چگونگی تغییر رفتار مرد

خلاصه نوشته: تغییر رفتار در مردان، موضوع پیچیده ای نیست اما بسیار قابل بحث است، چراکه آن ها هم مانند هر انسان دیگری به هر علتی تغییر می کنند. حال این تغییر می تواند در جهت مثبت یا منفی باشد اما اگر خانم ها بدانند که چگونه با مردشان رفتار کنند، بهتر می توان بسیاری از علت های تغییر رفتاری آن ها را تشخیص داد.

چگونگی تغییر رفتار مرد و هنر نیرو بخشیدن به او

به طور کلی راه کارها و مهارت های بسیاری برای تغییر رفتار مردان و یا تشخصی علت تغییر رفتارشان وجود دارد. از طرفی خانم ها همیشه نگران این موضوع هستند که اگر رفتار همسرشان تغییر نکند، ممکن است که رابطه و زندگی مشترک شان سرد و سردتر شود و این در حالی است که خودشان نمی خواهند به خاطر این رابطه چیزی را تغییر دهند و همه ی تغییرها و فداکارای هایی که باید برای رابطه شود را به گردن مردان می اندازند! البته روی صحبت ما در این مورد با همه خانم ها و نیست و فقط تعداد کمی از آن ها می باشد.

بدون شک این جمله معروف را شنیده اید که می گویند: “خودت را به خاطر هیچکس خصوصا در رابطه تغییر نده!” جمله ای از ریشه غلط که بسیاری از خانم ها و آقایان جوان به آن عمل می کنند آن هم بدون اینکه آگاهی خاصی در این مورد داشته باشند. یادتان باشد که نمی توان خصلت های درونی که با وجود شما آمیخته شده را تغییر داد و ما از تغییری حرف می زنیم که به رشد و تکامل دو طرف در رابطه کمک کند، نه که به هر دو آسیب برساند و موجب خدشه دار شدن روح و روان زوج شود. تغییری که ما از آن حرف می زنیم به معنی به وجود آوردن یک رابطه سالم و پایدار است. تکنیک های بسیاری برای ایجاد تغییر در مردان و یا حتی زنان وجود دارد که می توان با مطالعه مطالب و مراجعه به مشاور آن ها را یاد گرفت.

همان گونه که مرد برای برطرف کردن نیازها و احساسات زن، به حرف های او گوش می دهد و هنر شنیدن را می آموزد، زن هم باید بتواند به مرد نیرو بدهد و او را تشویق کند تا نیازهای مرد برطرف شود. زمانی که زن مرد را تشویق می کند و به او نیرو می دهد، مرد احساس قدرت می کند و لایق بودن را درون خودش احساس می کند. زن زمانی که مرد را می پذیرد و به او اعتماد می کند، روحیه ی مرد تقویت می شود و خود را مسئول خانواده و زن می داند.

پادکست چگونگی تغییر رفتار مرد

بیشتر زن ها سعی می کنند مرد را نصیحت کنند و به او پند و اندرز بدهند و احساس می کنند که با این کار مرد را خوشحال کرده اند، اما در واقع مردها بیشتر ناراحت می شوند. مردها تمایل دارند که کارها را خودشان انجام دهند و جای نصیحت شنیدن، تشویق و حمایت را بشنوند. چنین رفتارهایی از سوی زن باعث می شود که نیازهای اساسی و عاطفی مرد از بین برود و نتواند آن ها را از طرف زن دریافت کند و با خود فکر می کند که عواطفش نادیده گرفته شده است.

بهترین راه حل برای مردها این است که نباید سعی کرد اخلاق و رفتار آن ها را تغییر داد، بلکه باید او را تشویق و ستایش کرد. تنها در دو حالت می توان در مورد اخلاق مرد با او صحبت کرد. ابتدا زمانی که واقعا اخلاق و رفتار مرد ناپسند باشد و نیاز به تغییر داشته باشد و دوم زمانی که خود مرد بخواهد در مورد اخلاق و رفتار او نظر بدهید.

