیاج دارید. شاید این مسئله بتواند شما را بخنداند و به طور کلی آن را نادیده بگیرید؛ اما باید بدانید که اگر به گونه ای رفتار کنید که همسرتان به این باور برسد که زندگی شما را نجات داده، این انگیزه در او به وجود می آید که تغییراتی را در خود ایجاد کرده و آن را بیشتر و بیشتر انجام دهد.

وقتی همسرتان کاری را برای شما انجام می دهد تنها به گفتن «متشکرم» قانع نشوید شما نمی دانید که جمله «از تو متشکرم، این کار زندگی را برایم خیلی راحت تر می کند» چه تاثیری می تواند در روحیه و زندگی او داشته باشد. در واقع شما به خوبی توانسته اید او را ترغیب کنید تا در آینده بیشتر به شما کمک کرده و کارهای بیشتری برای آسایش شما انجام دهد.

نیازهای مردان در زندگی زناشویی

بگذارید یک مثالی را برای شما بازگو کنیم

مطمئنا مردان زیادی را دیده اید که با منشی شرکت خود رابطه دارند و یا همسرشان را به خاطر منشی شرکت رها می کنند. در واقع پیدا کردن دلیل این کار بسیار ساده است، زیرا منشی کسی است که به آن ها احترام می گذارد و نیازهای مردان را که از جانب همسرشان برآورده نمی شود را برآورده می کند و قدردانی بیشتری نیز از آن ها دارد. به عبارت دیگر این منشی ها به رئیس خود همچون قهرمان نگاه می کنند، که توانسته اند با مدیران احمق و کارمندان بی کفایت و… دست و پنجه نرم کنند. از طرف دیگر آن ها این قهرمانان زندگی خود را می پرستند و به طور شگفت انگیزی در هنگامی که ترسیده اند به آن ها پناه می برند و سپس متوجه می شوند که جایگاه خود را از منشی بودن تغییر داده اند و نقش همسرشان را بازی می کنند.

از نظر بسیاری از زن ها، این گونه رفتار کردن با مردان بسیار احمقانه است، اما باید بدانید که برآورده کردن نیازهای مردان برای قدردانی کردن از آنان، مسیری کوتاه به سمت خوشبختی محسوب می شود. مطمئنا وقتی افراد با شما به خوبی رفتار می کنند، به آن ها پاداش می دهید و وقتی رفتاری را دوست ندارید به آن توجهی ندارید. این یک مثال بارز از الگوی رفتاری مردان می باشد.

به عبارت دیگر اگر شما بتوانید به تعریف و تمجید از همسرتان بپردازید بدون این که آزار و شکنجه ای را برای آن ها پدید آورید توانسته اید با یکی از بهترین سیاست های روز دنیا پیش بروید. این تعریف و تمجیدها به خوبی می تواند بر روی رفتار آن ها تاثیر بگذارد و باعث شود آن ها نیز همان رفتارها را نسبت به شما داشته باشند. یعنی برای یک مرد می تواند بسیار آسان تر باشد که به درخواست های همسرش مبنی بر این که شب های بعد، شام را با او باشد پاسخ مثبت بدهد.

این یک شیوه ی بسیار مناسب برای درک نیازهای مردان و ایجاد تغییر در رفتار آن ها می باشد. مردی که احساس کند از تلاش هایش قدردانی شده است به احتمال بسیار زیاد، کار بیش از حد را کنار می گذارد تا بتواند برای لبخندها و شنیدن عبارات تصدیق کننده ی همسرش به سرعت به خانه برود. در نهایت این چیزی خواهد بود که اتفاق می افتد.

کار و فعالیت مردان

۲ – نیاز مردان به کار و فعالیت

شما باید به این مسئله واقف باشید که یکی از نیازهای مردان این است به صورت ذاتی علاقه زیادی به جنب و جوش دارند. همان طور که می دانید مردان نسبت به زنان از توده ی ماهیچه ای بیشتری در بدن خود بهره می برند و برای استفاده از آن در فعالیت های جسمی به منظور بیان دنیای درونشان و آرام کردن اضطراب هایشان مستعدتر هستند. به عنوان مثال ما همه می دانیم که پسران فعالیت بیشتری نسبت به دختران دارند و حتی در مدرسه توجه کمتری به درس می کنند، از همین رو هنگامی که بزرگ می شوند و نقش همسر شما را ایفا می کنند، نمی توانید انتظار داشته باشید این حالات و فعالیت ها از بین برود.

