راه و روش کسب ثروت که میلیاردرها از آن استفاده می کنند

چگونگی کسب ثروت توسط ثروتمندان بزرگ

تاکنون فکر کرده اید که چرا ثروت در اختیار عده کمی از افراد قرار دارد و تعداد زیادی از انسان ها در فقر به سر می برند؟ تاکنون میلیون ها نفر از قانون جذب برای رسیدن به موفقیت و ثروت استفاده کرده اند و این دیگر یک راز نیست. قانون جذب به ما یاد می دهد که چگونه هر چیزی را که می خواهیم به دست آوریم، به جایی که می خواهیم برسیم و کارهایی که دوست داریم را انجام دهیم.

دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در ادامه با نکاتی برای کسب ثروت با ما همراه باشید.

پادکست راه و روش کسب ثروت

اهمیت کسب ثروت در زندگی

پول به خودی خود نه چیز خیلی خوبی است و نه بد. زیرا روزی تمام خواهد شد، اما آموزش تولید آن و کسب ثروت بسیار ضروری است.
یک سازمان در کشور آمریکا، زندگی ۱۰۰ نفر را از روزی که کار خود را آغاز کردند تا مدت ۳۰ سال یعنی زمان بازنشسته شدن آنان، مورد بررسی قرار داد. آمار نشان می داد که تنها ۴ نفر از نظر مالی در امنیت بودند. ۵ نفر هنوز کار می کردند و ۳۶ نفر مرده بودند. همچنین ۵۴ نفر از این افراد، به طور کامل ورشکست شده بودند، به طوری که مجبور بودند به وسیله کمک از دیگران یا خیریه ها زندگی خود را بگذرانند.

طبق این آمار فقط ۵ درصد افراد توانستند با کسب ثروت زندگی خوبی برای خود بسازند و ۹۵ درصد دیگر شکست خوردند. این آمار در آمریکا جمع آوری شده، اما در نقاط دیگر جهان و کشورهای در حال توسعه، با آمارهای بسیار بدتری درباره میزان کسب ثروت افراد طرف هستیم. چه چیزی این ۵ درصد از افراد را متمایز می کند؟

میلیاردرهایی با مدارج دانشگاهی و میلیاردرهایی با تحصیلات بسیار کم وجود دارند. میلیاردرهایی وجود دارند که ثروتمند به دنیا آمده اند، همچنین میلیاردرهایی هستند که یک بار کاملاً ورشکسته و بی خانمان شده اند. کارگرانی هستند که ثروت را به دست آورده اند و دکترهایی که فقیر هستند.

ثروتمند شدن و رسیدن به استقلال مالی

ویژگی مشترک بین افراد ثروتمند در مورد کسب ثروت

«آن ها قانون جذب را به خوبی می فهمند و از آن در زندگی روزمره خود استفاده می کنند» ثروتمندان به خوبی می دانند که نعمت و ثروت وجود دارد و باید از آن استفاده کنند. موضوع برای آن ها یک موقعیت برنده – بازنده نیست، بلکه با اطمینان کامل می دانند برای همه به مقدار کافی وجود دارد. همگی ما می توانیم ثروتمند شویم، ولی بشر باید یاد بگیرد که چگونه از تفکر صحیح و این موهبت الهی یعنی قانون جذب برای کسب ثروت استفاده کند. دانشی که توسط افراد توانگر و مردم دانا و خردمند از سال های گذشته به کار گرفته شده، می تواند مال شما هم باشد.

در ابتدا به این پرسش پاسخ دهید. درباره توانگری چه احساسی دارید؟ توجه کنید که امکان ندارد بدون ثروت، صاحب زندگی کامل و موفقی شوید. بر اساس شناخت انسان و ویژگی های ذاتی اش، شما باید امکانات زیادی برای زندگی و استفاده از استعدادهای نهفته خود داشته باشید. به دست آوردن این امکانات بدون داشتن ثروت و پول، ممکن نیست.

خیلی از مردم هنگامی که درباره پول و ثروت صحبت می شود، دچار احساس ناخوشایندی می شوند. اگر تصور ثروتمند بودن برای شما راحت نیست، به این دلیل است که فکر می کنید کسب ثروت دور از طبیعت شما است. آیا تا کنون دقت کرده اید که افراد توانگر چقدر راحت درباره پول صحبت می کنند؟ آن ها می دانند که انجام کارهای بزرگ مستلزم توانگری است و خدمتی که می توانید بدون پول انجام دهید، محدود به حضور فیزیکی شما در یک جایگاه معین است.

