کارآفرین ها ثروت آفرین هستند و کارمندان تنها پول در می آورند – بخش دوم

خلاصه نوشته: کارآفرینان موفق بین میزان ثروت و مخارج زندگی خود رابطه متعادلی برقرار نموده اند و می دانند هر چقدر که ثروتمند باشند اگر بیش از درآمد خود خرج کنند فقیر می شوند و از هدف اصلی خود ثروتمند شدن فاصله می گیرند. بنابراین تمامی برنامه های خود را در جهت رسیدن به این هدف می چینند.

کارآفرین ها ثروت آفرین هستند

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در بخش اول این مقاله راجع به درآمد و ثروت اطلاعاتی در اختیار شما قرار دادیم و همچنین تفاوت های پول در آوردن و ثروتمند شدن را هم بیان کردیم. در نهایت با یک مثال هم تفاوت یک کارآفرین فعال با یک کارمند بی خیال را برایتان شرح دادیم. حال باید بدانید که چگونه می شود به ثروت زیاد رسید و سرمایه گذاری کرد.

شخصی برای سرمایه گذاری به مدیر قبلی اش زنگ زد و از او می خواست که یاد بدهد چگونه می تواند سرمایه گذاری کند. او شکست های زیادی را تجربه کرده بود و می داند که در این راه قرار است با خطرهای زیادی مواجه شود. او درآمدش از پنج میلیون تومان در ماه به پنج میلیون تومان در هفته رسیده بود. تنها تغییر او این بود که به جای این که به فکر پول در آوردن باشد، به فکر ساختن ثروت برای خودش و شرکتش خواهد بود.

پادکست کارآفرین ها ثروت آفرین هستند و کارمندان تنها پول در می آورند – بخش دوم

برای ثروتمند شدن باید از هر جهت آمادگی کامل داشته باشید

اگر می خواهید برای خودتان ثروتی ایجاد کنید و درآمد بالایی داشته باشید، باید بدانید که در این راه خطرهای زیادی وجود دارد و حتی ممکن است پول تان را از دست بدهید یا دو برابر آن را به دست آورید. این به خودتان بستگی دارد که چگونه عمل کنید و به دنبال درآمد باشید. باید این راه را قبول کنید و برای هر چیزی آمادگی داشته باشید.

هنگامی که شما به طور آماده وارد عمل می شوید هیچ چیزی نمی تواند شما را غافل گیر کند، این گونه می توانید به طور منطقی عمل کنید. اکثر میلیونرهای این دوره، راه های زیادی را برای چنین جایگاهی طی کرده اند و از روش های زیادی استفاده کرده اند، اما در میان همه ی آن ها ملک، سهام و بازاریابی شبکه از مشترکاتی بود که وجود داشت. برخی از افراد تنها به یکی از این کارها وابسته می شوند و همان را انجام می دهند اما معمولا انسان هایی که ثروت بالایی دارند هر سه روش را امتحان کرده اند و دستی در آن دارند.

این دست خود شما است که چه کارهایی می خواهید انجام دهید و از چه روش هایی استفاده می کنید. تنها به این بستگی دارد که با برنامه ریزی جلو بروید و منطقی فکر کنید. برخی از افراد ابتدا یک کار را انجام می دهند و به ثروت کمی می رسند. سپس با همان ثروت سراغ کارهای دیگری می روند و آرام آرام پیشرفت می کنند و به جایگاه های بالاتری می رسند.

کارآفرین ها ثروت آفرین هستند

برای سرمایه گذاری باید شناخت و اطلاعات کافی داشته باشید

این بر عهده ی خودتان است که چگونه به ثروت مورد علاقه تان برسید. تنها چیزی که در این راه مهم است این است که باید بدانید ثروت و دارایی خود را روی چه چیزی سرمایه گذاری کنید. اگر روی کاری تمرکز کنید که هیچ آگاهی از آن ندارید و درباره اش مطالعه نداشته اید قطعا شکست خواهید خورد؛ اما اگر بر روی کارهای مورد علاقه تان سرمایه گذاری کرده باشید علاوه بر این که سود خوبی می کنید، لذت بیشتری هم از کارتان خواهید برد. مثلا شخصی به میوه علاقه زیادی داشت. او در چند فروشگاه بزرگ میوه و باغ ها سرمایه گذاری کرد، سپس توانست فروشگاه های زنجیره ای خودش را ایجاد کند.

