چگونه با دانسته های خود پول در بیاوریم ؟

چطور با دانسته های خود درآمد کسب کنیم ؟

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در ابتدا بهتر است برای توضیح این عنوان یک مثال برای شما بیان کنیم. در زمان های قدیم شخصی به نام یاسر حسینی، مقاله ای در رابطه با جامعه مجازی مطالعه نمود و به کسانی که به نویسندگی علاقمند بودند این امکان را می داد تا بتوانند به کسب درآمد بپردازند و یا کتاب هایی چاپ کنند. او بلافاصله در این وب سایت رفته و در آن ثبت نام کرد.

پادکست چگونه پول در بیاوریم

در این سایت به مخاطبان این امکان داده می شد تا مطالب خود را ارسال کرده و پول دریافت کنند ولی نمی توانستند نوشته های دیگران را ویرایش کنند. همچنین یک مکان تجاری در آن سایت وجود داشت که مجلات و ناشران از نوشته ها حمایت مالی می کردند، بهترین نوشته را به چاپ می رساندند و به نویسنده آن پول پرداخت می کردند. یاسر حسینی یک علاقه پنهان به نوشتن در رابطه با موضوعات سرگرم کننده داشت و آرزو داشت که روزی به یک نویسنده آزاد تبدیل شود؛ به همین سبب این فرصت را غنیمت شمرد و شروع به تایپ کردن کرد.

او بعد از نوشتن چند مقاله تقاضای بازار را مورد بررسی قرار داد و به این نتیجه رسید که افراد بسیاری در سطح جامعه هستند که در رابطه با کمک به مالکین کسب و کارهای کوچک برای جذب سرمایه به مقاله نیاز دارند؛ از آن جایی که یاسر در پیدا کردن کسب و کار از مهارت بسیار بالایی برخوردار بود؛ بلافاصله توانست چند مقاله در این زمینه بنویسد و آن را وارد رقابت کند. در بین چندین مقاله ای که ارسال شده بود مقاله او با ۲۴ دلار انتخاب شده و در آن پول در اختیار او قرار گرفت.

هیجانی که انجام این کار در او ایجاد کرده بود و همچنین دیدن اسم خود بر روی مقاله چاپ شده خیلی با ارزش تر از چند دلاری بود که دریافت کرده بود. در واقع او در حال نزدیک شدن به رویای خود یعنی «نوشتن آزاد» بود. به همین خاطر از آن سایت برای نمایش کارهایش و همچنین بالا بردن مهارت نویسندگی خود استفاده کرد.

اینطور گفته شد که یاسر حسینی تنها یک کارشناس بوده که به نوشتن علاقه داشت است. بنابراین تا جایی که برای او مقدور بوده به طور تفریحی در نوآوری آزاد کار می کرده است؛ ولی افراد بسیاری در سایت ها به طور جدی از این فرصت ها برای کسب درآمد استفاده می کنند و به دنبال علایق شخصی خود می روند.

در واقع همان طور که گفته شد یاسر از طریق نوشتن توانست به کسب درآمد برسد. افراد دیگر نیز از مزیت های گرایش منبع آزاد به چند طریق مختلف بهره می برند. به این خاطر که به راحتی می توان از روش های سنتی دور شده و روشی جدید برای مشتریان خود برای اتصال به درگاه اینترنت کسب نمود و از فن آوری های موجود برای به اشتراک گذاشتن دانسته های خود استفاده کرد. همچنین شبکه های اجتماعی کمک بسیاری به افراد کرده و این امکان را در اختیار آن ها گذاشته تا بتوانند خلاقیت های خود را در انجمن اینترنتی به اشتراک بگذارند.

این تجاربی که در اختیار شما قرار داده ایم تنها بخشی از یک فرآیند است که راه های مختلفی را در اختیار شما قرار داده تا بتوانید کاری را که به آن علاقه دارید شروع کنید. درست است که تغییر سخت و طاقت فرسا می باشد اما باید بدانید که هر چیزی شروعی دارد.

