چگونگی خانه تکانی و پالایش عواطف در زنان

خلاصه نوشته: شناخت عواطف زنان کمک می کند که مردان بتوانند ارتباط بهتری با همسر خود برقرار نمایند. زنان موجودات عاطفی هستند و نیاز دارند که به احساسات آن ها توجه شود. محبت و عشق ورزیدن به زنان مخصوصا زمانی که در شرایط روحی بدی قرار دارند می تواند در اخلاق و رفتار آن ها بسیار موثر باشد.

نیازهای عاطفی و عواطف زنان در زندگی زناشویی

گاهی اوقات به دلیل تفاوت هایی که بین مردان و زنان وجود دارد و عدم شناخت کافی طرفین از نیازهای احساسی و عواطف یکدیگر، ممکن است زوجین برداشت اشتباهی از رفتار طرف مقابل خود داشته باشند و ناراحت شوند. زنان بسیار عاطفی هستند اما مردان نمی توانند این میزان از عواطف را درک کنند، از این رو زنان باید بتوانند شدت عواطف خود را کنترل نمایند. به عبارتی می توان گفت زنان عشق وز و مردان عشق باز می باشند، بنابراین زنان نیاز دارند که در شرایط مختلف مورد توجه و محبت از سوی همسر خود قرار گیرند. زنان به دلیل ویژگی های عاطفی که دارند به ابزار علاقه کلامی بسیار علاقمند هستند، از این رو بهتر است مردان با استفاده از کلمه هایی مانند دوست دارم علاقه خود به همسرشان را ابراز نمایند.

توجه به نیازهای عاطفی و عواطف زنان در زندگی زناشویی بسیار مهم است و مردانی که درک درستی از احساسات زنان دارند به خوبی متوجه می شوند که زنان هر چند مدت یکبار دچار افت احساسات خواهند شد. در این مدت زنان بسیار حساس تر و زود رنج تر شده و نیاز به درک شدن و توجه بیشتری از سوی همسر خود دارند. اگر مردان اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند به خوبی می دانند که در این دوره در برابر رفتارهای همسر خود چه برخورد و عکس العملی داشته باشند و او را یاری و حمایت می کنند، در نتیجه میزان دعواهای زناشویی و سوتفاهم ها کاهش می یابد.

پالایش عواطف و احساسات زنان

زمانی که زن حالت روحی بدی دارد و در حالت فرود چرخه است، یعنی زمانی که احساساتش ضعیف می شود و پس از مدتی دوباره به حالت عادی خود بر می گردد؛ بهترین زمان است که احساسات خود را پالایش کند و عواطف و محبتش را دسته بندی و منظم کند. اگر نتواند به پالایش احساساتش بپردازد، به مرور زمان مهرورزی او ضعیف می شود و قدرت ابراز محبتش را از دست می دهد. در حقیقت با سرکوب کردن احساسات کنترل شده، چرخه ی ناراحتی آن ها دچار اختلال شده، و به شدت بی احساس و بی محبت می شوند.

زن هایی که احساسات منفی خود مانند ناراحتی را متوقف می کنند و سعی دارند جلوی آن را بگیرند، دچار عارضه ای به نام سندرم قبل از قاعدگی می شوند. البته زن هایی که توانسته اند با آگاهی با احساسات منفی خود رو به رو شوند، نشانه های سندرم در آن ها از بین رفته است.

پادکست چگونگی خانه تکانی و پالایش عواطف در زنان

حتی زن هایی که دارای اعتماد به نفس بالا و بسیار قوی هستند هم گاهی نیاز دارند با احساسات منفی خود مواجه شوند و آن ها را تجربه کنند. مردها به اشتباه فکر می کنند زن هایی که در زندگی و کارشان موفق هستند نیازی به خانه تکانی و منظم کردن احساسات خود ندارند، اما در واقع آن زن ها هم باید عواطف خود را پالایش کنند. زن هایی که در بیرون از منزل کار می کنند، آلودگی و خطرهای بیشتری را مشاهده می کنند و به همین دلیل به پاکسازی روحی نیاز دارند. همان طور مردها هم زمانی که در بیرون کار می کنند، استرس و مشکلات زیادی را تجربه می کنند و همین باعث می شود که بیشتر به فکر فرو روند.

