۶ اقدام روزانه برای تبدیل ‏شدن به یک کارآفرین موفق

چگونه می توانیم یک کارآفرین موفق باشیم؟

مقاومت در برابر رئیس‌ خود‌ بودن و کسب درآمد بدون سقف، برای بسیاری از افراد بسیار دشوار است. با این ‌حال، اغلب اوقات شرایط به ضرر شما پیش می رود و شاید به همین دلیل است که ۹۰ درصد کارآفرینی ها با شکست مواجه می شوند. اما ۱۰ درصدی که موفق شده اند، چه کاری انجام داده اند؟ اگرچه برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق، راهکار مشخصی وجود ندارد اما با این حال، موفقیت سرنخ هایی از خود بر جای می گذارد.

به همین منظور برای شما دوستان عزیز سایت آگاه باشیم، ۶ مورد از موثرترین اقداماتی که شما را به یک کارآفرین موفق در کسب و کار خودتان تبدیل می کند، را آورده ایم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

پادکست کارآفرین موفق

۱ – برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق اهداف خود را شناسایی کنید

تنظیم اهداف ممکن است که بیشترین اهمیت را نداشته باشد، اما برای موفقیت در کسب و کار شما بسیار مهم است. فقط فکر کنید اگر شما ندانید کجا می روید، چگونه می توانید متوجه شوید که چه زمانی به مقصد خواهید رسید؟ اهداف تعیین شده برای کارآفرین موفق می تواند شامل چندین مورد پایه باشد:

– اهداف درآمدی

درآمد شما یکی از اولین ملاحظات مهم در هنگام اجرای یک کسب و کار است؛ زیرا اغلب اوقات، شما باید کار دیگری را کنار بگذارید تا وقت خود را به کارآفرینی اختصاص دهید. آیا می خواهید در مدت کوتاه به یک میلیونر تبدیل شوید؟ یا این که تصمیم گرفته اید در کنار افراد میلیاردر مانند مارک زاکربرگ و وارن بافت قرار بگیرید؟

با اطلاع از انتظارات درآمدی خود می توانید در برابر سایر شریک ها یا اعضای خانواده خود پاسخگو باشید. با این حال، باید توجه داشته باشید که تمرکز بیش از حد بر درآمد می تواند اثرات منفی بر کسب و کار شما بگذارد. برای جلوگیری از انحراف از مسیر اصلی خود، باید بررسی های منظم را انجام دهید.

– اهداف شیوه زندگی

کارآفرینی یک شغل با ساعت کاری ۹ صبح تا ۵ عصر نیست. در اغلب موارد، ساعت خاصی برای این کار وجود ندارد و احتمال آن وجود دارد که مجبور شوید سخت تر از گذشته کار انجام دهید. هرچه سریع تر به این نتیجه برسید که آیا این کار برای شما مناسب است یا خیر، برای شما بهتر خواهد بود؛ چرا که شما باید به این نتیجه برسید که آیا این شیوه زندگی را در بلندمدت برای خود می خواهید یا خیر.

بسیاری از کارآفرینان تمایل دارند کارهای مربوط به کسب و کار خود را در مکان مشخصی انجام ندهند و بیشتر آن ها را به صورت دورکاری انجام دهند. اگر قصد دارید که هفته ای چهار ساعت دورکار داشته باشید، کسب و کاری که مصمم به انجام آن هستید، باید شما را فعال کند. در عین حال، با ایجاد تعادل بین انتظارات و اهداف درآمدی، می توانید دید بهتری پیدا کنید که آیا تصمیم شما می تواند امکان پذیر باشد یا خیر.

برون سپاری

۲ – برون سپاری وظایف خسته کننده

به عنوان یک کارآفرین موفق ممکن است کارهای بسیار زیادی برای انجام داشته باشید. اختصاص دادن زمان خود صرفا به وظایف با ارزش و برون سپاری مابقی کارها می تواند نیروی شما را اصلاح کند و رشد کسب و کار شما را سرعت بخشد. یک گزینه موقت خوب، استخدام کارآموز است. این کار می تواند برای مبتدی هایی که محدودیت مالی دارند، بسیار سودمند باشد.

به طور معمول، کارآموزی روشی است که در آن به کارآموزان، تجربه کار در جهان واقعی داده می شود و در عین حال، حقوق کمتری به آن ها پرداخت می شود. این موضوع به کارآموزان کمک می کند تا بدون تعهد بلند مدت، مهارت هایی را یاد بگیرند و همچنین به صاحبان کسب و کار هم کمک می کند تا در شروع کار، مقداری پول ذخیره کنند.

