چگونه یک کسب و کار جدید راه اندازی کنیم ؟

شرایط مورد نیاز برای تبدیل شدن به کارآفرین موفق

بسیاری از افراد تمایلی ندارند که کارمند باشند و برای دیگران کار کنند از همین رو این ضرورت در آن ها احساس می شود که باید کسب و کار مخصوص به خود را داشته باشند. در این صورت است که از کار خود احساس رضایت خواهند داشت.

پادکست کسب و کار جدید

اگر شما هم تصوری این چنینی دارید باید بدانید که تنها نیستید، فکر ایجاد کسب و کاری مخصوص به خود تقریبا در بین تعداد محدودی از افراد یک کشور وجود دارند و آن ها تمایل دارند تا به صورت تمام وقت و یا به صورت پاره وقت مشغول به انجام کسب و کار خود باشند. طی یک تحقیق گسترده ۵۰ درصد از زنان آمریکا در سال ۲۰۰۰ کسب و کار مخصوص به خود را داشته در حالی که در سال ۱۹۹۱ تنها ششصد هزار نفر از آن ها در خانه مشغول به کار بودند و طی یک دهه این تعداد دو برابر شده است. از همین رو خیلی نمی تواند تعجب آور باشد که بگوییم در عصر کارآفرینی زندگی می کنیم.

در دنیای امروزه تقریبا با اطمینان می توان گفت که تمامی مردان و زنان حضور در بازار کار و ضرورت ایجاد یک کسب و کار جدید برای خودشان را احساس می کنند. همچنین بیش از هر زمان دیگری علم پیشرفت کرده و ابزارها و دانش ها و فرصت های بسیاری روبروی آن ها قرار دارد تا بتوانند به خواسته خود برسند حتی برای کسانی که هیچ تجربه ای در زمینه کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار جدید ندارند.
باید بدانید که کارآفرینی و ایجاد کسب و کار همانند نامش بسیار هیجان انگیز بوده و تصوری که مردم از آن دارند بسیار متفاوت است. آن ها فرد کارآفرین را یک انسان نیرومند می دانند که می تواند با همه ی مشکلات دست و پنجه نرم کرده و پیروز شود و سپس وارد بازار کار شود و به موفقیت های زیادی دست پیدا کند. آیا شما روشی سراغ دارید که با استفاده از آن بتوانید یک سرمایه گذاری کوچک را تبدیل به موفقیتی بزرگ کنید؟ شاید بگویید اختصاص دادن پولی برای شرکت در قرعه کشی های مختلف نیز همین ویژگی را دارد. اما واقعیت این است که سختی های کارآفرینی، تجارت و کسب و کار بهتر از شرایط موجود برای شرکت در قرعه کشی های مختلف است.

کسب و کار جدید

برای شروع کسب و کارتان چه چیزهایی نیاز دارید؟

در گزارشی از یک نمایشگاه با موضوع تجارت و کسب و کار، مجری برنامه از بازدیدکنندگان در رابطه با هدفشان از بازدید این نمایشگاه سوال می کرد. جواب فردی این بود «احساس کردم داشتن یک کسب و کار اختصاصی خوب است» این جواب بسیار هوشمندانه و جذاب بود و باعث می شد آدم به فکر فرو رود این که تمامی اقشار جامعه به فکر کارآفرینی هستند.

اما اگر اندکی در رابطه با این پاسخ فکر کنید متوجه می شوید که صفت خوب برای توصیف یک کسب و کار کلمه مناسبی نیست. در واقع استفاده از کلماتی مانند جذاب، چالش برانگیز یا تجربه مفید می تواند توصیف بسیار کامل و البته تشویق کننده ای باشد، برای کسانی که به هیجان علاقه دارند. در واقع من معتقدم داشتن کسب و کار فردی یک امر مهیج و آموزنده هست اما خوب نیست.