چگونه پول در بیاوریم

تاریخچه یک دقیقه ای نوآوری

نوآوری از زمان انقلاب صنعتی به جهانیان معرفی شد ولی با سرعت امروز حرکت نمی کرد و به صورت یک سیستم بسته بود که گروهی از افراد محدود در آن به بررسی بازار می پرداختند. اما سال ها بعد نوآوری به عنوان یک رشته دانشگاهی به جهانیان معرفی شد و افراد با تحصیل در این رشته و گرفتن گواهی می توانستند از تخصص خود در کسب و کار استفاده کنند.

به عنوان مثال اگر تمایل دارید که یک منتقد تلویزیونی باشید در ابتدا باید در رشته مربوطه به تحصیل بپردازید و در صورتی که از استعداد و نبوغ بالایی بهره مند هستید می توانید در برنامه های تلویزیونی شرکت کنید. همچنین اگر این توانایی را داشتید که نحوه ی ضربه زدن به توپ گلف را به دیگران آموزش دهید، در وهله اول باید مربی گلف بوده و در یک باشگاه مشغول به فعالیت باشید.

به طور کلی در صنعت کالاهای مصرفی، کارشناسان افرادی هستند که در آزمایشگاه ها مشغول به فعالیت می باشند و در یک فضای محدود و یک ساختار شرکتی که در آن لایه های مختلفی از مدیریت و کمیته ها در تصمیم گیری ها شریک هستند فعالیت می کنند.
همان طور که می دانید مخترعین یا کارشناسان مدارس قدیمی محصولات و خدماتی که فکر می کنند افراد به آن نیاز دارند را تولید می کنند. اما در گذشته اختراعاتی که توسط مخترعین مستقل انجام می شد مورد توجه قرار نمی گرفت! چون مدیران بر این عقیده بودند کسانی که در شرکت ها کار نمی کنند دانشی نداشته در نتیجه اختراعات آن ها نیاز جامعه را برطرف نمی کند. اما این سیستم های بسته دارای بهبودهای کوچکی نیز بوده و نمی تواند مانند نوآوری آزاد یک تغییر اساسی ایجاد کند.

ورود به جنبش نوآوری آزاد

مدل قدیمی نوآوری بدین صورت تعریف می شد که شما باید به طور تمام وقت در یک صنعت مشغول به کار شوید و یا اصلا کار نکنید اما در اقتصاد نوآوری آزاد یک طیف وجود دارد که در آن این امکان به شما داده می شود که تصمیم بگیرید تا چه میزان سخت کار کنید و این که آیا می خواهید در یک زمینه خاص تمرکز داشته باشید و یا در زمینه های متفاوت فعال باشید. همچنین از نکاتی که در رابطه با اقتصاد نوآوری آزاد وجود دارد این است که نوآوری در سه سطح ابتدایی، میانی و پیشرفته شناخته می شود ولی هیچ گونه سلسله مراتبی را برای کسب درآمد با خود به همراه ندارد. به عبارت دیگر اشخاصی که به تازگی از مزایای نوآوری استفاده می کنند می توانند به اندازه ی اشخاصی که در انتهای پایانی طیف قرار دارند درآمد داشته باشد.

شما به راحتی می توانید با توجه به مشخصه های هر سطح آن ها را از یکدیگر تفکیک کنید از جمله: میزان تلاش و زمانی که به کار می برید، میزان اشتیاق و علاقه شما به ادامه کار و همچنین کمیاب بودن و منحصر به فرد بودن استعدادهای شما، می توان همانند یاسر حسینی از یک کار خیلی کوچک شروع کرد و مانند سایر افراد به صورت تمام وقت به کار مشغول بود تا بتوانید یک کسب و کار کوچک راه اندازی کنید که در نهایت به یک تجارت بزرگ تبدیل شود.

درک سرمایه مورد نظر و کنترل خلاقیت مجاز در هر سطح از طیف به شما کمک خواهد کرد تا تجربه و اهداف خود را با فرصت های در دسترس سازگار کنید و در کسب و کار مورد علاقه خود به موفقیت برسید.

ادامه دارد …

100%
نظرسنجی
  • لطفا به مطلب بالا امتیاز دهید بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.