۱۵ هدف شخصی برای پیشی ‏گرفتن از همکاران در محیط کار

چگونگی پیشی گرفتن از همکاران و موفقیت در محل کار

این که در یک محیط کاری افراد مختلفی با هم کار می کنند، امری طبیعی است. اکثر کارگران ترجیح می دهند که در یک محیط کار ناشناس بمانند، مخصوصا اگر در یک شرکت بزرگ و یا در فضای مجازی کار کنند. این که شما هر روز سر کار بروید و یک تعامل معمولی با همکاران خود داشته باشید، بسیار آسان تر از این است که بخواهید یک تاثیر پایدار و ثابت بر آن ها بگذارید.

پادکست پیشی ‏گرفتن از همکاران در محیط کار

این که شما در بین سایر همکاران برجسته شوید و هدف مشخصی برای پیشی گرفتن از همکاران داشته باشید، کار آسانی نیست. با در نظر گرفتن یک سری اهداف شخصی برای خود می توانید این کار را انجام دهید و به شغل رویایی خود دست پیدا کنید. پس بنابراین نباید به دنبال ناشناخته شدن در محیط کار باشید. آرزوهای بزرگ کنید، هدف هایی برای پیشی گرفتن از همکاران تنظیم کنید و خودتان را در بین جمعیت برجسته کنید.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم ما در اینجا ۱۵ هدف شخصی را که با استفاده از آن ها می توانید خود را بین همکاران تان برجسته کنید را بیان کرده ایم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

۱ – سعی کنید بر خودتان مسلط باشید

تسلط بر خود امر مهمی در پیشی گرفتن از همکاران به حساب می آید، چون به معنای آگاهی عمیق از مهارت ها، نقاط قوت و ضعف های خود است. وقتی متوجه شدید که چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند و چه چیزی بیشتر مورد علاقه شماست، از این آگاهی استفاده کنید تا مهارت های خود را بیشتر گسترش دهید.
پس از شناسایی نقاط ضعف برای رفع آن ها اقدام کنید. با انجام این کار می توانید از توانایی های خود برای رشد و پیشرفت تان در کسب و کار استفاده کنید و به هدف پیشی گرفتن از همکاران تان فکر کنید.

۲ – از جایگاه خود راضی باشید

یک لحظه صبر کنید و به جایگاهی که در آن قرار گرفته اید و زحماتی که کشیده اید فکر کنید. چند بار برای یک شغل درخواست داده اید؟ چند بار مصاحبه انجام دادید؟ چند ساعت را صرف پیدا کردن شغل مورد نظرتان کرده اید؟
مسلما شما بسیار زحمت کشیده اید تا به جایگاه امروزی تان رسیده اید. به خاطر تمام سختی هایی که متحمل شده اید از خود سپاس گزار باشید و با انجام این کار خود را برای دستیابی به موفقیت های بیشتر و پیشی گرفتن از همکاران خود آماده می کنید.

۳ – برای اتفاقات آینده هیجان داشته باشید

یکی از راه های موفقیت و پیشی گرفتن از همکاران این است که از موقعیت فعلی خود راضی باشید، ولی در عین حال برای آینده خود را آماده کنید و هیجان داشته باشید. انتظار چیزهای بهتر را داشته باشید. فکر کنید که به هدف خود دست پیدا کرده اید و به سمت کار رویایی تان در حرکت هستید. برای رسیدن به موفقیت در آینده امیدوار باشید.

۴ – تفاوت های یکدیگر را در نظر بگیرید

به عنوان یک تیم هر کدام از ما منفعتی برای گروه داریم. درون گراها نسبت به مسائل مختلف عمیق تر فکر می کنند و برون گراها در هنگام بحث و گفت و گو قوی تر عمل می نمایند. آزمون «مایرز برگ» یک شاخص عالی برای اندازه گیری تفاوت های شخصیتی است و بازنگری جالبی از ارتباط شخصیت های مختلف با هم برای شما به ارمغان می آورد.

