۴ باور غلط که موجب شکست شما در کسب و کار آنلاین می شود

۴ باور غلطی که درباره کسب و کار آنلاین وجود دارد

ایجاد یک کسب و کار آنلاین موفق و کسب سود از آن احتمالاً آرزوی خیلی از افراد است، اما همه نمی توانند در آن موفق شوند. این روش کاری هم مزیت هایی دارد و هم مشکلاتی که ممکن است در کارهای دیگر وجود نداشته باشد. در این روش، در حالی که حتی لباس کار به تن ندارید، می‌توانید کار خود را در خانه انجام دهید. هیچ کس هم به عنوان رئیس نمی تواند به شما دستور دهد. در ادامه همراه ما باشید تا به شما بگوییم باورهای غلط درباره درآمد کسب و کارهای اینترنتی چه هستند.

اگر فکر می‌کنید راه اندازی یک کسب و کار آنلاین موفق و پول ساز در اینترنت یک حرف بیهوده است، کاملاً در اشتباه هستید. حتی بعضی از مردم بر این باور هستند که نمی‌ توان پول واقعی از طریق آن به دست آورد. باید گفت اطلاعات این افراد به شدت ناقص است و درک درستی از فضا و کسب وکارهای آنلاین آن ندارند. دوستان عزیز سایت آگاه باشیم در اینجا قصد داریم ۴ باور غلط درباره کسب و کار آنلاین را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

پادکست کسب و کار آنلاین

۱ – همه می توانند از اینترنت پول دربیاورند!

بدون شک می توان افرادی را یافت که درآمد خوبی از طریق اینترنت و کسب و کار آنلاین کسب می کنند. مثلاً با ارائه محصولات یا خدمات خاص، کسب و کار موفقی برای خودشان ساخته اند و هر روز هم پیشرفت می کنند. موفقیت افراد خاص، به این معنی نیست که هر کسی می تواند به راحتی از اینترنت پول در بیاورد.

افراد ناآگاه می گویند که موفقیت در فضای مجازی مثل آب خوردن ساده است و فقط باید تلاش و کوشش فراوانی داشته باشید و رویاهای بزرگی را در ذهن پرورش دهید. در واقعیت، خیلی از افراد با تلاش بی وقفه و آرزویی بزرگ کار خود را آغاز می‌کنند، اما در نهایت موفق نمی شوند هیچ سودی به دست آورند. در نتیجه در کار خود شکست می خورند و همان سرمایه اولیه را هم از دست می دهند.

باید بدانید که همه برای موفقیت در کسب و کار آنلاین ساخته نشده اند. برخی افراد راه درست را انتخاب کرده اند و به موفقیت رسیده اند و برخی نمی توانند به آنچه در ذهن دارند برسند و این، امری طبیعی است. می توان گفت همه پتانسیل شروع کسب و کار آنلاین را دارند، اما مهم این است که بدانید، همه نمی توانند از این پتانسیل به طرز صحیح استفاده کنند و آن را به سود دهی و کسب درآمد برسانند.

پول در آوردن از طریق کسب و کار آنلاین نه خیلی موضوع پیچیده و سختی است و نه خیلی آسان. یک کسب و کار آنلاین موفق به صبر زیادی نیاز دارد و در طول کار ممکن شکست را هم تجربه کنید. در این شرایط، اگر اعتماد به نفس و روحیه شما کافی نباشد، نمی توانید درس بگیرید و راه درست را انتخاب کنید.

۲ – همه افراد آنلاین، فریب کار هستند

اگر به دور و اطراف خود نگاه کنید، آدم هایی بدبین را می بینید که که می گویند کسب درآمد از اینترنت، فقط کلاه برداری است و افرادی قصد دارند، پول شما را بالا بکشند. حقیقت این است که چنین افرادی در فضای آنلاین وجود دارند و نمی توان منکر آن شد. همچنین برخی افراد از اطلاعات پایین دیگران سوءاستفاده می‌کنند.

پس شما باید آگاهی کافی داشته باشید. بهتر است طرف مقابل خود را بشناسید و عملکرد او را بررسی کنید. در همین فضای کسب و کار آنلاین که افراد کلاه بردار در آن وجود دارد، می توان تعداد زیادی از افراد را پیدا کرد که در ازای مبلغ مناسبی، کار شما را انجام داده یا خدماتی ارائه می کنند. پس باید بدانید که این طرز تفکر بسیار اشتباه است. افراد سودجو در همه زمینه ها وجود دارند اما افراد صادق هم پیدا می شوند.

