چگونه محبوب باشیم !؟

چگونه جذاب باشیم ؟

اگر هر روز که از خانه خارج می شوید با مقدار بسیار زیادی الماس بر روی زمین مواجه بشوید، اوایل ممکن است شگفت زده شوید اما کم کم به آن عادت کرده و الماس ها دیگر ارزش قبل را برای شما نخواهند داشت. پیوسته برای داشتن روابط بیشتر در تلاش باشید و پس از مدتی از دسترس همگان خارج شوید. در واقع هر اندازه که با افراد در ارتباط باشید آن ها نیز به همان میزان به شما علاقه خواهند داشت.

مطالعات انجام شده در این زمینه نشان داده است که هر چه بیشتر در معرض یک محرک خاص قرار بگیریم، آن را بیشتر دوست خواهیم داشت. (در صورتی که دید اولیه ی ما نسبت به آن محرک کاملا منفی باشد ممکن است این اتفاق رخ ندهد). لذا زمانی که با یک شخص ارتباطی را شروع می کنید، در ابتدای شروع رابطه، از این که فردی گوشه گیر، فراری و غیرقابل دسترس باشید به شدت دوری کنید؛ اما در مقابل همواره در تلاش باشید تا زمان های بیشتری را با طرف مقابلتان سپری کنید.

پادکست چگونه محبوب باشیم !؟

خودتان را از دسترس خارج کنید

این مرحله، مرحله ای حساس و هوشمندانه می باشد لذا باید برای آن تمرکز داشته و مهارت کافی برای وارد شدن به آن را در خود ایجاد نمایید. بهترین کار این است که به محض آن که متوجه شدید طرف مقابلتان به سمت شما کاملا جذب شده است، کم کم سرعتتان را کم کرده و خود را از دسترس آن ها خارج کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید تا طرف مقابلتان دیگر با شما هیچ گونه قرار ملاقاتی نداشته باشد.

در این حالت شما قانونی به نام قانون کمیابی را در درست ترین حالت ممکن عملی کرده اید. می دانیم مردم در زندگی به موارد غیرقابل دسترسشان بیشتر علاقه نشان می دهند، در نتیجه همواره در دسترس بودن شما موجب کاهش ارزش و محبوبیت شما خواهد شد. برای مثال همان طور که در مورد الماس ها گفتیم، تا زمانی که کمیاب بودن ارزش والایی داشتن اما پس از آن که به مقدار زیاد و برای زمان طولانی در دسترس قرار گرفتند دیگر ارزش پیشین خود را نداشتند.

 بیشتر بدانیم : بهترین روش درخواست کردن

میزان شباهت ها در طرفین

ما همواره درباره ی مسائلی مانند داشتن شور و اشتیاق فراوان در انجام کارها، عشق و محبت و جذاب بودن صحبت می کنیم اما در مورد شباهت ها سخنی به میان نمی آوریم. این نکته را بدانید در افرادی که شباهتی بینشان نیست و در مقابل تفاوت های بسیار زیادی دارند، نمی توانند روابط مناسبی در طولانی مدت با یکدیگر داشته باشند. همچنین همه ی ما همواره در مورد شباهت هایمان با همسر کنجکاوی های زیادی به خرج می دهیم.

بیشتر افراد از این که با کسی در ارتباط باشند که با او هیچ شباهتی ندارند به شدت فراری هستند، پس به چه دلیل باید این گونه با شخص مورد علاقه خود رفتار نمایید؟ دوست داشتن یک شخص ارزش بسیار بیشتری نسبت به عاشق او بودن دارد. در واقع شباهت های اخلاقی و شخصیتی به تنهایی ارزشی ندارند. احتمال جذب طرف مقابلتان به سمت شما زمانی چندین برابر خواهد شد که با او از لحاظ ظاهری نیز در مواردی مشابه باشید.

