کلیدهای جذب افراد مختلف در یک رابطه

پذیرفتن

جایگاه توجه بدون ایجاد شروط و محدودیت ها، از هدایای گران بهایی است که می توانید به دیگران تقدیم کنید. این کار بدین معناست که شما آن ها را همان گونه که هستند قبول دارید. همواره از انتقاد کردن و یا پیوسته ایراد گرفتن از کارهایشان پرهیز کنید. سعی کنید تمام موضوعات مربوط به آن ها را خارق العاده ببینید! این کار اولین قدمی است که می توانید در جهت جذب دیگران به سمت خود بردارید و برای نشان دادن این قدم راهکارهای بسیار ساده ای وجود دارد که در این مقاله برای شما دوستان عزیز سایت آگاه باشیم شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

همواره لبخند بر روی لب هایتان داشته باشید. زمانی که شما در زمان دیدار با شخصی لبخند بر لب دارید، طرف مقابلتان بیشتر از پیش برای خود ارزش قائل شده و اعتماد به نفس بیشتری می گیرد. در این شرایط، وی حس خوشایندی نسبت به خود پیدا کرده و احساس می کند می تواند آدم با ارزشی در جامعه باشد. با این شرایط آن شخصی که باعث به وجود آمدن این حس خوشایند شده، برای آن ها جایگاه خاصی خواهد داشت و قبل از هر گونه صحبت با آن شخص، او را دوست خواهند داشت.

پادکست کلیدهای جذب افراد مختلف در یک رابطه

تشکر و قدردانی

شما در هر زمانی و در هر کجای دنیا اگر به خاطر کارهای دیگران، چه کارهای جزئی و چه کارهای اساسی شان، از آن ها تشکر کنید، با این کار حس ارزشمندی آنان را تقویت نموده اید. همچنین اعتماد به نفسشان را افزایش داده و حس شایستگی به آن ها دست خواهد داد. در این صورت آن ها برای خود احترام بیشتری قائل خواهند بود. راهکارهای ایجاد چنین احساسی در افراد مختلف بسیار ساده می باشد و تنها کافی است برای هر کار یا رفتاری که در حق شما انجام می دهند، تشکری ساده بکنید.

داشتن رفتاری درست همراه با تشکر در قبال کارها و رفتار دیگران را تمرین کرده و آن را به عنوان یک عادت در خود ایجاد نمایید. برای این کار می توانید از کودکتان به خاطر کارهایی که انجام می دهد، از همسرتان بابت خدماتش و یا حتی از منشی دفترتان قدردانی کنید.

مزایای تشکر و قدردانی از طرف مقابل

شما با تشکر، به دو نتیجه ی مطلوب خواهید رسید. در واقع با لبخند زدن و تشکر از دیگران، علاوه بر این که باعث می شوید ارزش طرف مقابلتان بالا برود و بتواند برای خود احترام بیشتری قائل شود، خودتان نیز ارزش بیشتری برای خود قائل شده و می توانید بیشتر به خود احترام بگذارید. در ازای هر باری که می توانید احساس خوبی به یک نفر بدهید و کمک کنید تا خودش را بیشتر از قبل دوست داشته باشد، باعث می شوید احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا کرده و خودتان را نیز بیشتر دوست داشته باشید.

به ازای هر مقداری که علاقه ی شما به خودتان بیشتر شود، به دیگران بیشتر اهمیت داده و با نیتی پاک تر با آن ها رفتار خواهید نمود و در نهایت راحت تر می توانید دیگران را به سمت خود جذب کرده و در این زمینه بیشتر تلاش کنید.

کلیدهای جذب افراد

تایید افراد

در واقع یکی از مواردی که برای بسیاری از افراد در هر رده ی سنی اعم از کودک تا بزرگسالان به صورت ناخودآگاه اهمیت فراوانی دارد تایید کارها و رفتارهایشان از جانب دیگران می باشد. اما باید شما این را بدانید هر اندازه هم که دیگران شما را تایید نمایند، باز هم رضایت نخواهید داد و برای تایید دیگران بیشتر تلاش خواهید کرد. در واقع میزان نیازمندی انسان ها به تایید از جانب دیگران به اندازه ی نیازهای اساسی مانند خوردن و آشامیدن می باشد. اگر شما جزو افرادی باشید که پیوسته دیگران را تایید می کنند، به صورت ناخودآگاه تمامی افراد به سمت شما جذب خواهند شد.

بهترین راه برای تایید افراد، ستودن آن ها می باشد. همواره بدانید به ازای هر بار که کارهای یک شخص را تایید می کنید، بر ارزش او افزوده و اجازه می دهید تا بداند فردی بی نظیر می باشد و با این کار به فردی جذاب و قابل اعتماد تبدیل می شوید.

تحسین و تمجید دیگران

آبراهام لینکلن می گوید: «هر شخصی دوست دارد تحسین شود» زمانی که شما یک فرد را با نیتی پاک و با تمام وجود به خاطر موفقیت هایی که در زندگی داشته چه از لحاظ شغلی، کاری، تحصیلی و حتی رفتاری تحسین می کنید، او را نسبت به عملکردش خشنود ساخته و باعث خواهید شد تا حس خوشایندی نسبت به خود داشته باشد. با این کار نه تنها شما را بیشتر از قبل دوست خواهد داشت بلکه حس مهم بودن، با ارزش بودن، مورد تایید بودن به وی دست داده و احساس می کند بیشتر از قبل شناخته شده می باشد.

در واقع با تمجید از افراد در مواردی بسیار جزئی هم چون وقت شناس بودن، داشتن اراده ی فراوان برای انجام کارها، موفق شدن در مسائل مختلف زندگی و گرفتن جایزه و حتی یک تقدیرنامه به اندازه تمجید آن ها به خاطر مسائل بزرگ تر با ارزش خواهد بود و می تواند کمک کننده ی شما در این مسیر باشد. همواره به دنبال دلیلی برای تحسین کردن افراد باشید چرا که با این کار باعث خواهید شد دیگران بیش از پیش به سمت شما جذب شوند.

توجه داشتن به افراد

توجه، مهم ترین بخش رفتاری انسان ها می باشد. به کمک توجه می توانید قوی ترین حس با ارزش بودن را در فرد ایجاد نموده و در کوتاه ترین زمان افراد را شیفته ی خود نمایید. هنگامی که یک نفر از جانب شما توجه تمام و کمال دریافت نماید، احساس می کند انسان با ارزشی برای خودش و جامعه می باشد؛ به همین دلیل بیشتر از قبل به سمت شما جذب خواهد شد.

در واقع پنج وسیله ی نیرومند برای ساختن شخصیتی خود انگار برای شما توضیح داده شد و اگر بتوانید به کمک تلاش فراوان این رفتارها را به صورتی قوی در خود ایجاد نمایید، به یکی از موثرترین افراد در زندگی شغلی، شخصی و اجتماعی تبدیل خواهید شد.

100%
نظرسنجی
  • لطفا به مطلب بالا امتیاز دهید بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.