در صورت تمایل می توانید تست MBTI را نیز با همکاران خود انجام دهید تا نسبت به تفاوت ها و شباهت های یکدیگر آگاهی به دست آورید. اگر فردی با شما تفاوت دارد این بسیار عالی است، چرا که هر کدام از شما منفعت متفاوتی به گروه می رسانید و با این آگاهی می توانید به پیشی گرفتن از همکاران خود بپردازید.

تفاوت های گروه

۵ – از تفاوت های گروه به نحو احسن استفاده کنید

هنگامی که افراد با شخصیت های مختلف در گروه حضور داشته باشند، می توانید با همکاران خود به طور استراتژیک کار کنید. برخی از افراد درون گرا ترجیح می دهند که قبل از تصمیم گیری به بررسی اطلاعات بپردازند. در مقابل برون گراها ترجیح می دهند که در جلسات مختلف مشغول سخنرانی باشند.

هنگامی که نقاط قوت همکاران تان را شناسایی می کنید، می توانید پروژه ها و کار گروهی را با توجه به نقاط قوت شخصیتی یکدیگر برنامه ریزی کنید و حساب شده تر به دنبال پیشی گرفتن از همکاران خود باشید.

۶ – تعارضات را به صورتی موثر حل کنید

اگر اختلافی بین شما و همکاران تان به وجود آمد به جای نشان دادن واکنش های عصبی زمانی را برای گفت و گو و حل مشکلات خود اختصاص دهید. به صورت خصوصی با همکارتان صحبت کنید و واقعیات را بیان کنید. با یکدیگر درباره مشکل به وجود آمده صحبت کنید و به یک راه حل اساسی برسید. انجام این کارها باعث می شود که به همکاران و رییس تان نشان دهید که شما در موقعیت های بحرانی قادر به کنترل اوضاع هستید.

۷ – برای پیشی ‏گرفتن از همکاران همیشه داوطلب باشید

برای انجام پروژه های جدید و تکالیف خاص همیشه داوطلب باشید. اولین نفری باشید که کارهای جدید را انجام می دهد. اگر رییس شما برای انجام کاری به دنبال فردی می گردد، اولین نفر باشید. این نشان می دهد که شما فردی فعال هستید و فرصتی برای یادگیری مهارت های جدید و پیشی گرفتن از همکاران خود به شما می دهد.

۸ – در صورت لزوم «نه» بگویید

این کار ممکن است به عنوان یک عمل نادرست به نظر بیاید، ولی این گونه نیست. اگر شما در معرض فرسودگی قرار گرفته اید یا در زندگی شخصی خود زیاد فعالیت می کنید، به کارهایی که توان انجام آن ها را ندارید «نه» بگویید.
از سلامت ذهن خود اطمینان پیدا کنید. اگر شما قادر به انجام کاری نیستید به جای قبول کردن آن به راحتی بگویید نه. چرا که در صورت قبول آن، کار را به صورتی ناقص انجام می دهید. در صورت لزوم می توانید به صورت خصوصی با مدیر خود صحبت کنید و به او بگویید که از شرایط کاری خود ناراضی هستید.

۹ – برای پیشی ‏گرفتن از همکاران فروتن باشید

این امکان وجود ندارد که شما همیشه در همه زمینه ها عالی باشید. اگر اشتباهی کردید، خودتان آن را بپذیرید. اجازه دهید که همکاران و مدیرتان متوجه شوند که شما اشتباه کرده اید و آن را تصحیح می کنید. به آن ها بگویید که از این اشتباهتان درس گرفته اید و تجربه جدیدی کسب کرده اید تا با استفاده از آن به پیشی گرفتن از همکاران خود بپردازید. پس فروتنی را تمرین کنید تا بتوانید کارها را بهتر انجام دهید.

۱۰ – بین زندگی شخصی و حرفه ای خود تعادل ایجاد کنید

همواره مراقب سلامتی خود باشید و در خارج از ساعات کاری زمانی را به ورزش کردن و تغذیه مناسب اختصاص دهید. زمان خود را طوری برنامه ریزی کنید تا به تفریح و کلاس هایی که دوست دارید نیز بروید. شما می توانید از همکاران خود نیز بخواهید که در این کلاس ها شما را همراهی کنند. به همکاران تان نشان دهید که می توانید بین زندگی شخصی و حرفه ای خود تعادل ایجاد کنید تا بهترین عملکرد را در محیط کاری داشته باشید و به هدف پیشی گرفتن از همکاران خود بپردازید.