چگونه محبوب باشیم

راهکارهایی جهت جذب دیگران به سمت خود

شما برای آن که تمام قله های موفقیت را فتح کنید باید بتوانید دیگران را به سمت خود جذب نمایید. در واقع این توانایی از همه کس و هیچ چیز، از آرزویی که برای برآورده شدنش از تمام توانتان مایه می گذارید، از یک نگاه، یک پیاده روی هرچند کوتاه، داشتن اندامی متناسب، داشتن ژستی آرام و راحت و … تشکیل شده است. در واقع بسیار عالی بودن و یا فوق خوشتیب بودن شما مقوله ی بسیار مهمی نیست، بلکه تنها کافی است بتوانید دیگران را به سمت خود جذب نموده و آن ها را شیفته ی خود نمایید.

جهت یادگیری راهکارهای اصولی جهت جذاب و دلربا بودن، هر آن چه یاد می گیرید را وارد عمل خود نموده و نتایج آن را به وضوح مشاهده نمایید

بیش از ۸۵% موفقیت هایتان در زمینه های مختلف کاری، مسائل مختلف زندگی و سایر مسائل به میزان توانایی شما در برقراری ارتباط درست و اصولی با افراد مختلف وابسته می باشد. شما می توانید استعدادهای بسیار مهم و اساسی در زمینه ی برقراری ارتباط موثر با افراد، همچون داشتن توانایی در برقراری ارتباطی دو طرفه، داشتن شعور اجتماعی، گفت و گو با افراد مختلف، تحریک دیگران به وسیله ی شرکت در گفت و گوها را در خود ایجاد نموده و با تلاش فراوان آن را رشد دهید.

شما می توانید به کمک تمرین و بعضی از راهکارها در جهت برقراری ارتباط موثر، که بسیاری از افراد موثر و سرشار از فواید ارزشمند آن را در اختیار مردم سراسر جهان قرار می دهند، نحوه ی جذاب و محبوب بودن را در خود پرورش دهید. این گونه افراد موثر، رازهای مخفی برای این گونه بودنشان ندارند، آن ها تنها از روش های ساده جهت تحت تاثیر قرار دادن دیگران استفاده کرده و آن ها را به ساده ترین روش ها قبول نموده و ارزش فراوانی برای بحث های آنان می گذارند.

اگر این راهکار را در روابط خود اعمال نمایید شاید افراد به سمت شما جذب شده و از رفتار و صحبت های شما تاثیر بگیرند. یا ممکن است در یک نوع کسب و کار با شما شراکت نمایند و یا حتی ممکن است روابطی بسیار صمیمی و نزدیک با شما ایجاد کنند.

تنها موردی که باعث می شود شما فردی دوست داشتنی باشید، میزان توانایی شما برای جذب افراد مختلف می باشد، و این توانایی حتی مهم ترین توانایی در جهت باز شدن گره های زندگیتان می باشد. به همان اندازه که محبوب دل ها باشید و افراد اطرافتان شما را بیشتر دوست داشته باشند، بیشتر تمایل دارند تا با شما ملاقات نمایند، شنونده دقیق و خوبی برای صحبت هایتان باشند، در مراسم ها و دعوت هایشان حضور داشته باشید و آن ها نیز متقابلا در مراسم های شما حاضر شوند.

شما تنها با یادگیری راهکارهای بسیار ساده درباره ی جذب کردن افراد مختلف و تمرین و تکرار آن ها، می توانید به مقدار بسیار زیادی تعاملات خود را بهبود بخشیده و روابطی سرشار از لذت برای خود ایجاد نمایید.

با این روش شما می توانید موفقیت های بیشتری کسب نموده و روند پیشرفت خود را سریع تر طی کنید، همچنین افراد بیشتری از شما تاثیر پذیرفته، و آن ها را می توانید بیشتر از قبل به آینده مشتاق نمایید.

100%
نظرسنجی
  • لطفا به مطلب بالا امتیاز دهید بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.