شاید متوجه شده باشید که در اطراف شما برخی از زنان این نیازهای مردان که در برخی از ساعات تمایل دارند بیرون از خانه باشند را به گونه ای دیگر تعبیر می کنند و اختلافاتی را در رابطه زناشویی خود به وجود می آورند. اگر شما بتوانید این جنبه ی ذاتی در آن ها را درک کرده و از آن حمایت کنید، مطمئن باشید که مزیت های آن را در زندگی خود خواهید دید. برخی از این مزیت ها عبارتند از:

– آن ها تمرکز حواس بیشتری خواهند داشت

در واقع وقتی مردان بر روی فعالیت های جسمی خود متمرکز می شوند، می توانند قوای بدنی خود را افزایش داده و تمرینات بیشتری داشته باشد و در نتیجه تنش های درونی را از خود دور کنند. حتی انجام کارهای کوچکی مانند رسیدگی به امور ساختمانی نوعی حرکت و فعالیت جسمی برای آنان محسوب می شود.

– خلاق هستند

هنگامی که مردان به جنب و جوش می پردازند، می توانند بدن و ذهن خود را به روش های پیش بینی نشده دنیا باز کنند. در واقع زمانی که او تجربیات مهیج جسمی جدیدی را به دست می آورد، می تواند در مسیر جدیدی از عقاید، دانش بیشتر و تعصب کمتر قدم بگذارد.

– می آموزند و یاد می گیرند

در واقع مردان بسیاری از اطلاعات خود را در حین انجام برخی از سرگرمی های خود به دست می آورند. به همین دلیل است که مردان هرگز هنگام خرید یک وسیله ی جدید تمایلی به مراجعه به دفترچه راهنما ندارند. در واقع مردان ابتدا آن را آزمایش می کنند قطعاتش را امتحان کرده و پس از بازرسی ها و خاموش و روشن های مداوم راهکارهای آن را کشف می کنند. این تحرک و جنب و جوش آنان است که باعث می شود دنیای پیرامون خود را بشناسند و جایگاه خود را در آن پیدا کنند.

اگر پر تحرک بودن، بخش مهمی از هویت شوهرتان است، می توانید دریابید که چرا ایجاد تغییرات کوچک بر وفق دادن و سازگار کردن شور و هیجان او برای جنب و جوش، راهکار مناسبی خواهد بود؛ شما می توانید با این برنامه ریزی به طور همزمان به آنچه می خواهید بیشتر دست یابید. در واقع شما می توانید از این طریق با او، یک نوع ارتباط عاطفی برقرار کنید.

برای درک بهتر موضوع به این مثال توجه کنید

فرض کنید که شما و همسرتان یک برنامه دقیق چیده اید که در هفته ی آینده پذیرایی خانه را تمیز کنید و به انجام برخی از امور خانه بپردازید. مطمئنا در انجام چنین کاری، فعالیتی وجود ندارد که بتواند نیاز مرد به انجام فعالیت جسمی را برآورده کند. از همین رو برای این که رضایتمندی او را در زندگی مشترکتان افزایش دهید از او بخواهید به تمیز کردن یک کمد بپردازد و یا هر دوی شما یک فعالیت ورزشی را انتخاب کنید که در آن تنها به تحرک جسمی بپردازید نه حرف زدن.

این که شما زمانی را با همسر و یا فرزندتان بگذارید بسیار لذت بخش خواهد بود، حال این در کنار هم بودن می تواند در خانه و یا خارج از خانه اتفاق افتد. علاوه بر تمامی موارد گفته شده این مسئله می تواند یک راهکار بسیار مناسب برای ساختن ریشه های عاطفی در یک خانواده باشد. این مسئله که یکی از نیازهای مردان به بازی کردن است غیرقابل اجتناب می باشد. حتی در مواقعی دیده شده زمانی که همسرشان در کنار آن ها نبوده احساس شادی بیشتری دارند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.