به مرد اعتماد کنید، ولی او را نصیحت نکنید

در میان زن ها، زمانی که شخصی در دردسر می افتد، باقی زن ها سعی می کنند با نصیحت کردن و پند و واندرز او را راهنمایی کنند و به او آرامش دهند. زن ها به اشتباه فکر می کنند که در میان مردها هم، چنین قانونی وجود دارد اما در حقیقت مردها تنها زمانی نیاز به نصیحت دارند که خودشان آن را بیان کنند. در غیر این صورت آن ها به اعتماد و باور زن ها نیاز دارند.

آن ها می خواهند زن ها باور داشته باشند که مرد می تواند مشکلات را حل کند. زمانی که زن به مرد ابراز علاقه می کند، در تلاش است که رابطه زناشویی اش را بهتر کند اما زمانی که رابطه شان به افراط کشیده می شود، زن تلاش می کند که با تغییر رفتار و اخلاق مرد، آن را بهبود ببخشد که این کاری اشتباه است و تنها باعث بدتر شدن وضعیت رابطه می شود.

چگونگی تغییر رفتار مرد و هنر نیرو بخشیدن به او

چرا مرد خواهان تغییر نیست؟!

زن به روش های مختلف تلاش می کند که رفتار مرد را تغییر دهد. زن با خود فکر می کند که تغییر اخلاق مرد یک جهش مثبت در رابطه است و مرد از این بابت از زن تشکر خواهد کرد اما در حقیقت مرد با خود فکر می کند که مردی نالایق و بی کفایت است که زن می خواهد رفتار او را تغییر دهد، پس خود را محدود و تحت کنترل می داند. زمانی که زن می خواهد رفتار مرد را تغییر دهد، نیاز مرد را به اعتماد و پذیرش از بین می برد. در نتیجه با مقاومت و مخالفت مرد رو به رو می شود.

هر چقدر بیشتر زن ها بر تغییر رفتار مردها اصرار بیشتری داشته باشند، مردها هم مقاومت بیشتری در برابر چنین حرکتی خواهند داشت. زن ها فکر می کنند دلیل مخالفت و مقاومت مردها این است که زن را دوست ندارند و نمی خواهند مطابق سلیقه ی زن تغییر رفتار دهند؛ اما در حقیقت مرد احساس می کند زمانی که مورد نکوهش قرار گرفته، یعنی زن او را دوست ندارد. اگر زن بتواند حس اعتماد و تشویق را به مرد القا کند آنگاه به صورت ناخودآگاه اخلاق مرد تغییر می کند و بهتر می شود.

دو نوع مرد، یک نوع رفتار

در حقیقت دو نوع مرد وجود دارد، اولی مردهایی هستند که وقتی درخواست زنان برای تغییر رفتار را می بینند، با او کاری ندارند و حالتی تدافعی به خود می گیرند. دسته س دوم مردهایی هستند که وقتی همسرشان از آن ها درخواست تغییر رفتار می کند، آن را قبول می کنند اما پس از مدتی دوباره به حالت قبل باز می گردند. حال یعنی مرد منفعل است یا فعال؟!

زمانی که مرد احساس کند جوری رفتار می کند که زنش او را دوست ندارد، به طور ناخودآگاه به سمتی کشیده می شود که مورد پسند و خوشحالی زن نیست؛ اما اگر احساس کند که رفتارهایش موافق و همسو با زن است و زن او را تشویق می کند، به سمتی کشیده می شود که زن قرار دارد و رفتارهایش را همان گونه که زن می پسندد تغییر می دهد.

به همین دلیل مهم ترین شرطی که باعث می شود مرد تغییر رفتار دهد، عشق و محبت است. در غیر این صورت مرد از سوی خود مقاومت و مخالفت نشان می دهد و در مقابل هرگونه تغییر در برابر زن ایستادگی می کند و خود را تغییر نمی دهد.

بهترین روش برای تغییر مرد این است که به صورت آشکارا درخواستتان را بیان نکنید؛ بلکه با تشویق و ستایش کردن مرد از او بخواهید که رفتارهایش را همسو با شما تغییر دهد یا آن را بهتر کند. زمانی که مرد تشویق و محبت را از سوی زن ببیند، تلاش می کند که رفتارهایش را بهبود ببخشد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.