پیشرفت و توسعه، فراتر از حضور فیزیکی شما بوده و نیازمند پول است. آن ها در زندگی شان تصمیم می گیرند که خدمات خود را فراتر از مرزهای فیزیکی شان توسعه داده تا مشتریان خود را افزایش دهند. در این‌ شرایط، ثروت دائما به سمت این افراد می رود. چیزی که باید بفهمیم این است که داشتن پول به خودی خود چه اهمیتی دارد. کار کردن با پول باعث پیشرفت ما می شود، نه صرفاً داشتن آن! وقتی پول بیشتری دارید یعنی قادر به انجام خدمات بیشتری هستید.

کسب ثروت

شما ثروت را جذب می کنید یا مانع از ورود آن به زندگی خود می شوید؟

بهتر است این تمرین را انجام دهید. موارد زیر را بخوانید و آن هایی که در مورد کسب ثروت در شما صدق می کنند را تیک بزنید:

• من در زندگی شایسته ثروت بیشتری هستم

• من دوست دارم درآمد بسیار بیشتری داشته باشم

• می خواهم خانواده ام را بیشتر تامین کنم

• بعضی اوقات در مورد پول نگران هستم

• من به سختی کار می کنم اما درآمدی که شایسته آن هستم را ندارم

• چیزهای زیادی در زندگی هستند که می خواهم، ولی توانایی به دست آوردن آن ها را ندارم

• بدون شغل همیشگی ام، راه دیگری برای کسب درآمد ندارم

حالا تصور کنید اگر می توانستید از ذهن تان برای به وقوع پیوستن این موارد استفاده کنید، کاملاً واضح است که مایل بودید کجا باشید و چه کاری انجام دهید. واضح است که دوست دارید ثروت به دست آورید و دغدغه مالی در زندگی نداشته باشید. تصور کنید که می توانید زندگی رویایی برای خود خلق کنید. تصور کنید هزاران نفر از چیزی که به وجود می آورید سود خواهند برد. فرقی نمی کند یک کتاب باشد، انجام کاری هنری یا نوعی تجارت.

قدرت درون شما

شما واقعا چه کسی هستید؟ با دقت به درون خود نگاه کنید، خواهید دید که از مولکول ها ساخته شده اید. دقیق تر نگاه کنید و می فهمید که مولکول ها از اتم ها ساخته شده اند و همین اتم ها از اجزایی مثل الکترون، نوترون و پروتون تشکیل شده اند. اگر یک گام جلوتر بروید می بینید که دیگر ماده ای وجود ندارد و فقط انرژی باقی می ماند.

در واقع شما نوعی از انرژی هستید در قالب فیزیکی، یا از نظر روحانی، شما روحی هستید در یک جسم، یک ذره از سوی خداوند. ما با قدرتی لایتناهی کار می کنیم و با قانونی به نام قانون جذب زندگی می کنیم. چیزی که درباره آن فکر می کنید به زندگی شما جذب می شود. مثلاً اگر فکر و ذهن خود را درگیر کسب ثروت و پول سازی کنید، به تدریج و با تلاش موفق خواهید شد.

قانون جذب در حال کار کردن است و هیچ گاه نمی توانید از آن فرار کنید. اگر این قانون را به درستی بفهمید و درک کنید، می توانید فرمان دهید چه چیزی به زندگی شما وارد شود. حالا از خودتان بپرسید که معمولا به چه چیزهایی فکر می کنید؟

مشکل اینجاست افکار اغلب شما مانند اکثر مردم درباره نگرانی های روزمره تان، چیزهایی که ندارید و ترس های تان است. والاس در کتاب علم ثروت می گوید: «شما قدرت طبیعی و ذاتی برای انتخاب دارید. اما تلاش بیشتری نیاز است تا ما بین فکرهای دلخواه و افکاری که خود به خود در اثر پیش آمدها، به ذهن خطور می کنند، انتخاب درستی داشته باشید.»

وقتی شما به اتفاقات اطراف تان و اوضاع معمول فکر می کنید، باز همان اتفاق تکرار می شود. این طور فکر کردن آسان است اما وقتی که نمی توانید درباره اتفاقات متفاوت فکر کنید، چگونه انتظار دارید اوضاع تان عوض شود؟

واتلز هم به همین موضوع اشاره کرده است: «فکر کردن به چیزهای درست بدون توجه به اوضاع اطرافمان دشوار و نسبت به کارهای دیگر، نیازمند نیروی بیشتری است، ولی کلیت همین است و این کار شدنی است.»

برنامه ریزی ذهنی ما وقتی خیلی کوچک بودیم شروع شد. دریافت کارنامه درسی یک مثال خوب است که احتمالاً همه ما آن را تجربه کرده ایم. به ما یاد دادند بر نمرات کارنامه توجه کنیم نه به تصویر ذهنی از نمره ای که می خواهیم داشته باشیم تا به موفقیت برسیم.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.