البته تحقیقات نشان داده است که مردها هر بیست و یک روز، یک بار دچار عقب نشینی می شوند و مدت زمانی ساکت هستند و حرفی نمی زنند و زن ها هم هر بیست و یک روز یک بار، عزت نفسشان دچار افت می شود و احساسات منفی وجود آن ها را فرا می گیرد. زن ها هنگامی که در محل کار هستند، از چرخه ی احساسی دور می شوند؛ اما زمانی که در جمع خانواده حضور دارند، به محبت شوهرشان نیاز دارند و از مرد، احساسات و عشق می خواهند. البته باید دقت کرد زمانی که زن ها دچار افت عزت نفس و احساسات می شوند، این امر هیچ تاثیری بر شغل و کارشان ندارد بلکه با افرادی که با آن ها به صورت احساسی در ارتباط هستند تاثیر می گذارد.

مرد چگونه می تواند همسرش را مورد حمایت قرار دهد؟!

زمانی که زن در چاه خود فرو رفته و دچار افت احساسی شده است، مرد باید باهوش باشد و به خوبی با زن مدارا کند تا بتواند احساسات و عواطف او را دوباره به دست آورد. مرد نباید در چنین شرایطی دستور دهد یا زن را امر و نهی کند بلکه باید با همسرش مدارا و هم دردی نماید. با این روش مرد، مدت زمان رابطه افزایش می یابد و عشق و محبت در او بیشتر می شود.

مرد در دوره ای که زن در افت احساسی خود قرار دارد، دچار کمبود احساسات و تنهایی خواهد شد اما باید دقت کند که این کمبود موقتی است. اگر مرد نتواند به خوبی همسرش را در این مسیر یاری کند، ممکن است این کمبود همیشگی شود و مرد تهی از هرگونه عشق و محبت شود؛ به گونه ای که نتواند محبت مورد نظرش را از زن دریافت کند.

عواطف در زنان

زمانی که زن دچار افت احساسی شده و مرد عقب نشینی کرده است چه باید کرد؟!

زمانی که زن دچار افت احساسی می شود و در چاه خود فرو رفته است و همان موقع هم مرد عقب نشینی کرده و در سکوت به سر می برد، احتمالا دعواها و انتقاد های زیادی رخ می دهد مانند:

– مرد مشغول تماشای تلویزیون است و حرفی نمی زند و زن از او انتقاد می کند و بهانه های مختلفی می گیرد.

– زن به هم دردی مرد نیاز دارد و مرد نمی تواند با او حرف بزند، و همین موضوع موجب دعوا می شود و …

در چنین شرایطی مرد سعی می کند حق را به خودش دهد و زن هم مرد را مقصر می داند. مشکل آن ها این است که به دلیل چرخه ی خودشان، از وضعیت طرف مقابلشان خبری ندارند و فکر می کنند که او در آرامش مشغول زندگی است. اما در واقع باید دانست که هر دو دچار مشکلات خودشان شده اند و در این موقعیت باید راهکارهای مختلفی را برای حل این موضوع به کار گرفت.

– زن زمانی که متوجه می شود مرد هم دچار چرخه ی عقب نشینی خود شده، سعی می کند با شخص دیگری مانند یک دوست صمیمی صحبت کند تا بتواند محبت را از او دریافت کند و خودش را از افت احساسی نجات دهد. سپس به کمک شوهرش برود و مدت زمان عقب نشینی او را کمتر کند

– مرد سعی می کند شرایط را تحمل کند و ابتدا زن را از چاه نجات دهد و سپس به زن توضیح دهد که خودش هم درگیر چرخه اش شده است و باید مدتی را در سکوت سپری کند.

– مرد و زن هر دو سعی می کنند که مدتی را جدا از هم زندگی کنند و به روش های دیگری خودشان را از این چرخه ی احساسی آسوده کنند. مثلا مرد تنها زندگی کند و به مشکلاتش فکر کند. زن هم نزد دوستان و اقوام خود برود و با آن ها گفتگو داشته باشد تا بتواند از طریق آن ها نجات پیدا کند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.