تاکنون این سوال ذهن شما را به خود مشغول کرده که کارآفرینی و ایجاد کسب و کار فردی به معنی تلاش و کوشش است؟ پاسخ این سوال قطعه مثبت است. زیرا کارآفرینان موفق همواره ریسک می کنند و برای رسیدن به بالاترین حد موفقیت تلاش می کنند. اگر داشتن امنیت شغلی و حقوق ثابت مطلوب شماست، به این معنی است که کارآفرینی و ایجاد کسب و کار فردی با روحیه شما سازگار نبوده و نمی تواند برای شما مناسب باشد.

همان طور که می دانید عده زیادی از مردم تصور نادرستی از کارآفرینی و ایجاد یک کسب و کار سودمند دارند. در واقع باید بدانید که ایجاد کسب و کار به این معنی نیست که شما حتما باید مغازه ای باز کنید و کالا یا خدمتی را برای عرضه داشته باشید تا مردم برای خرید نزد شما بیایند. در واقع شما باید اطلاعات خود را در رابطه با برنامه ریزی، فروش و مسائل مالی بالا ببرید؛ در صورتی که اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشید نمی توانید در کسب و کار و تجارت موفق شوید. اگر بر این باور هستید که همه چیز خود به خود درست خواهد شد، در تجارت موفق نمی شوید.

اکثر کسانی که کارمند و حقوق بگیر هستند، به درستی نمی دانند که افراد هر درآمدی را که با ایجاد کسب و کار فردی شان کسب می کنند تا چه اندازه می تواند برایشان مهم می باشد. اگر نتوانید به عنوان یک تاجر به کسب درآمد برسید اصلا تاجر نیستید. از همین رو برای موفقیت در کسب وکار باید شجاع باشید. هنگامی که یک حساب بانکی پر از پول دارید می توانید با چالش های مالی در سرمایه گذاری روبرو شوید.

باید فرض کنید که هیچ راه دیگری ندارید. نمی توانید شغلی پیدا کنید، از نظر مالی هم تحت فشار هستید و باید راهی پیدا کنید. آیا هنوز هم می توانید و دوست دارید کسب و کار خودتان را ایجاد کنید و وارد دنیای کارآفرینی شوید؟ اگر از ده عامل مفید و سازنده ای که می آموزید استفاده کنید مطمئن باشید که می توانید یک زیربنای عالی برای کسب و کار خود فراهم کنید.

باید بدانید که ایجاد کسب و کار به پول یا تجربه زیاد نیازی ندارد تنها چیزی که در ابتدا به آن نیاز دارید میل و اشتیاق بسیار قوی برای در دست گرفتن کنترل زندگی تان می باشد. زیرا شروع یک کسب و کار مطمئنا تغییرات بسیار زیادی را در زندگیتان ایجاد خواهد. همچنین نیاز است که:

جنبه های مختلف کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار را بیاموزید

با دیگر جنبه های تجارت هماهنگ شوید.

موانع احتمالی که در مسیر موفقیت تان وجود دارد را درک کنید.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود شما از ادامه کار دلسرد و یا منصرف شوید؛ از جمله آن ها ورشکستگی و نابودی کسب و کار می باشد. پس از این اتفاق شما به این نتیجه می رسید که ضعف مالی و کمبود سرمایه تنها دلیل این شکست بوده است اما باید بدانید که دلایل اصلی شکست تجاری عبارتند از:

۱- ضعف در توانایی بازرگانی و یا مدیریت

۲- ارزیابی اشتباه از پتانسیل های تجاری

۳- کافی نبودن فعالیت های بازاریابی

۴- برنامه ریزی ضعیف

 

آیا برای ورود به دنیای کارآفرینی آماده هستید؟

در این مقاله شما به راحتی می توانید مفهوم تجارت و کسب و کار را به درستی درک کنید تا بتوانید یک کسب و کار موفقیت آمیز برای خود دست و پا کنید. ما در قسمت بعدی این مقاله به شما می آموزیم که با ارزیابی درست می توانید به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید و این که برای شروع به چه چیزهایی نیاز پیدا خواهید کرد.

ادامه دارد …

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.