روش دیگری برای انجام این کار وجود دارد و آن استخدام فریلنسر از سایت های مربوطه می باشد، تا به شما در موضوعاتی که در تخصص شما نیست، کمک کند. این کارها می تواند شامل نوشتن، طراحی و حتی ویرایش فیلم باشد. اگرچه ممکن است این کارها خسته کننده نباشند؛ اما واگذاری این کارها باعث می شود که با کار کردن بر نقاط قوت خود، از زمان خود به طور موثرتری استفاده کنید.

۳ – اتوماتیک کردن فرآیند ها با استفاده از فناوری

ما در قرنی زندگی می کنیم که می توانیم اکثر فرآیندها را با استفاده از نرم افزار و الگوریتم ها به صورت خودکار انجام دهیم. علاوه بر این، اتوماسیون در بازاریابی شرکت نقش اساسی ایفا می کند و همچنین درآمد را تامین می کند. آسان ترین کار برای اتوماسیون، بازاریابی است. نرم افزارهای بازاریابی پست الکترونیکی به شما اجازه می دهد که پاسخ های خودکار را برای ارسال گروهی از پیام ها، بدون هرگونه دخالت اضافی پس از اولین راه اندازی ایجاد کنید.

انجام خودکار فرآیندها می تواند بسیار کارآمد باشد، چرا که کارهای تکراری که بسیار زمان بر هستند، را انجام می دهد. آنچه شما می خواهید این است که اجازه دهید کارکنان شما حداکثر زمان خود را صرف انجام کارهای مفید کنند.

۴ – صرفه جویی در سرمایه گذاری برای طراحی

سرمایه گذاری در طراحی و برندسازی ممکن است بیشتر برای شرکت های بزرگ معنا پیدا کند، اما این کار در صورتی که درست انجام شود حتی برای کسب و کارهای کوچکتر هم می تواند سودهایی به همراه داشته باشد. یک تطبیق تصویری حرفه ای، نه تنها به شما کمک می کند که به عنوان یک کارآفرین موفق حرفه ای تر نشان داده شوید، بلکه در بلند مدت در برابر مشتریان قابل اعتمادتر خواهید شد.

به طور طبیعی، شما نمی خواهید که در شروع کار، مبلغ زیادی را به طراحی و ایجاد برند اختصاص دهید. در عوض سعی کنید که از ابزارهای رایگان آنلاین استفاده کنید و یا یک راهنما تک صفحه ای برند برای خود ایجاد کنید. اگر شما نیاز به ایجاد یک تعهدنامه دارید، سعی کنید به جای پرداخت هزینه تصاویر گران از آیکون های رایگان موجود در اینترنت برای پروژه های خود استفاده کنید.

آنلاین باشید

۵ – آنلاین باشید وگرنه کاملاً فراموش خواهید شد

در بازار دیجیتال امروز، اگر شما آنلاین نباشید، وجود نخواهید داشت. حتی کسب و کارهای سنتی می توانند به طور گسترده از بازاریابی دیجیتال و توسعه حضور قوی آنلاین بهره مند شوند. پس برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق نیاز است که به دنیای آنلاین وارد شوید.

ابتدا برای دامنه وب شرکت خود، یک حساب کاربری ایجاد کنید. قبل از این که تمام نام های تجاری توسط رقبای تان رزرو شوند، یک نام تجاری اجتماعی برای شرکت خود ایجاد کنید و بعد از آن شروع به پر کردن این پلت فرم ها با محتوای مربوط به کار خود کنید. اگر شما به اندازه کافی حرفه ای نیستید، از پلت فرم های آماده استفاده کنید، تا بدون نیاز به تجربه برنامه نویسی، کار خود را سریعاً شروع کنید.

۶ – استفاده از فیلم برای نشان دادن کسب و کار خود

روزانه در حدود ۵ میلیارد ویدئو در یوتیوب مشاهده می شود. علاوه بر این، ما شاهد افزایش تولید محصولات ویدئویی در پلت فرم های اجتماعی بسیاری مانند فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی هستیم. تحقیقات هم نشان داده است که در صورت استفاده صحیح، یادآوری و حفظ فیلم می تواند تا ۸۰ درصد افزایش یابد. اگر ویدئوهای مربوط به کسب و کارتان هنوز تاثیری نداشته اند، می توانید به برخی از راهکارهای زیر برای ساخت ویدئو توجه کنید:

۱٫ فیلم های اطلاعاتی تهیه کنید که به مخاطبان هدف شما آموزش می دهد، چگونه به هدف شان برسند.

۲٫ فیلم های خاص محصول برای توضیح مزایای خدمات یا پیشنهادات شما.

۳٫ فیلم های آماری به ‌روز که خبرهای جاری مربوط را گزارش می کنند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.