راهکارهای کم کردن وزن با تکنیک تیسرت

بهترین روش برای کم کردن وزن و رسیدن به اندام ایده آل

چندی پیش توسط متخصصان تغذیه برنامه عملی ۲۰ روزه ای را اجرا شد که در آن به ۵۱۳ زن، یک دستور لاغری ساده، جالب و موثر داده شد تا هر روز آن را دنبال کنند. افرادی که این برنامه را دنبال کردند، به طور طبیعی میزان زیادی از وزن خود را کاهش دادند. اما، جالب ترین بخش این برنامه، یک حقیقت عجیب بود که ما درباره نقش انگیزه در کم کردن وزن یافتیم.

پادکست کم کردن وزن

برای این که این موضوع را برای شما اثبات کنیم، باید برای شما درباره تکنیکی به نام تیسرت (Teassert) بگوییم که در این برنامه جای داده شده است. هدف این تکنیک، کنار گذاشتن میل به مصرف انواع شیرینی جات می باشد. اگر قبلا به دنبال کم کردن وزن بوده باشید، می دانید که این مورد یکی از سخت ترین چالش ها بین هزاران نفر از میلیون ها فرد ایرانی است که چاق هستند و اضافه وزن دارند. در این مقاله، به شما سیستمی توضیح می دهیم تا انگیزه کم کردن وزن خود را بدون هیچ تلاشی به دست آورید. در حالی که می توانید با آن به طور پیوسته وزن کم کنید.

تکنیک تیسرت چطور به شما کمک می کند تا انگیزه ای برای کم کردن وزن خود به دست آورید

شخصی که به شیرینی جات اعتیاد دارد، به چه میزان انگیزه ای برای خودداری از مصرف آن به مدت یک ساعت، یک روز و یک سال نیاز دارد؟ راهکارهای مورد استفاده زیادی برای کم کردن وزن موجود است. حال شوکه نشوید. تکنیک بدون نقص تیسرت، همه افراد را با یک راه میانبر جالب به این مقصد رسانده است که در اینجا نحوه کارکرد آن را بیان می کنیم:

شیرینی

هروقت که خواستید شیرینی جات بخورید، چای سبز گرمی را هم کنار آن میل کنید. به ازای هر گازی که از شیرینی می زنید، سه جرعه چای بنوشید.

نتیجه چه می شود؟ قطعا از خوردن شیرینی منصرف می شوید. در واقع، تسیرت مخفف (تی (چای) + دیسرت (دسر) می باشد که یک سنت چند هزار ساله در شرق آسیا است که دیدن آن در خانه ی چینی ها، کره ای ها و ژاپنی ها غیر معمول نیست. منطق پشت آن این است که مزه تلخ چای سبز به طور متقابل با واکنش بدن شما به شیرینی جات مقابله کند، چیزی که علم امروز آن را کشف کرده است. بدون هیچ تعجبی، این تکنیک شگفت انگیز در بین افراد زیادی که به دنبال کم کردن وزن خود بوده اند، جواب داده است.

پس از مدتی ایمیلی به تمام افرادی که به دنبال کم کردن وزن خود بودند و در چالش تیسرت شرکت کرده بودند، فرستاده شد که برای حداقل ۵ سال با میل شان به خوردن شیرینی مبارزه می کردند. از آن ها پرسیده شد: «آیا تکنیک تیسرت آسان است؟» جواب ها بدون کم و کاست «بله!» بود.

فکر می کنید بتوانید آن را بدون اذیت شدن، هر روز انجام دهید؟ «البته که می توانم!»

ظاهرا آن هایی که مصرف شیرینی را ترک کرده اند، به میزان زیادی جذب کالری بدن خود را کاهش داده و کنترل می کنند. به علاوه، التهاب و سموم درون بدنشان به شدت کاهش می یابد که احساس سیری در آن ها را هنگام وعده های غذایی ۱۰ برابر بیشتر می کند و سوخت و ساز انرژی را افزایش می دهد.

مهمترین ویژگی این برنامه برای کم کردن وزن چیست؟

این که تمام این ها به صورت خودکار اتفاق می افتد، چون به جای جنگیدن با میل به خوردن، قبل از احساس آن، می توانید که این هوس و میل را خاموش کنید. تقریبا طی یک شب، واقعیت زندگی این افراد تغییر کرد.
و بدین شکل است که انگیزه کم کردن وزن به یک چیز کاملا نامربوط تبدیل شده است؛ اگرچه قدیمی ها آن را به عنوان پادشاه کاهش وزن می دانستند.

