چگونه نگرش منفی را از خود دور کنیم ؟

جلوگیری از نگرش ذهنی منفی

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در این مقاله قصد داریم قاعده ی جلوگیری از نگرش منفی زمانی که می خواهد انسان را شکست خورده نشان دهد، را با یک مثال خلاصه مطرح کنیم و چگونگی جایگزین کردن آن با نگرش مثبت را شرح دهیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

پادکست چگونه نگرش منفی را از خود دور کنیم ؟

اسب برنده و اسب بازنده

دو اسب را فرض کنید که در یک مسابقه حضور دارند. هر دو بسیار قوی و آموزش دیده هستند و در یک شرط بندی بزرگ قرار دارند. مسابقه شروع می شود و هر دو اسب در کنار یکدیگر به جلو می روند. آن ها تا نیم ساعت اول در کنار هم حرکت می کنند و عقب نمی افتند. بعد از حدود چهل دقیقه اسب اول کمی جلو می افتد.

اسب دوم چنین لحظه ای برایش سخت ترین لحظه بود و نمی دانست که باید چه کاری را انجام دهد. او با تمام قدرتی که در وجودش داشت، به جلو حرکت کرد و از اسب اول جلو افتاد و پیروز مسابقه شد. اسب اول دیگر هیچوقت نتوانست برنده شود؛ چون ذهن او تنها برای برد شکل گرفته بود و با باختی که نصیبش شد شکسته شد.

طبیعتا انسان ها نمی توانند مانند اسب ها باشند. اما چنین مثالی یادآور افرادی است که شرکت های بزرگی تاسیس می کنند و کسب و کار بزرگی راه اندازی می کنند ولی با اولین مشکل، ورشکسته می شوند! چون نمی دانند در زمان شکست باید چه کار کنند و تمام امیدشان از دست می رود. برخی از افراد با نگرش مثبت و امیدوارانه کاری را شروع می کنند، اما هرچه کارشان بیشتر جلو می رود نا امیدتر می شوند و می خواهند که از کارشان دست بکشند.

به دنبال نگرش مثبت باشید

هنگامی که شما بتوانید نگرش ذهنی مثبتی برای خودتان ایجاد کنید، می توانید خودتان را پیدا کنید. بعضی از افراد هنوز نمی دانند که نگرش ذهنی چیست و به چه چیزی نگرش ذهنی مثبت می گویند. هرچیزی که از خوبی، فداکاری، راهنمایی، خوشحالی و … در انسان ها بیاید، نگرش ذهنی مثبت است و برای هرکسی مفید و کاربردی است. نگرش مثبت راه انسان ها را شفاف می کند و به هرکسی مسیر درست را نشان می دهد.

نگرش مثبت می تواند فقیرترین انسان جهان را امیدوار نگه دارد تا آن فقیر به دنبال پول برود و آن را به دست آورد. همچنین می تواند بدترین بیمارها را امیدوار نگه دارد. نگرش مثبت چرخاننده ی امید و باور در انسان ها است و زمانی که نگرش منفی جایگزین آن شود همه ی افراد، امید و باور خود را از دست می دهند و دیگر برای هیچ چیزی تلاش نمی کنند.

چگونه نگرش منفی را از خود دور کنیم ؟

چه افکاری باید به حرکت در بیایند

در زندگیتان به دنبال خودتان باشید. مهم ترین فرد خود شما هستید. تمام موفقیت ها و شادی های زندگیتان هم به این بستگی دارد که چگونه از نگرش ذهنی مثبت خود استفاده کنید و از نگرش منفی دور باشید و شادی را جایگزین آن کرده باشید.

ذهن شما مانند یک طلسم جادویی است. نگرش ذهنی مثبت در یک سمت و نگرش منفی در سمت دیگر ذهنتان قرار دارد. هر کدام از این نگرش ها قدرت ها و توانایی های مخصوص خودشان را دارند. نگرش مثبت راه صحیح را در هر شرایطی نشان می دهد و به دنبال جذب خوبی ها است؛ اما نگرش ذهنی منفی می خواهد که تمام این ها را از بین ببرد و هر آنچه که نیاز دارید را نابود می کند.

نباید خدا را بابت موفق نشدن و عدم پیروزی خود سرزنش یا نفرین کنید. همواره به دنبال موفقیت باشید و ذهنتان را تنها بر روی هدف هایی که دارید و آن چیز هایی که می خواهید متمرکز کنید و آماده باشید.

کتاب های الهام بخش تهیه کنید و آن ها را در ساعات مشخصی از روز بخوانید. خواندن این کتاب ها باعث می شود که شما هدفتان را پیدا کنید و بدانید که از چه راه هایی می توانید به آن هدف برسید. به دنبال نور باشید و آن را به دست بیاورید.

همیشه به یاد داشته باشید که درون هر اشتباه و بدشانسی، یک موقعیت مناسب و خوش شانسی قرار دارد. ممکن است همین شانس بد شما تبدیل به یک موقعیت طلایی برایتان شود. بنابراین دیگر تمام بدشانسی ها را سرزنش نکنید و به دنبال کشف موقعیت های مناسب باشید.

کار کردن لذتی است که آن را باید در زندگی قبول کنید تا بتوانید با آن راحت باشید. عشق و خدمت رسانی به مردم همیشه رگه های نگرش مثبت را در زندگی انسان ایجاد می کند و انسان دائما با خوبی و تلاش مواجه است. به همین دلیل است که لذت از کار باعث می شود که از نگرش های منفی دور باشید.

نباید نگرش ذهنی منفی را دست کم بگیرید یا آن را مهم ندانید. نگرش منفی می تواند تمام لحظه های خوب شما را از بین ببرد و شادی و نشاط را از شما و زندگیتان بگیرد. با نگرش ذهنی می توانید اندوه و ناراحتی خود را فراموش کنید و موقعیت های بد زندگیتان را تبدیل به یک تجربه و انگیزه برای ساختن موقعیت های بهتر کنید.

کارهایی که فکر می کنید غیر ممکن است یا کسی نمی تواند آن ها را انجام دهد را به ممکن تبدیل کنید. نباید چیزی برای شما محال باشد و اگر می خواهید به رویاهای خود دست پیدا کنید، باید برای آن برنامه ریزی کنید و رو به جلو حرکت کنید.

نگرش ذهنی منفی ممکن است بخواهد از شما یک فرد شکست خورده بسازد، که باید در مقابل او ایستادگی کنید. ممکن است به یک پیروزی برسید اما مسئله باعث شود که خوشحالی تان کمتر شود. در چنین مواقعی نگرش منفی می خواهد از شما یک بازنده بسازد که باید در برابر آن تمام قد ایستادگی کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.