۱۱ – قبل از دادن تعهدی از توانایی خود اطمینان حاصل کنید

اگر شما متعهد به اتمام یک پروژه در یک زمان خاص هستید، باید مطمئن باشید که می توانید این کار را در موعد مقرر به اتمام برسانید. اگر نمی توانید کاری را در یک زمان خاص انجام دهید، متعهد نشوید. چرا که اگر نتوانید آن را در زمان مشخص تحویل دهید به شهرتتان آسیب می رسد و بر روی نظر دیگران نسبت به شما تاثیر منفی می گذارد. بر اساس توانایی خود متعهد به انجام کاری شوید تا بتوانید به قول های خود عمل کنید.

۱۲ – برای پیشی ‏گرفتن از همکاران، پاسخ سوال های خود را بیابید

اگر از همکاران و یا رییس خود سوالی دارید، خجالت نکشید و سعی کنید که جواب سوال خود را پیدا کنید. این راهکار باعث پیشی گرفتن از همکاران تان می شود. بررسی سیاست های شرکت و موقعیت های قبلی بهترین روش برای یافتن پاسخ هاست. برای بررسی یک وضعیت خاص از تفکر انتقادی استفاده کنید تا بتوانید بهترین تصمیم ها را اخذ نمایید.

پس از انجام تغییرات و یافتن راهی برای تغییر وضعیت، آن را با همکاران و رییس خود به اشتراک بگذارید و به آن ها نشان دهید که چگونه می توانید اوضاع را کنترل کنید. می توانید از دیگران راهنمایی بگیرید که آیا در مسیر درست هستید یا خیر. با این کار شما هوشمندی خود را به رخ می کشید.

از دیگران کمک بخواهید

۱۳ – از دیگران کمک بخواهید

اگر شرایطی پیش آمد که قادر به کنترل آن نبودید می توانید از دیگران راهنمایی و کمک بخواهید، این کار نشان دهنده فروتنی شماست. با احترام از رییس یا همکاران خود درخواست کمک کنید. بگذارید آن ها بدانند که شما سپاسگزارشان هستید تا دانش خود را با شما به اشتراک بگذارند. اگر در آینده به کمک آن ها احتیاج دارید شما نیز باید به آن ها کمک کنید.

۱۴ – برای پیشی ‏گرفتن از همکاران به دیگران کمک کنید

اگر می بینید همکار شما در انجام کاری به مشکل برخورده است، به وی کمک کنید. کمک کردن باعث می شود توانایی های کار گروهی شما نمایش داده شود. اگر در محیط کار شما کارمند جدیدی استخدام شده است، به وی کمک کنید و روش های درست انجام دادن کارها را به او گوشزد نمایید. اجازه دهید که رییس تان از حضور شما در شرکت احساس رضایت کند. این کار برتری شما را نسبت به همکاران تان نشان می دهد و نمایان گر علاقه شما به کارتان است.

۱۵ – برای پیشی ‏گرفتن از همکاران به ذهن خود استراحت دهید

هر چند وقت یکبار چند دقیقه به ذهن خود استراحت دهید. در هر مکانی که هستید، حمام، کافی شاپ و یا در مترو در مسیر کارتان، چند نفس عمیق بکشید و ذهن خود را متمرکز کنید. اجازه دهید ضربان قلب تان آرام شود. به خود یادآوری کنید که کار استرس زاست ولی شما نباید اجازه دهید که استرس اثر منفی بر شما بگذارد. همواره آرامش خود را حفظ کنید.

نکته پایانی

از موارد این لیست استفاده کنید تا پیشرفت قابل توجهی در کسب و کار خود داشته باشید و در مسیر پیشی گرفتن از همکاران تان قرار بگیرید. اجازه دهید که کارتان به چشم بیاید. به همکاران و رییس خود نشان دهید که شما توانایی های بالایی در انجام کارها دارید. با انجام این کارها مطمئنا می توانید به شغل رویایی خود دست پیدا کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.