اگر با اطلاعات کافی از فضای مجازی استفاده کنید، مطمئن باشید که هیچ کس قادر نخواهد بود شما را فریب دهد. به همین دلیل لازم است دقت فراوانی داشته باشید.

کسب و کار آنلاین

۳ – کسب و کار آنلاین سختی ندارد، مثل آب خوردن است!

ممکن است هر موقع عنوان «کار کردن در خانه» به گوشتان می خورد فکر کنید بی معنی و احمقانه است؛ اما واقعیت این نیست. فردی که تاکنون تجربه کسب و کار آنلاین را نداشته، افرادی که در خانه کار می کنند را تعدادی انسان تنبل که تحمل سختی ندارند در نظر می گیرد. برخی فکر می کنند این افراد صبح تا شب را به وسیله بازی رایانه ای یا نگاه کردن سریال و فیلم سپری می کنند. هر زمان که دلشان خواست استراحت می کنند در واقع این تفکر وجود دارد که کار واقعی انجام نمی شود. این طرز تفکر به کلی غلط است.

آدم هایی که در خانه مشغول کار هستند، توانایی های زیادی دارند که کارمند معمولی ندارد. مثلاً آن ها انعطاف‌ پذیر هستند و می توانند با انجام این کارها، عملکرد بهتری داشته باشند. این افراد معمولاً توانایی های خاصی دارند که باعث می شود حاضر نشوند مانند یک کارمند معمولی هر روز صبح سر کار بروند. در واقع این کسب و کار آنلاین برای آن ها مشکلاتی هم به وجود می آورد؛ چون این افراد، بررخی اوقات مجبور می شوند بیشتر از دیگران به فعالیت بپردازند.

یک موضوع دیگر که باید در نظر گرفت، ثابت نبودن درآمد در کسب و کار آنلاین است. ممکن است شما در دوره زمانی خاصی به خوبی محصولاتتان را بفروشید یا پروژه‌هایی را به اتمام برسانید و در دوره‌ای دیگر هیچ درآمدی کسب نکنید. جو رقابتی حاکم بر اینترنت بسیار شدید است و موفقیت برای همه ممکن نیست. بدیهی است که برخی شکست می‌خورند و برخی به اوج موفقیت و ثروت می‌رسند.

۴ – خیلی زود می توان با کسب و کار آنلاین به پول رسید

اگر قصد دارید پول خوبی از طریق کسب و کار آنلاین به دست آورید، باید مسیر خود را به آرامی طی کنید. پولدار شدن فوری از طریق اینترنت در اکثر موارد، یک دروغ بزرگ تبلیغاتی است. شما باید برای رسیدن به موفقیت از توانایی ‌ها و مهارت های اجتماعی و عملیاتی مناسبی برخوردار باشید.

اجازه دهید یک برنامه‌نویس وب را مثال بزنیم. در وضعیت عادی، تقریباً هیچ کس پروژه خود را به این فرد نمی ‌سپارد، مگر آنکه تجربه و نمونه کار خوبی در زمینه کاری داشته باشد. به همین دلیل، چنین فردی باید از پروژه‌های کوچک شروع کند تا توانایی‌های خود را به اثبات برساند و پس از آن قادر باشد پروژه های بزرگ تر با سود بیشتر را قبول کند.

یا برای مثال یک نویسنده را در نظر بگیرید که کسب و کار آنلاین او تولید محتوا است. فرقی نمی کند که این فرد چقدر در نوشتن توانایی دارد. چرا که جذب مخاطب، بسیار زمان بر است و باید برای آن صبر زیادی به خرج داد. ممکن است این موضوع حتی سال‌ها به طوا انجامد اما اگر با نویسنده خیلی خوبی طرف باشیم، می توان در عرض چند ماه هم موفقیت کسب کرد.

توجه کنید هر گاه کسی به شما گفت می‌توانید فورا از طریق اینترنت و راه اندازی یک کسب و کار آنلاین پول در بیاورید، احتمالاً فردی بی‌تجربه یا در مواردی کلاه بردار است. به هر حال شک نکنید که با قدم گذاشتن در مسیر صحیح، می توانید به کسب سود در فضای مجازی بپردازید، اما این کار تنها با تلاش و سختی کشیدن ممکن می شود. به شما اطمینان می دهیم که هیچ راه خیلی سریع و در عین حال قانونی، برای پولدار شدن در یک شب وجود ندارد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.