صبر و آگاهی مهم ترین ویژگی ها برای ثروتمند شدن

برخی از افراد می خواهند هرجور که شده به ثروت برسند و درآمد زیادی داشته باشند. چنین تفکری اشتباه است زیرا ممکن است وارد راه هایی شوند که تمام پول شان به باد برود و ثروتشان را از دست بدهند. برای رسیدن به ثروت صبوری و آگاهی مهم ترین چیز است. در کنار تمام این ها نباید وارد راه هایی شد که ریسک زیادی دارد؛ زیرا ثروت تمام آن چیزی است که شما در دنیا دارید. یکی از امن ترین راه ها سرمایه گذاری در بیمه عمر است.

بیمه ی عمر به ثروت بالایی نیاز ندارد و با یک سرمایه کوچک هم می توانید در آن شروع به کار کنید. بعضی از افراد بیمه های مختلفی را انتخاب می کنند که اهمیت زیادی ندارد، تنها همان که بیمه عمر باشد کافی است. می توانید از مشاورهای مالی و کسانی که این راه ها را رفته اند تجربه کسب کنید و با آن ها ارتباط داشته باشید تا اشتباهاتی که آن ها مرتکب شده اند را شما تکرار نکنید.

گسترش دادن کسب و کار راهی برای ثروتمند شدن

ساختن یک ثروت به شما آرامش می دهد و زمان زیادی می خواهد اما درآمد و پول درآوردن در کسری از ثانیه هم صورت می گیرد و ممکن است لحظه ای از بین برود. ثروت از کسب و کار می آید اما پول در آوردن از استخدام در یک شغل است. برای داشتن ثروت بهترین کار این است که کسب و کار خودتان را داشته باشید و آن را گسترش دهید.
در عین حال که در حال تلاش برای کسب درآمد و ساختن ثروت هستید، سعی کنید که هزینه های زندگی تان را پایین نگه دارید. گاهی وقت ها ثروتتان بی دلیل برای چیزهایی در خانه هدر می رود که اصلا به آن ها نیازی نبوده است. داشتن هزینه های بالا برابر است با از دست دادن ثروت! و به همین دلیل است که اکثر کارآفرین ها سعی می کنند هزینه های خود را مطابق با درآمد و ثروتشان تنظیم کنند.

شاید از خودتان بپرسید که بعضی از کارآفرین ها خرج ها و مهمانی های زیادی برای خودشان می تراشند که البته شما باید به آن هم دقت کنید که درآمدشان هم چندین برابر خرج آن ها است و مهمانی و خرج خانه شان ضرری ندارد و از این بابت خیال شان کاملا راحت است.

ویژگی های کارآفرینان

آنها نسبت به رشد مالی طرز فکر مثبتی دارند

این افراد در مورد کسب و کار و شیوه های مختلف آن بسیار ذهن خلاقی دارند، زیرا طرز نگرش و فکر آن ها نسبت به رشد مالی کاملا مثبت و دور اندیشانه است. بنابراین آن ها دیدگاه متفاوتی نسبت به پول و ثروت اندوزی دارند و همین مسئله موجب می شود که به فرصت های سودمند بیشتری تمرکز داشته باشند. از طرفی چنین طرز فکری افراد کارآفرین را به این باور می رساند که همواره پروژه های بزرگتری وجود دارد که می تواند فرصت های مالی بهتری را در اختیارشان قرار دهد و برای رسیدن به آن تلاش می کنند.

با افراد مثبت و موفق ارتباط برقرار می کنند

افراد ثروتمند می دانند که وجود افراد موفق در محیط اطراف آن ها به چه میزان می تواند در میزان پیشرفت آن ها موثر باشد، بنابراین سعی می کنند که همیشه ارتباط خود را با افراد مثبت و موفق حفظ نمایند. از طرفی در ارتباط بودن با چنین افرادی موجب ایجاد انگیزه و انرژی مثبت در فرد می گردد، به همین دلیل کارآفرینان همیشه بخش از تایم خود را صرف شرکت در کنفرانس ها، رویدادها و .. میکنند تا بیشتر با افراد موفق و طرز فکرشان آشنا شوند. به خارج از محدوده راحتی خود می روند

این افراد معتقد هستند برای رسیدن به موفقیت باید مقداری از محدوده راحتی خود خارج شد و تنها راه ارتقا واقعی در هر زمینه ای را حرکت به خارج از محدودیت و داشتن ایده های جدید و آغاز تلاش برای دست یافتن به آن می دانند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.