کم کردن وزن

یا این کار را انجام دهید، یا هیچ نتیجه ای نمی گیرید

برای این که بتوانید در کم کردن وزن نتیجه ای بگیرید، باید بازی نیروی اراده را رها کنید. برای توضیح این فلسفه، بگذارید مثالی برای شما بیاوریم:

در هنر جنگ های نظامی، زرنگ ترین و داناترین فرد، پیروز و فاتح می شود ولی این کار را نه با خسته کردن نیروی فیزیکی خود و نه با استفاده بیش از اندازه از نیروهای خود انجام می دهد، بلکه او با اعمال نفوذ در پتانسیل فیزیکی، نیرو و تمایل طبیعی دشمن و استفاده از آن، دشمن را به مسیر شکست می برد.

با این روش، پیروز میدان می تواند در حالی که خودش را آرام، خونسرد و متمرکز نگه می دارد، توانایی و انرژی فیزیکی خود را حفظ کند و این موضوع سبب می شود رقیبش با ترس وحشتناک، ناامیدی و خستگی، خودش را ضعیف کند.

در واقع، این چیزی است که ما آن را مدیریت کردیم تا در تیسرت آن را آشکار کنیم. به وسیله استفاده از طعم تلخ در انواع خاص چای برای خاموش کردن تمایل بدن به شیرینی ها، موانع فیزیکی و روانی به طور خودکار از جلوی راه برداشته می شوند.
دیگر وقتی که شکلات را می بینید، استرس، افسردگی یا احساس گناه نمی کنید و چون استفاده از آن خیلی راحت است، شخصی که از تیسرت استفاده می کند، دیگر هنگام رویارویی با دسر و شیرینی جات این بحران را ندارد و انگیزه برای کم کردن وزن در شخص افزایش پیدا می کند.

و در آخر، او بازی نیروی اراده را رها می کند؛ بازی که در آن او پیوسته رژیم غذایی می گیرد، کالری ها را می شمارد، از کربوهیدارت ها دوری می کند، اصولی را برای ارزیابی خود استفاده می نماید، خودش را از غذاهایی محروم می کند و هرگز از یک وعده غذایی با خانواده خود لذت نمی برد.

ترک کردن بازی نیروی اراده

این هم یکی از چیزهایی است که ما می خواهیم به شما آموزش بدهیم. می توانید ایده های زیادی را در این مورد بیابید که چطور باید بازی نیروی اراده را به کاری ساده و لذت بخش تبدیل کنید. اگرچه شما برای کم کردن وزن خود با معضل اعتیاد به شیرینی دچار هستید، تیسرت شروعی عالی برای شما خواهد بود.

در کنار آن، ایده های خوب زیادی وجود دارد تا با استفاده از آن ها، بر مشکلات مختلف غلبه کنید. کلید اصلی این است که به جای اصول منظم، از میل فیزیکی طبیعی استفاده کنید تا این که رفتارهایتان را مدیریت کنید.

برای مثال:

از کمی زنجبیل در غذاهای خود استفاده کنید تا این که میل کمتری برای خوردن داشته باشید. چون زنجبیل به شما کمک می کند اشتهای تان را خیلی سریع فرو بنشانید.

نوشیدن یک لیوان آب بعد از هر وعده غذایی نه تنها سیری شما را بیشتر می کند، بلکه آّب بدن شما را بیشتر می کند تا بتواند سموم را از بدن شما خارج نماید و باعث می شود تارهای عصبی گوارش شما سالم تر باشد و التهاب را کمتر نماید.

یاد بگیرید غذاها را در روغن کم و داغ تفت دهید و غذاهای بخارپز بخورید، تا این که از مواد غذایی لذت ببرید و بدون شمارش کالری ها، کالری کمتری مصرف کنید. این کارها به نظر ناچیز می آیند، اما این ها بخشی از زندگی و تفکر فردی است که زندگی سالم معمولی دارد و هنگامی که با هم در طول زمان استفاده شوند، یک هماهنگی کسب می کنید که به شما کمک می کند تا چربی بدن خود را آب کنید. درحالی که احساس راحتی و آسایش خود را حفظ کرده اید.

برعکس آن، اگر شما خود را محدود کنید و با گرسنگی بجنگید، همین ابتدا و قبل از شروع کار بازنده اید، زیرا گرسنگی یک نیروی طبیعی است که شکست ناپذیر است. چیزی برای حفظ انگیزه برای کم کردن وزن در شما وجود ندارد، مهم نیست چه کاری انجام می دهید چون در هر صورت پیروز نمی شوید.

پس برای شروع، از بازی نیروی اراده آغاز نکنید. به جای آن، از میل طبیعی غذاها، بدن و احساسات استفاده کنید تا تجربه ای بسازید که نتایج، اعتماد به نفس و انگیزه را برای شما به ارمغان می آورد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.